Komunikaty PR

Fujifilm wprowadza na rynek obiektyw FUJINON XF8mmF3.5 R WR

2023-05-25  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 178
02-486 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl

Obiektyw potrafiący uchwycić rozległe obszary będące poza zasięgiem zwykłych obiektywów

Fujifilm wprowadza na rynek obiektyw FUJINON XF8mmF3.5 R WR

Niewielkich rozmiarów, "spacerowy" obiektyw o polu widzenia znacznie szerszym od ludzkiego oka

TOKIO, 24 maja 2023 r. - FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością informuje o wprowadzeniu na rynek 29 czerwca 2023 r. obiektywu „FUJINON XF8mmF3.5 R WR" (dalej zwanego XF8mmF2.5 R WE). Optyka dołącza do linii XF, wymiennych obiektywów przeznaczonych do lekkich i kompaktowych bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X, słynących z wyjątkowej jakości obrazu opartej na autorskiej technologii reprodukcji kolorystycznej Fujifilm.

XF8mmF3.5 R WR jest ultraszerokokątnym obiektywem stałoogniskowym o ogniskowej długości 8 mm (ekwiwalent 12 mm w formacie pełnej klatki 35 mm) i najszerszym polu widzenia spośród całej gamy obiektywów Fujifilm serii XF. Charakteryzuje się kątami widzenia 121º po przekątnej i 112 º w poziomie. Choć uważa się, że ludzki wzrok cechuje szerokie pole widzenia, tak naprawdę efektywny obszar wyraźnie widziany przez człowieka jest ograniczony do około 60º(*1). Ultraszerokokątna optyka o ogniskowej 8 mm (ekwiwalent 12 mm w pełnoklatkowym formacie 35 mm) rejestruje informacje wizualne z obszaru około dwukrotnie większego niż efektywne pole widzenia ludzkiego wzroku. Dzięki zastosowaniu przez Fujifilm unikalnej konstrukcji optycznej obiektyw XF8mmF3.5 R WR umożliwia uzyskiwanie obrazów wyraźnych i ostrych w całym obszarze kadru. Optyka ta potrafi zarejestrować i dostarczyć ogrom informacji oraz widocznych szczegółów, jak np. gałęzie i liście drzew pośród rozległych zielonych przestrzeni czy detale ornamentyki na fasadach majestatycznych katedr i świątyń. Kompaktowa konstrukcja gwarantuje poręczność, pozwalając użytkownikom w każdej sytuacji swobodnie czerpać z bogactwa fotografii ultraszerokokątnej.

FUJINON XF8mmF3.5 R WR cechuje się wyjątkową rozdzielczością optyczną, co zawdzięcza swej konstrukcji opartej na 12 soczewkach rozmieszczonych w 9 grupach. Spośród obecnych w układzie soczewek trzy są soczewkami asferycznymi, zaś dwie to soczewki ze szkła ED. Ogniskowa długości 8 mm (ekwiwalent 12 mm w formacie pełnej klatki 35 mm), przekładająca się na kąt widzenia po przekątnej wynoszący 121º, doskonale sprawdza się, gdy chcemy uchwycić duże ilości informacji wizualnych w fotografii krajobrazowej. Można również wykorzystać wyjątkową perspektywę obiektywu ultraszerokokątnego, gdy pragniemy dodać dramatyzmu swoim kadrom. Optyka ta, dzięki swej wyjątkowej wydajności optycznej, pozwala uchwycić rozległe przestrzenie widzianego świata na ostrych i wyrazistych od krawędzi do krawędzi kadrach.

Tubus modelu XF8mmF3.5 R WR ma 52,8 mm długości, waży 215 g i posiada gwint filtra o uniwersalnej średnicy 62 mm, mimo bycia optyką ultraszerokokątną. Kompaktowa i lekka forma sprawia, że jest do idealny obiektyw spacerowy przydatny w szerokim zakresie zastosowań, takich jak krajobraz, architektura, zdjęcia codzienne i fotografia podróżnicza. Ponadto, uniwersalna średnica gwintu filtra 62 mm pozwala na wzbogacenie fotografii krajobrazowej - popularnego stylu fotograficznego, w którym obiektywy ultraszerokokątne znajdują szczególne zastosowanie - ponieważ umożliwia stosowanie różnorodnych filtrów optycznych do zdjęć wykonywanych z wydłużonym czasem naświetlania czy w fotografii podróżniczej.

