Fujifilm przedstawia nowy aparat natychmiastowy INSTAX MINI 12
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl
RATINGEN, Niemcy, 2 marca 2023 r. – FUJIFILM Europe GmbH, Imaging Division, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowego aparatu natychmiastowego INSTAX MINI 12 (zwanego dalej “MINI 12”). Skonstruowany w oparciu o wszystkie najważniejsze cechy popularnej serii aparatów natychmiastowych INSTAX MINI, a także wzbogacony szeregiem imponujących ulepszeń, model MINI 12 łączy zabawną estetykę oraz poprawioną funkcjonalność w aparacie zaprojektowanym, by wypełnić świat radością.
W “nadmuchanej” obudowie aparatu MINI 12 zamknięte zostały najważniejsze funkcje ostatniego w serii modelu INSTAX MINI 11 (wprowadzonego w 2020 r.), włącznie z trybem zbliżenia/selfie oraz możliwością automatycznej regulacji ekspozycji. Najnowszy przedstawiciel serii oferuje również nową funkcję korekty paralaksy, dzięki której podczas fotografowania w trybie zbliżenia wizjer aparatu pozwala dostosować swoje pole widzenia do pola widzenia obiektywu. Redukuje w ten sposób przesunięcia obiektów w kadrze, pozwalając uzyskać poprawnie wyśrodkowaną fotografię. MINI 12 wyposażony został również w automatyczną kontrolę błysku, która zapobiega powstawaniu wyblakłych, nierównomiernie naświetlonych zdjęć. Ulepszona konstrukcja obiektywu umożliwia intuicyjne włączanie i wyłączanie aparatu oraz zapewnia dostęp do popularnego trybu zbliżenia/selfie, dzięki prostemu obróceniu tubusu obiektywu.
- Seria INSTAX MINI jest od lat niezwykle popularnym sposobem na wprowadzenie miłośników fotografowania, zarówno doświadczonych, jak i tych nowych, w świat fotografii natychmiastowej, dzięki radosnemu wzornictwu, prostocie obsługi i przystępnym cenom, - stwierdził Shin Udono, Senior Vice President w dziale Imaging Solutions firmy FUJIFILM Europe, dodając: – MINI 12 wynosi tę serię na kolejny poziom, dzięki kultowej już, „bąbelkowej” stylistyce, kipiącej wprost radością i kreatywnością. To właśnie oko obiektywu kształtuje sposób, w jaki postrzegamy świat wokół, a MINI 12 zapewnia użytkownikom nową i niepowtarzalną perspektywę.
Pięć ekscytujących wersji kolorystycznych
MINI 12 dostępny będzie w następujących wariantach kolorystycznych Blossom Pink, Mint Green, Clay White, Lilac Purple oraz Pastel Blue. W sprzedaży powinien znaleźć się od 16 marca 2023 r., w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 419 pln. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://instax.pl/aparaty/mini-12/
Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5
Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II
Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.