Pokaz dem Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator na Festiwalu Steam Next
Wersje demonstracyjne gier Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator, od warszawskiego producenta Live Motion Games S.A., zadebiutują podczas Festiwalu Steam Next, który odbywa się w dniach 16-22 czerwca. Pierwszy z tytułów to rozgrywka z gatunku survival-symulator, którego akcja toczy się w czasie katastrofy w Czarnobylu. Druga produkcja oferuje realistyczno-specjalistyczne podejście do pracy w branży piekarniczej. 17 czerwca Live Motion Games dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect.
W ramach Festiwalu Steam Next (poprzednio znany jako Festiwal Gier Steam) fani gamingu będą mogli odkryć i zagrać w setki dem gier, oglądać na żywo transmisje producentów oraz czatować z zespołami na temat ich gier w fazie produkcyjnej, które wkrótce pojawią się na Steam. To także doskonała okazja dla producentów gier, aby poznać opinie graczy na temat nadchodzących premier. Wśród uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Steam Next jest Live Motion Games. Warszawskie Studio zaprezentuje demo Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator.
- Chcieliśmy stworzyć tytuł, który odda klimat piekła na Ziemi, jakim był w tamtym czasie wybuch reaktora jądrowego w Czarnobylu. Gra ma jak najdokładniej odwzorować wydarzenia tamtego czasu. Główną ideą jest wcielenie się w postacie, które były najbliżej poszkodowanych, aby móc przedstawić graczowi trudność sytuacji i wyborów, z jakimi musiały się zmagać osoby pracujące na pierwszym froncie katastrofy. Chcemy odwrócić tendencję dotychczasowych produkcji, w których wykorzystano to miejsce jako pole walki z mutantami i innymi stworami – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. – Ostatnio zakończyliśmy playtesty gry, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez graczy. Liczymy na nie mniejsze zainteresowanie projektem już po premierze finalnej wersji gry – dodaje.
Pełna wersja gry ma ukazać się na przełomie 2021 i 2022 roku. Wydawcą tytułu jest notowana na głównym parkiecie GPW spółka PlayWay.
Bakery Simulator, to symulator piekarza skupiający się na rozgrywce jednoosobowej. Głównymi elementami Bakery Simulator jest praca w piekarni oraz terminowe dostarczanie pieczywa do klientów. Gracz otrzymuje dużą swobodę w zarządzaniu i rozwijaniu swojej piekarni. Twórcy zapowiedzieli, że gra będzie miała swoją premierę jeszcze w tym roku. – Naszym celem jest dostarczenie w „Bakery Simulator” wysokiego poziomu realizmu. Taki będzie cały proces produkcji pieczywa – chleba i innych wyrobów. Przykładowo, maszyny piekarnicze i przepisy opieramy na rzeczywistych odpowiednikach. W pracy nad grą pomagał nam konsultant z 10-letnim doświadczeniem w branży piekarniczej. Jednocześnie jednak niektóre elementy będą uproszczone, aby rozgrywka była odpowiednio atrakcyjna dla graczy i dawała możliwie jak najwięcej satysfakcji – mówi Michał Kaczmarek.
Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator to nie jedyne projekty studia Live Motion Games. Wishilisty wszystkich gier warszawskiej firmy wynoszą 445 852 zapisów. Aktualnie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki na warszawskiej giełdzie. Debiut na NewConnect zaplanowany jest na 17 czerwca.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku
Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.