Pokaz dem Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator na Festiwalu Steam Next
Wersje demonstracyjne gier Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator, od warszawskiego producenta Live Motion Games S.A., zadebiutują podczas Festiwalu Steam Next, który odbywa się w dniach 16-22 czerwca. Pierwszy z tytułów to rozgrywka z gatunku survival-symulator, którego akcja toczy się w czasie katastrofy w Czarnobylu. Druga produkcja oferuje realistyczno-specjalistyczne podejście do pracy w branży piekarniczej. 17 czerwca Live Motion Games dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect.
W ramach Festiwalu Steam Next (poprzednio znany jako Festiwal Gier Steam) fani gamingu będą mogli odkryć i zagrać w setki dem gier, oglądać na żywo transmisje producentów oraz czatować z zespołami na temat ich gier w fazie produkcyjnej, które wkrótce pojawią się na Steam. To także doskonała okazja dla producentów gier, aby poznać opinie graczy na temat nadchodzących premier. Wśród uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Steam Next jest Live Motion Games. Warszawskie Studio zaprezentuje demo Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator.
- Chcieliśmy stworzyć tytuł, który odda klimat piekła na Ziemi, jakim był w tamtym czasie wybuch reaktora jądrowego w Czarnobylu. Gra ma jak najdokładniej odwzorować wydarzenia tamtego czasu. Główną ideą jest wcielenie się w postacie, które były najbliżej poszkodowanych, aby móc przedstawić graczowi trudność sytuacji i wyborów, z jakimi musiały się zmagać osoby pracujące na pierwszym froncie katastrofy. Chcemy odwrócić tendencję dotychczasowych produkcji, w których wykorzystano to miejsce jako pole walki z mutantami i innymi stworami – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. – Ostatnio zakończyliśmy playtesty gry, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez graczy. Liczymy na nie mniejsze zainteresowanie projektem już po premierze finalnej wersji gry – dodaje.
Pełna wersja gry ma ukazać się na przełomie 2021 i 2022 roku. Wydawcą tytułu jest notowana na głównym parkiecie GPW spółka PlayWay.
Bakery Simulator, to symulator piekarza skupiający się na rozgrywce jednoosobowej. Głównymi elementami Bakery Simulator jest praca w piekarni oraz terminowe dostarczanie pieczywa do klientów. Gracz otrzymuje dużą swobodę w zarządzaniu i rozwijaniu swojej piekarni. Twórcy zapowiedzieli, że gra będzie miała swoją premierę jeszcze w tym roku. – Naszym celem jest dostarczenie w „Bakery Simulator” wysokiego poziomu realizmu. Taki będzie cały proces produkcji pieczywa – chleba i innych wyrobów. Przykładowo, maszyny piekarnicze i przepisy opieramy na rzeczywistych odpowiednikach. W pracy nad grą pomagał nam konsultant z 10-letnim doświadczeniem w branży piekarniczej. Jednocześnie jednak niektóre elementy będą uproszczone, aby rozgrywka była odpowiednio atrakcyjna dla graczy i dawała możliwie jak najwięcej satysfakcji – mówi Michał Kaczmarek.
Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator to nie jedyne projekty studia Live Motion Games. Wishilisty wszystkich gier warszawskiej firmy wynoszą 445 852 zapisów. Aktualnie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki na warszawskiej giełdzie. Debiut na NewConnect zaplanowany jest na 17 czerwca.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Transport
W drugiej połowie roku do sprzedaży trafi najinteligentniejszy Mercedes. W pełni elektryczny CLA jest krokiem do całkowitej dekarbonizacji produkcji

Mercedes-Benz wprowadza na rynek nowy model CLA. Określany jest jako najbardziej inteligentny samochód wyprodukowany kiedykolwiek w fabrykach koncernu dzięki nowemu systemowi operacyjnemu. To też pierwszy model z całkiem nowej rodziny samochodów dostępnych zarówno z napędem elektrycznym, jak i zaawansowanym technicznie napędem hybrydowym. Jako pierwszy na rynku zadebiutował całkowicie elektryczny CLA. To krok w kierunku dalszej dekarbonizacji produkcji. Do 2039 roku firma chce osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.