Ignatius – polska gra dla miłośników filmów
Rozwiązywanie zagadek, odkrywanie nowych scenerii czy niezwykłe easter eggi – to wszytsko oferuje Ignatius. To polska platformowa gra z której pomocą użytkownik może się przenieść się do niesamowitego świata filmów.
Fabuła gry jest oparta na perypetiach Ignatiusa. To młodzieniec, który jest dość znudzony życiem księgowego i pewnego dnia, wracając z pracy do domu, widzi w mieście kino. Jest nim zaintrygowany. Zostaje zaproszony przez właściciela kina, Vigo, do obejrzenia kinowych maszyn. To wtedy zostaje przeniesiony do świata filmu, z którego próbuje uciec. Wędrówce towarzyszy dużo wspaniałych eastereggów, które nawiązują do legendarnych filmów i aktorów.
Świat do którego przenosi się Ignatius ma niesamowitą atmosferę. Grafiki składają się z ręcznie rysowanych, czarno-białych teł i uroczych postaci. Wyjątkowego efektu scenom dodaje sporadyczne użycie koloru oraz piękne efekty świetlne i cienie. Wrażenia dopełnia kojąca i nieco przerażająca muzyka, która mimo wszystko buduje szczególną atmosferę gry.
Ignatius to gra platformowa, która ma wszystkie typowe i klasyczne elementy charakterystyczne dla gier tego gatunku. Jest side-scrolling 2D, czyli boczne ujęcie kamery. Gracz kontroluje głównego bohatera. Może nim biegać, skakać, podnosić i odkładać rzeczy oraz aktywować specjalne obiekty. Jeśli chodzi o klasyczne elementy, to w grze znajdują się: luki w poziomie, do których można spaść, ruchome stopnie, wysokie platformy, zapadające się mosty czy skoki czasowe.
Gra składa się z poziomów na których trzeba wykonać zadanie – zebrać trzy rolki filmu. Są one potrzebne do aktywacji portalu z pomocą którego gracz przenosi się na następny poziom. Jednak podróż nie jest taka prosta, jak się wydaje. Są elementy, które utrudniają grę: doły z lawą i bezdenne szczeliny czy różne rodzaje dziwnych stworzeń, które obniżają poziom życia. Dlatego na planszach są ukryte mikstury zdrowia, dzięki którym można ten poziom podnieść.
Ignatius to projekt polskiej firmy GoldenEggs Studio. Największym udziałowcem spółki jest Ultimate Games S.A – notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie znany producent i wydawca gier. W portfolio GoldenEggs Studio znajdują się takie gry jak: AnimalRescue, Farm Mechanik, Cooking Championship czy Pope Simulator. Więcej informacji o firmie na stronie https://goldeneggsstudio.com/.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.