Live Motion Games S.A. podpisała umowę z Sonkwo

Live Motion Games, notowany na NewConnect producent gier komputerowych, podpisał umowę z platformą sprzedaży Sonkwo, w ramach której dwie gry z portfolio spółki - Car Trader Simulator i Train Station Renovation trafią do sprzedaży na terenie Chin oraz krajów ościennych. Jednocześnie obecnie trwa chiński festiwal Bilibili Summer Game, podczas którego spółka prezentuje demo swojej największej gry - Chernobyl Liquidators.
- Nawiązana współpraca z platformą Sonkwo ma duże znaczenie dla rozwoju naszej spółki. Dzięki nowemu kierunkowi dystrybucji zwiększy się rozpoznawalność naszego studia na rynku międzynarodowym. Zawarta umowa dotyczy sprzedaży w Chinach oraz w krajach ościennych kluczy Steam do dwóch naszych tytułów: Car Trader Simulator i Train Station Renovation – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games S.A. – Wiążemy duże nadziej z obecnością na rynkach azjatyckich. – dodaje Michał Kaczmarek.
Car Trader Simulator to symulator, którego mechanika opiera się na strategii ekonomicznej. Gracz wciela się w rolę handlarza używanych samochodów. Jego zadaniem jest zakup i następnie sprzedaż pojazdów z zyskiem. W Train Station Renovation gracz dokonuje renowacji opuszczonych i zniszczonych stacji kolejowych – od małych po ogromne budynki. Do jego zadań należy także zarządzanie obiektami. Aktualnie spółka pracuje nad wydaniem DLC do tego projektu - Train Station Renovation Germany.
- Na bieżąco chcemy poszukiwać nowych dróg penetracji chińskiego rynku, w którym dostrzegamy duży potencjał. Warto podkreślić, że rynek chiński jest jednym z czołowych rynków gamingowych w skali globalnej. Dlatego też umowa z Sonkwo to nie jedyny krok w kierunku dotarcia do azjatyckiej grupy fanów naszych projektów. Aktualnie wersję demo naszej gry survivalowej - Chernobyl Liquidators, udostępniamy podczas chińskiego festiwalu gier Bilibili Summer Game. Obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony uczestników tego wydarzenia. – mówi Paweł Lipiec, Head of PR & Marketing Live Motion Games SA.
W czerwcu, podczas Festiwalu Gier Steam Next, wersję demonstracyjną Chernobyl Liquidators pobrało ponad 21 000 użytkowników. Peak zainteresowania w trakcie festiwalu wyniósł ponad 18 000 osób.
Do końca 2021 r. Live Motion Games planuje premiery kolejnych autorskich tytułów, w tym Builder Simulator i Bakery Simulator.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.