Komunikaty PR

Fujifilm wprowadza bezlusterkowy aparat cyfrowy „FUJIFILM X-S20”

2023-05-25  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 178
02-486 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl

Wszechstronny, kompaktowy i lekki aparat bezlusterkowy wyposażony w pojemny akumulator, wydajny autofokus i różnorodne funkcje rejestracji wideo

Fujifilm wprowadza bezlusterkowy aparat cyfrowy „FUJIFILM X-S20”

Możliwość wykonania ok. 800 zdjęć na jednym ładowaniu - ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku poprzednika - pozwala na całodzienne fotografowanie podczas podróży

TOKIO, 24 maja 2023 r. – Koncern FUJIFILM Corporation (Prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością informuje o wprowadzeniu do sprzedaży 29 czerwca 2023 r. bezlusterkowego aparatu cyfrowego „FUJIFILM X-S20” (dalej zwanego X-S20). Nowy model w serii X bezlusterkowych aparatów cyfrowych słynących z kompaktowych i lekkich korpusów oraz doskonałej jakości obrazowania opartej na autorskiej technologii reprodukcji kolorów FUJIFILM. Lekka i kompaktowa forma, charakteryzująca również korpus poprzedniego modelu*1, w przypadku X-S20 wzbogacona została o układ autofokusa z detekcją obiektów pracujący w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Aparat ma także możliwość rejestracji materiałów wideo w jakości 6.2K/30P. Zastosowanie nowo opracowanego akumulatora o wysokiej pojemności pozwala na wykonanie na jednym ładowaniu ok. 800 zdjęć i zapewnia dłuższe działanie, co sprawia, że X-S20 jest idealnym aparatem dla miłośników podróży.

Model X-S20 oferuje najwyższą jakość obrazowania oraz znakomitą poręczność i może dostosować się do wielu stylów fotograficznych: od spontanicznych autoportretów, po „pełnoprawną” fotografię i rejestrację filmów.

Aparat X-S20 jest cyfrowym bezlusterkowcem wyposażonym 26,1-megapikselową matrycę światłoczułą “X-Trans™ CMOS 4”*2 z BSI i superszybki procesor przetwarzania obrazu „X-Processor 5”, które pozwalają na uzyskiwanie obrazów najwyższej jakości. Aparat posiada oczywiście duży, charakterystyczny dla modeli serii X uchwyt, umożliwiający pewne i stabilne fotografowanie z ręki. Zastosowany nowy akumulator o wysokiej pojemności pozwolił na ponad dwukrotne zwiększenie liczby zdjęć możliwych do wykonania na jednym ładowaniu (ok. 800*3) w porównaniu do poprzedniego modelu. Kompaktowy i lekki korpus o wadze zaledwie 491 g*4 sprawia, że X-S20 jest wygodny w użytkowaniu nawet podczas wielogodzinnych sesji. Urządzenie dysponuje pracującym w pięciu osiach mechanizmem stabilizacji matrycy o skuteczności tłumienia drgań do 7,0 działek EV*5. Układ autofokusa z detekcją obiektów opartą na algorytmach sztucznej inteligencji, dysponujący zdolnością wykrywania i rozpoznawania zwierząt oraz pojazdów, w znacznym stopniu poprawia skuteczność układu AF w aparacie. Wydajność autofokusa w nowym modelu jest identyczna, jak w układach zastosowanych w aparatach 5 generacji serii X, takich jak FUJIFILM X-T5, przy czym X-S20 - dzięki swojej kompaktowej formie - oferuje większą poręczność.

X-S20 oferuje wsparcie dla wewnętrznej rejestracji materiałów wideo w jakości 6.2K/30P 4:2:2 10-bit. Wyposażony jest również w złącze mikrofonowe/słuchawkowe typu jack 3,5 mm, pozwalające na podłączenie urządzeń zewnętrznych, co przekłada się na możliwość wykonywania zaawansowanych nagrań wideo i audio. Ponadto, nowy tryb „Vlog” znacznie ułatwia rejestrację vlogów, gdy aparat zamocowany jest do statywu/uchwytu TG-BT1.

