EpicVR przeniesie grę Contraband Police do świata wirtualnej rzeczywistości
Firma EpicVR - producent gier Virtual Reality (VR) oraz doświadczony twórca technologii i aplikacji VR/AR podpisała umowę na port i wydanie gry Contraband Police od PlayWay na Oculus Quest, Playstation VR oraz Steam VR. Symulator, który zadebiutował 8 marca br. i osiągnął sukces sprzedażowy (ponad 5 mln dolarów zysku brutto ze sprzedaży), zostanie przeniesiony do świata wirtualnej rzeczywistości, co uatrakcyjni rozgrywkę oraz pozwoli graczom jeszcze głębiej zanurzyć się w fabułę produkcji.
Contraband Police to trójwymiarowa gra symulacyjna, w której użytkownicy wcielają się w rolę inspektora straży granicznej i kontrolują pojazdy przekraczające granice. Ich zadaniem jest sprawdzanie kierowców i samochodów, przewożących często nielegalne i niebezpieczne towary. Kontrabanda może znajdować się dosłownie wszędzie: za fotelem, pod maską czy w oponach aut. Dzięki pracy zespołu EpicVR tytuł wydany przez grupę PlayWay doczeka się swojej wersji w wirtualnej rzeczywistości.
- W pierwszej kolejności rozpoczniemy prace nad portem gry na Oculus Quest oraz Playstation VR i Steam VR. Jestem przekonany, że dzięki przeniesieniu tytułu do świata wirtualnej rzeczywistości, zaoferuje on graczom jeszcze więcej wyśmienitej rozrywki. Gra zyska nowy wymiar, co zapewne przypadnie do gustu jej użytkownikom. O tym, że jest to produkcja z potencjałem, świadczą jej dane sprzedażowe - ponad 5 mln dolarów zysku brutto ze sprzedaży, to bardzo imponujący wynik - mówi Adrian Łapczyński, prezes EpicVR.
Contraband Police w wersji na PC zadebiutował 8 marca br. Aktualnie aż 94% ze wszystkich recenzji gry jest pozytywnych. W nowej VR-owej odsłonie tytułu gracze będą mogli dosłownie przenieść się do jego wnętrza, co zapewni im sporo dodatkowych wrażeń i sprawi, że poczują się, jak w prawdziwym świecie.
- Gra ma bardzo rozległy świat, dużo różnych interakcji i wyzwaniem dla nas będzie jej optymalizacja pod gogle VR, ale również zadbanie o to, aby była mocno atrakcyjna wizualnie. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami z zespołem osiągniemy sukces. Będziemy też odwzorowywać różne mechaniki, które są obecne w grze. W wersji VR będą one lepiej odczuwalne dla użytkowników - zapowiada Adrian Łapczyński.
EpicVR pracuje równolegle nad portem gry Builder Simulator VR, która pozwoli użytkownikom sprawdzić się w roli budowlańców, projektujących i stawiających domy oraz obiekty przemysłowe w wirtualnej rzeczywistości. Krakowska firma skupia się też nad swoją autorską produkcją Reptile Park, inspirowaną produkcjami hollywoodzkimi, takimi jak Zagubieni i Park Jurajski. W tytule gracze spróbują przetrwać na wyspie zamieszkanej przez prehistoryczne gady.
EpicVR w dalszym ciągu zamierza dołączyć do spółek notowanych na rynku NewConnect. Oprócz założyciela udziałowcami firmy są również giełdowe spółki: Grupa PlayWay oraz Arts Alliance, a także fundusz Satus Games.
***
O EpicVR:
EpicVR to doświadczony producent oprogramowania na rynku wirtualnej rzeczywistości. Spółka działająca od 2013 roku tworzy aplikacje i rozwiązania VR i AR, filmy 360, 3d VR, rozwiązania szkoleniowe VR czy wspierające sprzedaż i marketing. Wyspecjalizowany zespół EpicVR swoje zaawansowane rozwiązania dostarcza m.in. dla branży lotniczej czy też branży medycznej. Spółka dywersyfikuje swoją działalność w zakresie realizacji gier VR.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.