Rediscover GO: Przed nami największa w historii aktualizacja Pokémon GO!
100 milionów osób każdego roku łapie za smartfony i gra w Pokémon GO. Teraz fani na całym świecie odkryją na nowo przygodę z grą dzięki aż czterem aktualizacjom graficznym. Przed nami zmiany związane z wyglądem awatarów i grafiki w grze, ulepszeniami funkcji GO Snapshot oraz odświeżeniem biomów Pokémonów z regionu Kanto.
W ciągu najbliższego miesiąca Trenerzy Pokémon GO ponownie odkryją smak przygody w grze, dzięki nowym sposobom wyrażania siebie, poprawionym elementom graficznym oraz aktualizacji funkcji GO Snapshot. To największa aktualizacja w historii gry Niantic, w którą każdego roku gra 100 milionów osób na całym świecie.
17 kwietnia odkryjcie na nowo siebie
Trenerzy zyskają opcję lepszego wyrażenia siebie. Ustawienia wyglądu i sklep z akcesoriami będą oferować nowe opcje personalizacji wirtualnej postaci, dzięki czemu gracze uzyskają możliwość personalizacji ubioru swojego awatara.
22 kwietnia odkryjcie na nowo świat i region Kanto
W Dzień Ziemi czekają nas aż dwie nowości. Pierwsza z nich dotyczy aktualizacji graficznej całej gry Pokémon GO, a właściwie dostosowania graficznego gry do otoczenia użytkownika. Mapa w grze, a także widoki spotkań i bitew zostaną odświeżone, by odzwierciedlać różnorodne środowiska zależne od naszej lokalizacji - od bujnych lasów, przez tętniące życiem miasta, po surowe góry i tropikalne plaże.
Druga aktualizacja dotyczyć będzie Pokémonów z regionu Kanto, które występować będą teraz tylko w szczególnym ukształtowaniu terenu (biomach). Biomy to zależne od lokalizacji strefy w Pokemon GO z określonymi mieszankami pojawiających się w nich Pokemonach.
7 maja odkryjcie na nowo swoją rzeczywistość
Fotografie trenerów z Pokémonami wejdą na nowy poziom, dzięki zaktualizowanemu doświadczeniu GO Snapshot, które pozwalać będzie na umieszczenie do trzech Pokémonów na jednym zdjęciu.
Więcej informacji będzie pojawiać się na blogu Pokémon GO: https://pokemongolive.com/news?hl=pl
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce
Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia
Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.