Fujifilm będzie nadal komunikował, promował i wspierał rozwój fotografii poprzez aparaty bezlusterkowe serii X z matrycami APS-C, szeroką gamę najwyższej jakości obiektywów, w tym najnowszej optyki FUJINON XF8mmF3.5 R WR, która również debiutuje dzisiaj na rynku, a także dedykowaną aplikację FUJIFILM XApp.

  1. Bezlusterkowy aparat cyfrowy “FUJIFILM X-S10”
  2. X-Trans jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym koncernu FUJIFILM Corporation.
  3. W trybie “Economy”
  4. Wraz w akumulatorem (dostarczanym w zestawie) i kartą pamięci
  5. Z zamocowanym obiektywem FUJINON XF35mmF1.4 R

2. Cechy produktu

(1) Najwyższa jakość obrazowania i wysoka wydajność autofokusa dzięki 26,1-megapikselowej matrycy i najnowszemu silnikowi przetwarzania obrazu

X-S20 został wyposażony w matrycę światłoczułą “X-Trans™ CMOS 4” z BSI, oferującą rozdzielczość 26,1 MP. Matryca współpracuje z wysokowydajnym procesorem przetwarzania obrazu „X-Processor 5”. Ten tandem pozwala na uzyskanie zdjęć wysokiej jakości przy jednoczesnym mniejszym zapotrzebowaniu na energię w porównaniu z poprzednim modelem.

Aparat posiada układ autofokusa z detekcją obiektów, opracowany przy wykorzystaniu technologii uczenia maszynowego. Algorytmy sztucznej inteligencji umożliwiają wykrywanie i rozpoznawanie zwierząt, ptaków, samochodów, motocykli, rowerów, samolotów, pociągów, owadów, a nawet dronów*6. Autofokus automatycznie śledzi wykryty obiekt, utrzymując na nim ostrość, co pozwala użytkownikom skupić się na kadrowaniu oraz wyborze najodpowiedniejszego momentu na zwolnienie migawki. Zaawansowany algorytm predykcyjny umożliwia stabilne utrzymywanie ostrości na obiekcie nawet w trybie autofokusa ciągłego (AF-C).

Tryb AUTO automatycznie dobierający optymalne ustawienia w zależności od rodzaju sceny został uzupełniony nową funkcją AUTO-detekcji obiektu, która automatycznie wykrywa obiekt i śledzi go, utrzymując jednocześnie na nim ostrość, dzięki czemu z łatwością można uzyskiwać wysokiej jakości zdjęcia i nagrania wideo.

X-S20 oferuje 19 trybów symulacji filmu, w tym również tryb „Nostalgic Neg.”, który charakteryzuje się wysokim nasyceniem barw i miękką tonalnością. Użytkownicy mogą skorzystać z predefiniowanych ustawień trybów symulacji filmu przygotowanych z myślą o różnych typach obiektów i scen, tak jakby wybierali różne rodzaje klisz fotograficznych.

  1. Funkcję “SUBJECT DETECTION SETTING” (ustawienia wykrywania obiektów) należy ustawić na opcję „BIRD” (ptak), jeśli chcemy, by aparat wykrywał owady lub na opcję „AIRPLANE” (samolot), aby wykrywać drony.

(2) Funkcjonalność oraz łatwa i wygodna obsługa dzięki zastosowaniu akumulatora o wysokiej pojemności i wydajnego wewnętrznego mechanizmu stabilizacji obrazu (IBIS) w kompaktowym i lekkim korpusie

X-S20 posiada charakterystyczny dla serii X-S duży uchwyt zapewniający stabilne i pewne trzymanie aparatu w ręce, zachowując przy tym kompaktowe rozmiary i niewielką wagę zaledwie 491 g.

