Komunikaty PR

Gruszczyn. Nowa lokalizacja na przedmieściach Poznania

2022-02-24  |  13:00
Biuro prasowe

W gminach ościennych, wokół Poznania regularnie pojawiają się inwestycje deweloperskie, oferujące nowe domy na sprzedaż. Niektóre lokalizacje, jak Dąbrówka, Komorniki, Murowana Goślina, Rokietnica, czy Suchy Las są popularne od lat i mają swoją markę. Deweloperzy dostrzegają również potencjał nowych miejsc, a takim z pewnością jest Gruszczyn w gminie Swarzędz.

 

Poznańskie przedmieścia od lat odsłaniają swój duży potencjał, zarówno przed deweloperami, jak i osobami poszukującymi nowego miejsca do zamieszkania. Dla firm deweloperskich ważna jest kwestia dostępności gruntów, a także możliwość zaproponowania klientom w pełni dopracowanej oferty domów o większym metrażu, z większymi ogrodami, a nie jedynie namiastką przestrzeni. To z kolei w pełni odpowiada przyszłym mieszkańcom. Pandemia dość mocno zweryfikowała dotychczasowe oczekiwania dotyczące przestrzeni mieszkalnej.

- Przestrzeń domu i jego otoczenia powinny zapewniać komfort. Dotyczy to również lokalizacji samej inwestycji. Badania dowodzą, że zdecydowanie łatwiej o wypoczynek oraz wyciszenie w sąsiedztwie przyrody, a zieleń wpływa kojąco na nasz układ nerwowy, czy odpornościowy – mówi Katarzyna Wyszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi inwestycji w firmie Sky Investments. Aktualnie w ofercie Sky Investments znajduje się m.in. Nowy Gruszczyn, projekt domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni nawet do 141 mkw. – Rozpoczynając prace projektowe, a następnie także budowlane, cały nasz zespół dostrzegł potencjał miejscowości Gruszczyn. Mamy tu na myśli fakt, że na wyciągnięcie ręki przyszłych mieszkańców jest natura. Tuż obok osiedla znajduje się Dolina Cybiny, stanowiąca obszar Natura 2000 oraz liczne trasy rowerowe. Nieco dalej rozpoczynają się tereny Puszczy Zielonka – podkreśla przedstawicielka Sky Investments. Bardzo blisko znajduje się poznański Antoninek, a także popularne o niemal każdej porze roku Jezioro Swarzędzkie.

 

Przykład podmiejskiego osiedla

Warto podkreślić, że Gruszczyn to niewielka miejscowość położona w gminie Swarzędz, jednocześnie około 8 km od Poznania. Od innych lokalizacji na przedmieściach wyróżnia Gruszczyn to, że nie powstaje tutaj dużo inwestycji deweloperskich. To wielki atut, ponieważ pozwala mieszkańcom poczuć swobodę i kameralny klimat, o które trudno w innych miejscach. Z drugiej strony, w promieniu niecałych 2 km znajdują się: szkoła podstawowa, apteka, dwa przedszkola, sklep spożywczy, czy kwiaciarnia. – Naszym zdaniem tak powinno funkcjonować podmiejskie osiedle. Przyszli mieszkańcy będą mieć dostęp do pełnego zaplecza handlowo-usługowego, ale bez straty poczucia spokoju przedmieść Poznania – zauważa Katarzyna Wyszyńska.

 

Inwestycja Nowy Gruszczyn powstaje w pobliżu Poznania i Swarzędza, w Gruszczynie przy ulicy Katarzyńskiej. W I etapie obejmującym 7 budynków dwulokalowych, trwają zaawansowane prace. Ponad połowa lokali znalazła swoich nabywców. Klientów przekonuje lokalizacja osiedla, jego charakter oraz projekt architektoniczny. Przestrzeń ponad 140 mkw. pozwala na aranżację salonu o powierzchni ponad 40 mkw., a także trzech sypialni na piętrze, każda blisko 15 mkw. Dodatkowym atutem jest mnóstwo miejsca na przechowywanie, w tym aż dwie garderoby. Całość uzupełniają: duża kuchnia i dwie łazienki. I etap osiedla Nowy Gruszczyn będzie gotowy w I kwartale 2023. Jednocześnie w ramach projektu będą powstawać następne domy bliźniacze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.