*1: Z akademickiego punktu widzenia istnieje kilka definicji.

2. Cechy produktu

(1) Obiektyw stałoogniskowy o najszerszym kącie widzenia, który rozszerza ofertę szerokokątnych obiektywów Fujifilm

  • Obiektyw stałoogniskowy o ogniskowej 8 mm (ekwiwalent 12 mm w formacie pełnej klatki 35 mm) i najszerszym kącie widzenia(*2) wśród obiektywów Fujifilm serii XF. Cechuje się kątami widzenia 121º po przekątnej i 112º w poziomie, o wiele szerszymi w porównaniu ze skutecznym polem widzenia ludzkiego oka, wynoszącym ok. 60º. To czyni go idealnym wyborem do fotografowania rozległych krajobrazów oraz scen lub obiektów cechujących się znaczną ilością szczegółów i innych informacji wizualnych.
  • Konstrukcja optyczna obiektywu obejmuje 12 soczewek w 9 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne i 2 soczewki ED. Dzięki temu lepiej korygowane są wady układu optycznego, takie jak dystorsja, aberracja sferyczna i astygmatyzm, a obiektyw charakteryzuje się zaawansowaną rozdzielczością i wydajnością optyczną. Model XF8mmF3.5 R WR jest w stanie zarejestrować pełną informację wizualną i najdrobniejsze szczegóły obiektu wypełniającego ultraszeroki kadr.
  • Charakterystyczny dla obiektywów szerokokątnych niewielki dystans przemieszczenia soczewki ogniskującej, w połączeniu z zastosowanym w konstrukcji systemem ogniskowania wewnętrznego pozwoliły na uzyskanie wyjątkowo szybkiej pracy układu autofokusa, który potrafi ustawić ostrość już w ciągu 0,02 sekundy(*3). Jest to szczególnie przydatne podczas fotografowania dynamicznych scen z wykorzystaniem ultraszerokokątnej perspektywy. W obiektywie szerokokątnym, który zazwyczaj charakteryzuje się większą niż normalna głębią ostrości, istnieje możliwość przymknięcia przysłony w celu ułatwienia ustawienia ostrości panoramicznej (sytuacja, w której obiekty znajdujące się w różnych odległościach od aparatu pozostają ostre). W połączeniu z zaawansowaną zdolnością rozdzielczą obiektyw potrafi wyraźnie odwzorować wszystkie informacje wizualne, które znalazły się w kadrze.

*2: Według stanu na 24 maja 2023 r.

*3: Gdy obiektyw zamocowany jest do korpusu bezlusterkowego aparatu cyfrowego „FUJIFILM X-T4” z autofokusem pracującym w trybie detekcji fazy i uruchomionym trybem wysokiej wydajności. W pomiarach zastosowano wewnętrzną metodę pomiaru zgodną z wytycznymi stowarzyszenia CIPA

(2)  Kompaktowa konstrukcja pozwalająca przenieść świat ultraszerokiego kąta do codziennego użytku

  • Przemyślane rozmieszczenie soczewek asferycznych i szkieł ED nie tylko umożliwiło odpowiednią korekcję aberracji, ale pozwoliło też na utrzymanie lekkiej i kompaktowej formy, będącej niejako zaprzeczeniem typowych, masywnych tubusów obiektywów ultraszerokokątnych.
  • Umieszczenie soczewek asferycznych odpowiedzialnych za korektę dystorsji w przedniej części układu optycznego pozwoliło skutecznie zmniejszyć ogólne rozmiary obiektywu, dzięki czemu udało się ograniczyć średnicę gwintu filtra do uniwersalnych 62 mm. Umożliwia to wykorzystywanie XF8mmF3.5 R WR w fotografii krajobrazowej, stylu fotograficznym popularnym w kontekście obiektywów ultraszerokokątnych i daje możliwość mocowania na obiektywie szerokiej gamy filtrów optycznych.

(3) Obiektyw odporny na pył i warunki atmosferyczne, z możliwością pracy w niskich temperaturach do -10ºC.