W aparacie zastosowano akumulator o wysokiej pojemności – NP-W235, dzięki czemu X-S20 jest w stanie wykonać ok. 800 zdjęć na jednym ładowaniu - ponad dwukrotnie więcej niż w poprzednim modelu. Zwiększona pojemność akumulatora oznacza, że użytkownicy mogą po prostu cieszyć się fotografowaniem, nie martwiąc się o pozostałą ilość mocy w ogniwach. Ta cecha sprawia, że aparat ten jest idealnym wyborem, gdy w grę wchodzi całodniowa sesja zdjęciowa lub fotografowanie podczas podróży.

Wewnętrzny mechanizm stabilizacji obrazu (IBIS) pracujący w pięciu osiach zapewnia skuteczność tłumienia drgań do 7,0 działek EV. Można więc bezproblemowo wykonywać z ręki ujęcia nocą lub w słabych warunkach oświetleniowych.

X-S20 dysponuje wizjerem elektronicznym o współczynniku powiększenia 0,62x i rozdzielczości 2,36 mln punktów. Na wyposażeniu znajduje się także odchylany i obracany tylny wyświetlacz LCD, który można ustawić pod różnymi kątami, co umożliwia łatwe wykonywanie ujęć autoportretowych. Aparat można też połączyć z uchwytem statywowym TG-BT1, co znakomicie sprawdzi się przy filmowaniu vlogów.

(3) Rejestracja materiałów filmowych w jakości 6.2K/30P i inne rozbudowane funkcje wideo

X-S20 posiada wewnętrzne wsparcie dla rejestracji wideo w jakości 6.2K/30P 4:2:2 10-bit. Aparat wspiera też inne rozbudowane funkcje wideo, wraz z możliwością rejestracji materiałów w jakości 4K/60P oraz 1080/240P.

Aparat oferuje wsparcie dla płaskiego profilu F-Log2, umożliwiając rejestrację wideo w poszerzonym do ponad 13 działek EV zakresie dynamicznym. Zapewnia tym samym wzbogaconą tonację nagranych materiałów oraz zwiększa zakres opcji kreatywnych w post-produkcji.

Po podłączeniu za pośrednictwem złącza HDMI zewnętrznego urządzenia rejestrującego ATOMOS, powstaje możliwość rejestracji materiałów RAW z aparatu w postaci filmów w 12-bitowym formacie Apple ProRes RAW w rozdzielczościach do 6.2K i o klatkażu do 29.97 kl./sek. Z kolei podłączenie urządzenia Blackmagic Design Video Assist 12G kreuje możliwość zapisu materiałów RAW z aparatu w formacie Blackmagic RAW w rozdzielczościach do 6.2K i o klatkażu do 29.97 kl./sek.

Korpus aparatu wyposażony jest w gniazdo mikrofonowe/słuchawkowe typu jack 3,5 mm, co zwiększa możliwości sprzętowe całego zestawu, mimo jego kompaktowych rozmiarów i niewielkiej wagi. Ponadto, wprowadzony został nowy tryb „Vlog” przewidziany do rejestracji takiego typu materiałów. Pokrętło wyboru trybów na górnej ściance należy ustawić na opcję „Vlog” w celu zmiany ustawień aparatu za pomocą przycisku autoportretu.

Podłączenie aparatu do komputera za pomocą przewodu USB typu C umożliwia korzystanie z X-S20 w charakterze kamery internetowej, bez konieczności korzystania z oprogramowania w rodzaju FUJIFILM X Webcam*8. Możliwe jest stosowanie trybów symulacji filmu nawet podczas streamingu wideo na żywo lub spotkań online. Ustawienia fotograficzne mogą być regulowane nawet wtedy, gdy aparat jest podłączony do komputera.

