Epifrog zadebiutuje na PC 31 sierpnia 2021 roku
Epifrog
Adria Games sp. z o.o.
3 Maja
85-016 Bydgoszcz
aneta.szymczak|adriagames.com| |aneta.szymczak|adriagames.com
+64 2108230478
playepifrog.com
Rynek gier zalewany jest coraz to nowszymi i bardziej wymyślnymi produkcjami. Survival jest jednak dość specyficznym gatunkiem, a Epifrog to przykładowa produkcja, która dopiero zostanie wydana.
Polskie studio Adria Games zdradziło niedawno, że gra trafi na PC 31 sierpnia 2021 roku, a debiut będzie miał miejsce na platformie Steam. W związku z tym deweloperzy udostępnili zwiastun przybliżający nam trochę groteskowy świat i postaci z którymi przyjdzie nam się zetknąć w trakcie rozgrywki.
Epifrog to dynamiczny survival 2.5D z elementami strategii, osadzony w groteskowym świecie autorskim. Naszym zadaniem będzie eksplorowanie świata, rekrutowanie jednostek, ulepszanie budynków i obrona wioski przed niebezpieczeństwami.
Trailer - https://www.youtube.com/watch?v=-JgFCMtbUwc
Świat przemierzamy jako Epifrog - charyzmatyczny, przezabawny i odważny Generał.... żaba. Tak. Tak! Dobrze czytasz. Żaba! Aaaaa! Epifrog nie jest jednak jakąś tam zwyczajną żabą. Co to to nie! Ma modną czapkę, dwie ręce do machania dzidą i ... mocną głowę! Ha! Nie do picia alkoholu rzecz jasna (chociaż kto wie...), ale do wydawania poleceń swoim pobratymcom, rekrutowania ich i formowania w potężne armie żab. Pośród odwiedzanych lokacji znajdą się zarówno kolorowe miejsca jak i takie w których panuje ciągły mrok i posępność.
Epifroga kupimy na platformie Steam, ale już teraz można grę dodać do listy życzeń. Studio Adria Games informuje też od niedawna o możliwości wspierania ich pod kątem testów. Wersja demo ma być dostępna w połowie czerwca 2021 roku.
Epifrog na Steamie - https://store.steampowered.com/app/1156350/Epifrog/
Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to Epifroga uruchomimy na minimalnych detalach przy konfiguracji z procesorem Dual-Core 2.1 GHZ / 4 GB RAM oraz karcie graficznej Nvidia GeForce GT 520 z DirectX 10. Do tego wymagany jest dysk z zarezerwowaną przestrzenią 8 GB i co najmniej Windows 7.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce
Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia
Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.