Komunikaty PR

Fundacja Globalworth i Igloo ogłaszają międzynarodowy konkurs architektoniczny

2021-11-15  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Nitychoruk
Globalworth

Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/

Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture ogłaszają międzynarodowy konkurs 2031 NOW_our cities in 10 years dla studentów architektury, urbanistyki i designu z Polski i Rumunii. Za przekucie swojej wizcji w projekt uczestnicy mogą otrzymać nagrody o łącznej wartości 11 000 euro, a także możliwość przedstawienia swoich propozycji w High Tech Learning Center na Uniwersytecie Architektury i Urbanistyki im. Iona Mincu w Bukareszcie oraz ich publikacji w konkursowym katalogu. Swoje prace można przesyłać do 20 stycznia 2022 r.

Od przyszłych architektów z Polski i Rumunii oczekuje się wizjonerskiego podejścia do kształtowania naszych miast w najbliższej przyszłości. Uczestnicy mają za zadanie opracować wizję urbanistyczną, w której przestrzeń będzie przyjazna zarówno dla jej bezpośrednich użytkowników, jak i lokalnej społeczności. Obszarem do zagospodarowania jest działka o powierzchni 2031 hektarów (20 310 metrów kwadratowych), na której powinny się znaleźć budynki o zróżnicowanym przeznaczeniu, przestrzenie publiczne, parki i infrastruktura, a wszystko to w ramach projektu, który może powstać w 2031 roku.

Prace konkursowe będą oceniać rozpoznawalni w świecie architektury członkowie międzynarodowego jury, do którego należą wybitni planiści i urbaniści, światowej sławy architekci oraz przedstawiciele organizatorów: Bruno Andreșoiu, Arjan Dingsté, Dimitris Pergamalis, Krzysztof Ingarden, Jakub Szczęsny i Andrei Șerbescu.

2031 NOW_our cities in 10 years to konkurs, w którym podejmujemy kroki w kierunku realizacji zobowiązania, by budować  jak najbardziej funkcjonalne, zrównoważone i harmonijne miasta dla środowiska biznesowego i nie tylko. Cieszymy się, że w tym przedsięwzięciu naszym partnerem jest Stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture, z pomocą którego wspieramy przyszłość architektury w dwóch krajach, w których Globalworth jest liderem rynku biurowego: w Polsce i w Rumunii. Globalworth buduje i zarządza biurowcami, dlatego w codziennej pracy ja oraz moje koleżanki i koledzy jesteśmy świadomi rosnącego znaczenia architektów. To oni nadają kształt naszym domom, biurowcom, miastom i miejscom, w których żyjemy. Mamy nadzieję, że ten międzynarodowy konkurs z prestiżowym jury, które udało się nam zgromadzić, wesprze i umocni przyszłość architektury.

Georgiana Iliescu, dyrektor Fundacji Globalworth

Dla studentów architektury konkursy są jednym z najskuteczniejszych sposobów antycypacji i radzenia sobie z wyzwaniami zawodu, do którego się przygotowują, i zdecydowanie powinny znaleźć się w programie studiów. Konkursy pomysłów wzbogacają młody umysł, który musi ciągle marzyć, jednocześnie pracując z trudnymi sprawami, ograniczeniami, a czasem też z absurdalnymi prawami. Dlatego konfrontacja z tematami i rygorami konkursów jest głęboko formującym doświadczeniem. Możliwość tworzenia, otrzymania opinii doświadczonego jury i zdobycia nagrody, to ogromna szansa, której żaden uczeń nie powinien być pozbawiony. 2031 NOW_our cities in 10 years to konkurs, który mamy zaszczyt prowadzić wspólnie z Fundacją Globalworth, która daje przyszłym architektom szansę na kreatywne myślenie i możliwość publicznego zaprezentowania swoich wizji, które będą kształtować nasze przyszłe miasta.

Bruno Andreşoiu, przewodniczący Igloo – Habitat and Architecture Association

Konkurs wspiera szereg partnerów w postaci najlepszych uczelni i stowarzyszeń zawodowych w dziedzinie architektury z Rumunii i Polski.

Nagrody:

I Miejsce: €5.000 + publikacja projektu w katalogu
II Miejsce: €3.000 + publikacja projektu w katalogu
III Miejsce: €1.500 + publikacja projektu w katalogu
3 wyróżnienia po €500 + publikacja projektu w katalogu

Więcej informacji na temat konkursu, terminów oraz kryteriów oceny jest dostępnych na stronie www.2031now.com. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: welcome@2031now.com.

2031 NOW_our cities in 10 years to konkurs wspierany przez Fundację Globalworth i organizowany przez stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture.

