EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Termet S.A.
ul. Długa 13
58-160 Świebodzice
termet|termet.com.pl| |termet|termet.com.pl
+48 74 85 60 801
https://www.termet.com.pl/
EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie wystarcza, by zapewnić komfort cieplny w budynku, z powodzeniem może ją wspomóc EXTRA POWER 20 (nr katalogowy WKJ 58S1 00 00 00/PLFT). Jest to urządzenie gazowe, którego konstrukcja została dostosowana do współpracy z pompami ciepła. Zapobiega wysokiemu zużyciu energii elektrycznej przez grzałkę w pompie ciepła.
Dodatkową zaletą EXTRA POWER 20 jest możliwość zasilania z butli, dzięki czemu można go stosować także tam, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowej. Co ważne, urządzenie można zamontować w dowolnym etapie eksploatacji pompy ciepła, a podłączenie go do już istniejącej instalacji centralnego ogrzewania nie wymaga dużych przeróbek.
Kluczowe zalety urządzenia EXTRA POWER 20:
- gazowe szczytowe źródło ciepła przeznaczone do współpracy z pompami ciepła powietrze-woda typu monoblok, w tym z pompami z serii Termet Heat,
- moc 20 kW - idealne wsparcie dla pompy ciepła w okresie zwiększonego zapotrzebowania na ciepło,
- możliwość zainstalowania zarówno w nowej, jak i istniejącej instalacji z pompą ciepła,
- możliwość zasilania gazem skroplonym (propan techniczny) zarówno z butli 11 kg, jak i większych zbiorników,
- możliwość wykorzystania jako awaryjne źródło ciepła
w przypadku braku prądu (przy zastosowaniu UPSa zgodnego
z wymaganiami podanymi w instrukcji obsługi), - niewielka moc elektryczna potrzebna do działania (około 70 W),
- wymiary: wysokość 775 mm, szerokość 400 mm, głębokość 310 mm.
Tym, co różni EXTRA POWER 20 od typowych kotłów kondensacyjnych, jest optymalizacja konstrukcji o elementy, które są już w instalacji z pompą ciepła - pompę obiegową, zawór 3-drogowy i naczynie wzbiorcze. W związku z tym urządzenie nie stanowi samodzielnej jednostki grzewczej.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Nowe ceny, akcje promocyjne, czyli jak deweloperzy kończą rok?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.