Fujifilm przedstawia nowy aparat natychmiastowy INSTAX MINI 12
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl
RATINGEN, Niemcy, 2 marca 2023 r. – FUJIFILM Europe GmbH, Imaging Division, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowego aparatu natychmiastowego INSTAX MINI 12 (zwanego dalej “MINI 12”). Skonstruowany w oparciu o wszystkie najważniejsze cechy popularnej serii aparatów natychmiastowych INSTAX MINI, a także wzbogacony szeregiem imponujących ulepszeń, model MINI 12 łączy zabawną estetykę oraz poprawioną funkcjonalność w aparacie zaprojektowanym, by wypełnić świat radością.
W “nadmuchanej” obudowie aparatu MINI 12 zamknięte zostały najważniejsze funkcje ostatniego w serii modelu INSTAX MINI 11 (wprowadzonego w 2020 r.), włącznie z trybem zbliżenia/selfie oraz możliwością automatycznej regulacji ekspozycji. Najnowszy przedstawiciel serii oferuje również nową funkcję korekty paralaksy, dzięki której podczas fotografowania w trybie zbliżenia wizjer aparatu pozwala dostosować swoje pole widzenia do pola widzenia obiektywu. Redukuje w ten sposób przesunięcia obiektów w kadrze, pozwalając uzyskać poprawnie wyśrodkowaną fotografię. MINI 12 wyposażony został również w automatyczną kontrolę błysku, która zapobiega powstawaniu wyblakłych, nierównomiernie naświetlonych zdjęć. Ulepszona konstrukcja obiektywu umożliwia intuicyjne włączanie i wyłączanie aparatu oraz zapewnia dostęp do popularnego trybu zbliżenia/selfie, dzięki prostemu obróceniu tubusu obiektywu.
- Seria INSTAX MINI jest od lat niezwykle popularnym sposobem na wprowadzenie miłośników fotografowania, zarówno doświadczonych, jak i tych nowych, w świat fotografii natychmiastowej, dzięki radosnemu wzornictwu, prostocie obsługi i przystępnym cenom, - stwierdził Shin Udono, Senior Vice President w dziale Imaging Solutions firmy FUJIFILM Europe, dodając: – MINI 12 wynosi tę serię na kolejny poziom, dzięki kultowej już, „bąbelkowej” stylistyce, kipiącej wprost radością i kreatywnością. To właśnie oko obiektywu kształtuje sposób, w jaki postrzegamy świat wokół, a MINI 12 zapewnia użytkownikom nową i niepowtarzalną perspektywę.
Pięć ekscytujących wersji kolorystycznych
MINI 12 dostępny będzie w następujących wariantach kolorystycznych Blossom Pink, Mint Green, Clay White, Lilac Purple oraz Pastel Blue. W sprzedaży powinien znaleźć się od 16 marca 2023 r., w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 419 pln. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://instax.pl/aparaty/mini-12/
Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5
Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II
Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.