Partnerzy instytucjonalni: The Romanian Order of Architects, The Romanian Order of Architects – Bucharest Branch, The Union of Romanian Architects, SHARE architects, Romanian Register of Urban Planners, The Romanian Professional Association of Urban Planners

Partnerzy akademiccy: Uniwersytet Architektury i Urbanistyki im. Ion Mincu w Bukareszcie

Partnerzy medialni: aici a stat, Architektura-murator, Arhitectura, de-a arhitectura, Designist, ENTR, feeder, Graphic Front, IQads, Modernism, The Institute, Urbnews.pl

O Fundacji Globalworth

Fundacja Globalworth została założona w 2018 r. przez firmę Globalworth, lidera rynku biurowego w Rumunii i w Polsce, jako organizacja non-profit, niezależna od działalności grupy. Misja fundacji polega na rozwijaniu projektów opartych na trzech filarach: ludziach, miejscach i technologiach.

Do tej pory Fundacja Globalworth i Globalworth przeznaczyły ponad 800 000 euro na pierwsze laboratorium High Tech na Uniwersytecie Architektury i Urbanistyki im. Iona Mincu w Bukareszcie, stypendia i staże naukowe dla wykładowców, konkursy międzynarodowe i projekty dla architektów z Rumunii.

O stowarzyszeniu Igloo – Habitat și Arhitectură

Założone w 2008 roku, Igloo – Habitat and Architecture (Igloo – Habitat și Arhitectură) przyczynia się do tworzenia spójnej przestrzeni publicznej poprzez działania (projekty wydawnicze i kulturalne, wydarzenia) mające na celu podniesienie standardów kultury wizualnej w społeczeństwie, które wciąż poszukuje swoich punktów odniesienia w dziedzinie architektury i polityki urbanistycznej. Stowarzyszenie zrealizowało dotychczas udane projekty poświęcone architekturze, dziedzictwu, designowi i kulturze miejskiej, adresowane nie tylko do architektów, a także do szerszej publiczności zainteresowanej kulturą.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Trwa nabór do pilotażowego programu „ProLog” Biuro prasowe
2022-01-25 | 13:34

Trwa nabór do pilotażowego programu „ProLog”

Trwa nabór do pilotażowego programu „ProLog” Program wspierający rozwój zawodowych kompetencji pedagogów i umiejętności uczniów Fundacja
Edukacja Jak poprawić efektywność edukacji zdalnej? Rozwiązania Logitech dla szkół
2021-12-22 | 14:00

Jak poprawić efektywność edukacji zdalnej? Rozwiązania Logitech dla szkół

W poniedziałek, 20 grudnia ponad 4 milionów uczniów rozpoczęło lekcje przed monitorami komputerów. Nauka stacjonarna trwała niecałe 4 miesiące, czy w tym czasie
Edukacja Electrolux z kampanią „Szwedzki sposób na gotowanie bez marnowania”
2021-12-02 | 09:04

Electrolux z kampanią „Szwedzki sposób na gotowanie bez marnowania”

Electrolux wystartował z kampanią pod hasłem „Szwedzki sposób na gotowanie bez marnowania”. W związku z działaniami, marka chce zachęcać swoich konsumentów do

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Biotechnologia

Interfejs mózg–komputer będzie testowany na ludziach jeszcze w tym roku. Technologii towarzyszą jednak wątpliwości natury etycznej

Interfejsy łączące mózg z komputerem mają pomóc w leczeniu chorób psychicznych i neurologicznych. Elon Musk zaprezentował już wyniki testów takiego rozwiązania – Neuralink – na zwierzętach, teraz przymierza się do sprawdzenia jego działania na ludziach. Podobne technologie rozwijają również konkurencyjne firmy. Tymczasem wdrażaniu takich rozwiązań towarzyszy szereg wątpliwości etycznych, związanych chociażby z bezpieczeństwem danych wrażliwych. Zdaniem analityków rynek technologii interfejsów mózg–komputer czeka jednak w najbliższych latach dynamiczny rozwój. Do końca przyszłej dekady przychody tej branży mają się czterokrotnie zwiększyć.

Firma

Wrocławska spółka zwiększa tempo prac nad innowacjami dla największych światowych koncernów. W ciągu dwóch lat chce zatrudnić kolejnych 500 inżynierów

– Każdego roku rośniemy o ok. 20–30 proc. i to tempo chcemy utrzymać – mówi Marek Matysiak, dyrektor operacyjny GlobalLogic Poland. Wrocławska spółka jest częścią globalnego koncernu, który tworzy innowacyjne rozwiązania dla największych światowych marek. To sprawia, że praktycznie w każdej branży są widoczne efekty pracy polskich inżynierów. Dziś w spółce pracuje ich 2000. W samym Wrocławiu 500, a w ciągu dwóch lat ta liczba ma się podwoić. Z myślą o dalszym rozwoju spółka przeniosła się właśnie do nowego biura.