Pixel Trapps zaprezentuje projekt gry "Shelter of Exiles" na PGA 2022
Pixel Trapps, spółka zależna Forestlight Games - warszawskiego producenta i wydawcy gier na PC i konsole z grupy PlayWay podczas targów Poznań Game Arena 2022, zaprezentuje projekt tytułu „Shelter of Exiles”. Gra ma być rewolucją na tzw. rynku play-to-earn. PGA to najważniejsze branżowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Impreza rozpocznie się 7 i potrwa do 9 października.
Studio Pixel Trapps - spółka zależna Forestlight Games przy wsparciu prywatnego inwestora pracuje nad grą blockchain „Shelter of Exiles”. Projekt tytułu przeznaczonego na urządzenia mobilne, będą mogli zobaczyć uczestnicy tegorocznych targów gier komputerowych PGA 2022. Jak zapowiadają producenci - gra będzie rewolucją na tzw. rynku play-to-earn, gdzie gracze zdobywają przedmioty oraz tokeny, które następnie mogą sprzedawać, a tym samym generować dochód.
- Cieszymy się, że zaprezentujemy projekt naszego tytułu podczas Poznań Game Arena - jednej z najbardziej znanych na świecie imprez w branży gier wideo. Mamy nadzieję, że to, co przygotowaliśmy, usatysfakcjonuje przyszłych odbiorców naszej gry. Wierzymy, że znajdziemy ich właśnie m.in. w Poznaniu. „Shelter of Exiles” będzie angażującą przygodą 2D, w której użytkownicy wcielą się w rolę wygnańca poszukującego swojego miejsca na Ziemi. Zamknięty obieg ekonomii pieniężnej gry ma wywołać symbiozę pomiędzy graczem czerpiącym przyjemność z rozgrywki a tym, który poświęca czas na zarobek - mówi Dariusz Kowalski - dyrektor operacyjny Forestlight Games oraz prezes Pixel Trapps.
W „Shelter of Exiles” gracze zmierzą się z wieloma wyzwaniami. Czekają na nich: odkrywanie nowych lokacji, walka z przeciwnikami czy zbieranie rozmaitych materiałów, które pozwolą im ulepszać ich grunty. Dzięki możliwości udziału w społecznościowych referendach będą oni mieli także wpływ na dalsze losy gry. W tytule każdy przedmiot zdobyty przez użytkowników, będzie posiadać swoją realną wartość. Pierwsza fala sprzedaży przedmiotów NFT ruszy w połowie października przy współpracy z metapro.
- Dzięki temu gracz nie musi trapić się czarnym rynkiem, aby móc sprzedawać zdobyte przez siebie przedmioty, ponieważ system umożliwia legalny handel w relacji gra - kryptowaluty. „Shelter of Exiles” pozwali również na czerpanie korzyści z posiadania wirtualnych ziem, dzięki czemu inwestorzy wcześniej niezwiązani z rynkiem gier, mogą zainwestować swój kapitał, a następnie zarabiać na rozwijającej się grze - dodaje Dariusz Kowalski.
Aktualnie Pixel Trapps pracuje również nad produkcją „Farmer Olympics”, która skupi się na farmerskich mini - grach i zakładach między graczami. Z kolei Forestlight Games już 24 października odda w ręce graczy tytuł „Party Maker” na PC - symulator umożliwiający organizację szalonych imprez w rozmaitych miejscach. Nad wersją mobilną gry pracuje Pixel Trapps.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce
Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia
Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.