EpicVR prezentuje trailer gry „Reptile Park VR"
Spółka EpicVR - producent gier Virtual Reality (VR) oraz twórca technologii i aplikacji VR/AR zaprezentowała graczom zwiastun swojej autorskiej produkcji „Reptile Park VR”. W przygodowej grze akcji w wirtualnej rzeczywistości użytkownicy zmierzą się z prehistorycznymi gadami w walce o przetrwanie!
„Reptile Park VR” to gra przeznczona na platformy Oculus Quest i Steam VR. Jest ona inspirowana hitowymi produkcjami hollywoodzkimi, takimi jak serial „Zagubieni” czy film „Park Jurajski”. Przyszli gracze mogą już zobaczyć trailer tytułu. Jak zapowiadają jego twórcy - na użytkowników czeka fantastyczna przygoda, w której stawką będzie życie.
- Z dumą prezentujemy graczom zwiastun naszej autorskiej produkcji, którą tworzymy od podstaw. W „Reptile Park VR” umiejętności manualne i kreatywność okażą się kluczowymi elementami, które pozwolą przetrwać w środowisku pełnym zagrożeń. W końcu nie na co dzień mamy do czynienia z dinozaurami - mówi Adrian Łapczyński, prezes EpicVR. - Gry wydawane w technologii VR pozwalają na skuteczne przeniesienie użytkownika wszystkimi zmysłami do wykreowanego świata. To sprawia, że gracze czują się, jakby naprawdę tam byli. Jestem przekonany, że „Reptile Park VR” dostarczy im wspaniałej i wielogodzinnej rozrywki, do której chętnie będą wracać - dodaje Adrian Łapczyński.
W survivalowej grze użytkownicy poczują prawdziwą adrenalinę. Ich najważniejszym celem będzie przetrwanie na wyspie zamieszkałej przez wymarłe przed milionami lat gady. Wcale nie będzie to takie proste, a żeby przeżyć, gracze spróbują swoich sił w walce wręcz, strzelaniu z łuku oraz broni palnej. Dodatkowo otrzymają oni możliwość tworzenia pułapek na dzikie stworzenia.
- Fabuła gry pozwoli użytkownikom poznać też historię tragicznego w skutkach eksperymentu, który wymknął się spod kontroli. Czeka na nich również realistyczna grafika, ogromna przestrzeń eksploracyjna oraz rozbudowana mechanika zielarstwa, rybołówstwa, przyrządzania posiłków, tworzenia opatrunków i gojenia ran - zapowiada Adrian Łapczyński.
Krakowska firma nie zdradziła jeszcze dokładnej daty premiery „Reptile Park VR”. Spółka równolegle pracuje nad przeniesieniem do świata VR symulacyjnej gry „Builder Simulator”, w której gracze wcielą się w rolę budowlańców.
W planach EpicVR jest dołączenie do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Oprócz założyciela udziałowcami firmy są również giełdowe spółki: Grupa PlayWay oraz Arts Alliance, a także fundusz Satus Games.
Z raportu Newzoo wynika, że rynek gier VR wygeneruje przychody sięgające ponad 3 mld USD w 2024 r. Dane pokazują także, że wzrasta nie tylko wartość tego rynku, ale też liczba użytkowników gogli. Przewiduje się, że do końca 2022 r. będzie ich ponad 27 mln, natomiast w 2024 r. już ponad 46 mln.
Trailer „Repitle Park VR”: https://www.youtube.com/watch?v=-FOqGUtO_Vc
Karta Steam „Reptile Park VR”: https://store.steampowered.com/app/2126860/Reptile_Park_VR/
Red Square Games podpisało kluczową umowę licencyjną z Asmodee
SlavicPunk: Oldtimer debiutuje w wersji na konsole Xbox i PlayStation
Dziennikarka Karolina Pajączkowska ambasadorką gry Play of Battle!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.