  1. Apple ProRes jest znakiem towarowym Apple Inc., zarejestrowanym w Stanach Zjednoczonych i innych państwach.
  2. Obsługa materiałów w rozdzielczości 4K wymaga zastosowania monitora wspierającego taką rozdzielczość, korzystania z przewodu USB-C wspierającego transfer danych w wersji USB 3.0 lub wyższej oraz kompatybilnego oprogramowania.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo Fujifilm wprowadza na rynek obiektyw FUJINON XF8mmF3.5 R WR Biuro prasowe
2023-05-25 | 14:00

Fujifilm wprowadza na rynek obiektyw FUJINON XF8mmF3.5 R WR

Obiektyw potrafiący uchwycić rozległe obszary będące poza zasięgiem zwykłych obiektywów Fujifilm wprowadza na rynek obiektyw FUJINON XF8mmF3.5 R WR Niewielkich
Foto i wideo BRAK ZDJĘCIA
2023-05-25 | 14:00

Fujifilm wydaje aplikację FUJIFILM XApp dla aparatów cyfrowych serii GFX/X

Nowa aplikacja do aparatów FUJIFILM! Płynna i bezproblemowa łączność między aparatem i aplikacją. Nowa funkcja, która pozwala rejestrować Twoją aktywność fotograficzną w stylu dziennika fotograficznego, aby w jeszcze
Foto i wideo Fujifilm przedstawia nowy aparat natychmiastowy INSTAX MINI 12
2023-03-02 | 09:00

Fujifilm przedstawia nowy aparat natychmiastowy INSTAX MINI 12

RATINGEN, Niemcy, 2 marca 2023 r. – FUJIFILM Europe GmbH, Imaging Division, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowego aparatu natychmiastowego INSTAX MINI 12 (zwanego dalej “MINI

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sztuczna inteligencja i cleantech w centrum zainteresowania funduszy VC. Polskie start-upy nieźle sobie radzą w obu tych branżach

– Sztuczna inteligencja i cleantech to w tej chwili dwie kluczowe branże, które są w centrum zainteresowania funduszy venture capital i do nich będą płynąć w nadchodzącym czasie największe środki – ocenia prezes zarządu Orlen VC Marek Garniewski. Statystyki pokazują, że rodzime start-upy dobrze sobie radzą w obu tych branżach. Polska jest już w tej chwili uważana za „zielony” hub technologiczny Europy Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku działa około setki spółek, których działalność jest bezpośrednio związana z SI i które mogą skorzystać na fali popularności tej technologii.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Nauka

Ciężka choroba lub operacja podwyższają wiek biologiczny. Po okresie regeneracji możliwe jest jednak ponowne „odmłodzenie”

Wiek biologiczny nie ma charakteru linearnego – wykazali naukowcy badający zjawisko starzenia się na modelach mysich. Również dane medyczne dotyczące ludzi pozwalają zaobserwować, że w stanach silnego stresu fizjologicznego wiek biologiczny gwałtownie rośnie, a potem – po okresie regeneracji – może się cofnąć. Potwierdzenie tych zależności to punkt wyjścia w kierunku badań nad lekami i postępowaniem żywieniowym, które pozwoliłyby zatrzymywać lub cofać proces starzenia się komórek. Dziś jedynym udokumentowanym sposobem na obniżanie wieku biologicznego jest prowadzenie zdrowego stylu życia.

Infrastruktura

PGE zapowiada większe inwestycje w OZE i dystrybucję. W pierwszym kwartale przeznaczyła na nie prawie cały osiągnięty zysk

– Osiągnęliśmy w pierwszym kwartale br. dobre wyniki finansowe, aczkolwiek nie są one wystarczające dla naszych potrzeb, ponieważ jesteśmy w trakcie ogromnego procesu inwestycyjnego – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Jak wskazuje, spółka jest m.in. największym inwestorem offshore na Bałtyku, uczestniczy w projekcie jądrowym i realizuje szeroko zakrojone inwestycje w OZE i magazyny energii. Jednocześnie w tym roku przeznaczy w sumie ok. 10 mld zł na finansowanie rządowej Tarczy Solidarnościowej, która ma ochronić wrażliwych odbiorców przed skutkami kryzysu energetycznego.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.