  • Tubus obiektywu został uszczelniony w 10 punktach, dzięki czemu uzyskano odporność na pył i warunki atmosferyczne oraz zapewniono możliwość jego pracy w niskich temperaturach sięgających -10ºC. Powierzchnia przedniej soczewki została pokryta powłoką fluorową „odpychającą” wodę i zapobiegającą powstawaniu plam. Oznacza to, że użytkownicy mogą korzystać z obiektywu ze spokojem ducha i fotografować we wszystkich warunkach, w tym wykonywać ujęcia krajobrazowe w lekkim deszczu lub miejscach zapylonych. Model XF8mmF3.5 R WR, dzięki swojej kompaktowej i lekkiej konstrukcji bezproblemowo sprawdzi się też w przypadku spontanicznych zdjęć codziennych czy fotografii podróżniczej.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo Fujifilm wprowadza bezlusterkowy aparat cyfrowy „FUJIFILM X-S20” Biuro prasowe
2023-05-25 | 14:00

Fujifilm wprowadza bezlusterkowy aparat cyfrowy „FUJIFILM X-S20”

Wszechstronny, kompaktowy i lekki aparat bezlusterkowy wyposażony w pojemny akumulator, wydajny autofokus i różnorodne funkcje rejestracji wideo Fujifilm wprowadza bezlusterkowy aparat
Foto i wideo BRAK ZDJĘCIA
2023-05-25 | 14:00

Fujifilm wydaje aplikację FUJIFILM XApp dla aparatów cyfrowych serii GFX/X

Nowa aplikacja do aparatów FUJIFILM! Płynna i bezproblemowa łączność między aparatem i aplikacją. Nowa funkcja, która pozwala rejestrować Twoją aktywność fotograficzną w stylu dziennika fotograficznego, aby w jeszcze
Foto i wideo Fujifilm przedstawia nowy aparat natychmiastowy INSTAX MINI 12
2023-03-02 | 09:00

Fujifilm przedstawia nowy aparat natychmiastowy INSTAX MINI 12

RATINGEN, Niemcy, 2 marca 2023 r. – FUJIFILM Europe GmbH, Imaging Division, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowego aparatu natychmiastowego INSTAX MINI 12 (zwanego dalej “MINI

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sztuczna inteligencja i cleantech w centrum zainteresowania funduszy VC. Polskie start-upy nieźle sobie radzą w obu tych branżach

– Sztuczna inteligencja i cleantech to w tej chwili dwie kluczowe branże, które są w centrum zainteresowania funduszy venture capital i do nich będą płynąć w nadchodzącym czasie największe środki – ocenia prezes zarządu Orlen VC Marek Garniewski. Statystyki pokazują, że rodzime start-upy dobrze sobie radzą w obu tych branżach. Polska jest już w tej chwili uważana za „zielony” hub technologiczny Europy Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku działa około setki spółek, których działalność jest bezpośrednio związana z SI i które mogą skorzystać na fali popularności tej technologii.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Nauka

Ciężka choroba lub operacja podwyższają wiek biologiczny. Po okresie regeneracji możliwe jest jednak ponowne „odmłodzenie”

Wiek biologiczny nie ma charakteru linearnego – wykazali naukowcy badający zjawisko starzenia się na modelach mysich. Również dane medyczne dotyczące ludzi pozwalają zaobserwować, że w stanach silnego stresu fizjologicznego wiek biologiczny gwałtownie rośnie, a potem – po okresie regeneracji – może się cofnąć. Potwierdzenie tych zależności to punkt wyjścia w kierunku badań nad lekami i postępowaniem żywieniowym, które pozwoliłyby zatrzymywać lub cofać proces starzenia się komórek. Dziś jedynym udokumentowanym sposobem na obniżanie wieku biologicznego jest prowadzenie zdrowego stylu życia.

Infrastruktura

PGE zapowiada większe inwestycje w OZE i dystrybucję. W pierwszym kwartale przeznaczyła na nie prawie cały osiągnięty zysk

– Osiągnęliśmy w pierwszym kwartale br. dobre wyniki finansowe, aczkolwiek nie są one wystarczające dla naszych potrzeb, ponieważ jesteśmy w trakcie ogromnego procesu inwestycyjnego – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Jak wskazuje, spółka jest m.in. największym inwestorem offshore na Bałtyku, uczestniczy w projekcie jądrowym i realizuje szeroko zakrojone inwestycje w OZE i magazyny energii. Jednocześnie w tym roku przeznaczy w sumie ok. 10 mld zł na finansowanie rządowej Tarczy Solidarnościowej, która ma ochronić wrażliwych odbiorców przed skutkami kryzysu energetycznego.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.