PixelAnt Games będzie tworzyć gry z brytyjskim Sumo Digital
Dobra wiadomość dla deweloperów i pasjonatów tworzenia gier. Od lutego br. wrocławskie studio PixelAnt Games jest częścią wielkiej rodziny Sumo Digital i pierwszym oddziałem tego brytyjskiego producenta w Europie. To partnerstwo otwiera przed polskim światem gamedev nowe perspektywy. Jest niepowtarzalną szansą dla tych, którzy chcą tworzyć gry z najwyższej półki i pracować z najlepszymi. Warto już dziś dołączyć do studia, które do końca tego roku planuje powiększyć zespół o kolejne kilkadziesiąt osób.
Wejście PixelAnt Games do grupy Sumo Digital otwiera nowe perspektywy przed polskim gamedevem. Po pierwsze – daje rodzimym programistom i developerom szansę współpracy z renomowanym producentem gier. Sumo Digital ma na swoim koncie m.in.: Sackboy: A Big Adventure, Crackdown 3, Forza Horizon 4 czy Hitman 2. Po drugie – całemu zespołowi PixelAnt Games daje dostęp do największych, najbardziej znanych projektów AAA i AA+ i najbardziej renomowanych partnerów branżowych. Umożliwia poszerzanie kompetencji dzięki pracy przy bardzo zróżnicowanych realizacjach, a także pozwala dalej pracować nad rozwojem własnego IP - w tym własnych rozwiązań technologicznych. Jest też okazją do uczenia się od światowej klasy ekspertów.
Współpraca z Sumo Digital idealnie wpisuje się w naszą długofalową strategię budowania organizacji w oparciu o szacunek, zaufanie, otwartą komunikację oraz doświadczenie branżowe. Będąc częścią grupy Sumo mamy dostęp do doświadczonych osób, sprawdzonych procesów i bardzo ciekawych projektów, co stanowi bardzo atrakcyjną ofertę dla każdego, kto ceni sobie rozwój osobisty i chce zwiększać swoją wartość na rynku pracy. Dodatkowo wypracowany model współpracy gwarantuje nam stabilność finansową, przy jednoczesnym zachowaniu niezależności decyzyjnej - podkreśla Paweł Rohleder Co-Founder PixelAnt Games.
Ponadto przejście wrocławskiego studia pod skrzydła brytyjskiego producenta jest znaczące jeszcze z jednego powodu. PixelAnt Games jest pierwszym oddziałem Sumo Digital w Europie kontynentalnej, a przy tym dalej studiem z dużą swobodą działania, rozwijającym się pod własną marką.
Gamedev 2.0 only
Studio PixelAnt Games to dziś wyjątkowo atrakcyjne miejsce pracy, ale nie tylko dzięki rozpoczynającej się właśnie współpracy z potentatem branży gamingowej. Prawdziwa siła przyciągania tkwi w wartościach, jakimi kierują się jego założyciele.
Od początku istnienia naszego studia podkreślamy, że interesuje nas tworzenie gier, ale tylko na zasadach, które nazywamy filozofią gamedev 2.0. Oznacza to w wielkim skrócie, że chcemy tworzyć gry w oparciu o najlepsze praktyki software developmentu, unikając – w takim stopniu, w jakim to tylko możliwe – crunchu i drenażu kreatywności. Chcemy tworzyć, dobrze się przy tym bawiąc, w atmosferze wzajemnego szacunku, otwartości i zaufania. Współpracujemy z Sumo Digital, ponieważ znaleźliśmy tam ludzi, którzy myślą tak jak my i którzy chcą pracować na zasadach partnerskich. To nas połączyło – podsumowuje Adam Lasoń Co-Founder PixelAnt Games.
Do końca 2021 roku zespół „mrówek” ma powiększyć się o kolejne kilkadziesiąt osób. Twórcy studia PixelAnt Games podkreślają, że to idealny moment, aby do nich dołączyć. Mają bowiem i środki, i determinację, aby tworzyć z Sumo Digital ambitne, wysokiej jakości gry i czerpać z tej pracy radość i satysfakcję.
***
PixelAnt Games to studio deweloperskie, które działa w branży gamedev od 2020 roku. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu. Tworzy gry na PC, konsole: PS, Xbox i Switch. Od lutego 2021 roku współpracuje z brytyjskim Sumo Digital i jest pierwszym w Europie kontynentalnej oddziałem tego światowego producenta gier.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.