Fujifilm prezentuje najnowszy harmonogram rozwoju linii obiektywów wymiennych GF
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl
Dodanie 2 nowych obiektywów zwiększa ofertę szkieł GF do 20 modeli i w jeszcze wyższym stopniu poszerza możliwości tworzenia obrazów najwyższej jakości dzięki matrycom średniego formatu
Koncern FUJIFILM Corporation (Prezes: Teiichi Goto) przedstawił najnowszy, zaktualizowany harmonogram rozwoju linii obiektywów wymiennych GF przeznaczonych do cyfrowych aparatów bezlusterkowych serii GFX wyposażonych w matrycę średniego formatu, w przybliżeniu 1,7 razy większą, niż matryca formatu pełnej klatki 35 mm. Najnowszy harmonogram rozwoju uwzględnia dwa nowe modele: obiektyw stałoogniskowy typu ultra-tele (o bardzo długiej ogniskowej) oraz teleobiektyw z układem zmiany ogniskowej napędzanym silnikiem odpowiedni do wideofilmowania. Powiększa to ofertę szkieł GF łącznie do 20 modeli, jeszcze bardziej poszerzając możliwości świata fotografii cyfrowej w zakresie obrazowania najwyższej jakości, dzięki matrycom światłoczułym średniego formatu.
1 Ultra-teleobiektyw stałoogniskowy
Będzie to ultra-teleobiektyw o stałej ogniskowej długości 500 mm (odpowiednik 396 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). Wprowadzenie tego szkła podwaja zasięg teleobiektywów GF z dotychczasowych 250 mm do 500 mm. Można używać go wraz z telekonwerterem, aby zwiększyć zakres ogniskowej nawet do 700 mm (odpowiednik 554 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). Umożliwi to uchwycenie bardziej odległych obiektów, dotychczas niemożliwych do uchwycenia w kadrze za pomocą obecnie dostępnych obiektywów GF. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wprowadzić w świat średniego formatu i obrazowania najwyższej jakości obiekty, takie jak na przykład ptaki i inni przedstawiciele dzikiej fauny, a także samoloty.
2 Obiektyw zoom z układem zmiany ogniskowej napędzanym silnikiem
Będzie to optyka o zmiennej ogniskowej pokrywająca zakres standardowy dla obiektywów zoom z napędzanym elektrycznie układem zmiany ogniskowej, która znajdzie zastosowanie do wideofilmowania. Przysłona, układ ustawiania ostrości, a nawet zmiany ogniskowej mogą być sterowane elektrycznie w celu osiągnięcia precyzyjnego i płynnego działania, zapewniając tym samym wydajność obrazowania i ekspresji odpowiadające wymaganiom profesjonalnych użytkowników.
12 września Fujifilm ogłosił też wprowadzenie do sprzedaży standardowego obiektywu stałoogniskowego o wysokiej światłosile “FUJINON GF55mmF1.7 R WR” oraz dwóch szkieł typu tilt-shift “FUJINON GF30mmF5.6 T/S” i “FUJINON GF110mmF5.6 T/S Macro”. Firma będzie kontynuować pracę nad rozwojem swojej oferty obiektywów GF, aby zwiększyć atrakcyjność systemu GFX, promować niesamowity świat obrazowania oraz nieustannie zapewniać użytkownikom czerpanie radości z tworzenia wyjątkowych dzieł wizualnych.

Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.