Komunikaty PR

Darmowa nauka języków przez miesiąc - aplikacja Babbel wspiera polskich uczniów

2020-03-24  |  10:26
Biuro prasowe
Do pobrania Info_pras ( 0.05 MB )

Zgodnie z decyzją władz wszystkie szkoły i uniwersytety w Polsce zostały zamknięte. To jednak nie oznacza, że na uczniach i studentach w naszym kraju nie ciąży obowiązek realizowania podstaw programowych. Dlatego w warunkach domowych odrabiają lekcje, przygotowują się do egzaminów i robią, co w ich mocy, by kontynuować naukę w zupełnie nowych okolicznościach.

Z tego powodu aplikacja Babbel postanowiła wyjść naprzeciw uczniom i studentom, oferując im miesiąc nauki języka angielskiego i niemieckiego za darmo. Osoby, które skorzystają z oferty, mogą wybrać kursy i lekcje na każdym poziomie zaawansowania. Eksperci stworzyli kilka tysięcy ćwiczeń z myślą o ich pewności i płynności w mówieniu. Za sprawą modułu rozpoznawania wymowy, uczniowie mogą trenować wymowę w telefonie i na komputerze. Z kolei dzięki algorytmowi inteligentnych powtórek, bez przeszkód utrwalą słownictwo i reguły gramatyczne, które do tej pory sprawiały im najwięcej problemów.

Według UNESCO ponad 360 milionów uczniów i studentów na całym świecie zostało w domach, by w nich kontynuować naukę. Dla wielu z nich zadanie wcale nie jest łatwe. Dotychczasowa edukacja w dużym stopniu opierała się na tradycyjnych podręcznikach i codziennych zajęciach w klasach.

– Chcieliśmy w jakiś sposób pomóc uczniom i studentom w tej ciężkiej sytuacji. Nauka w domu nie jest łatwa. Dlatego postanowiliśmy zaoferować miesiąc angielskiego i niemieckiego za darmo. Mamy nadzieję, że nasza aplikacja pomoże nie tylko w opanowaniu tematów zadanych przez nauczyciela, ale także w poskromieniu nudy, która może się w tych okolicznościach pojawić zaznacza Olga Denisiuk, Growth Strategy Manager na rynek polski w Babbel.

Jesteś uczniem bądź studentem i chcesz skorzystać z darmowej nauki języków?
Sprawdź tutaj: https://pl.babbel.com/pl/magazine/zostan-w-domu 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Coraz większe wyzwania rynku pracy i edukacji - przygotuj swoje dziecko już dziś Biuro prasowe
2024-12-03 | 01:00

Coraz większe wyzwania rynku pracy i edukacji - przygotuj swoje dziecko już dziś

W ostatnich latach rynek pracy zmienił się diametralnie. Pandemia COVID-19 oraz dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji (AI) mocno przyspieszyły ten proces, a regulacje dotyczące
Edukacja ‎35 zespołów w półfinale IV edycji Solve for Tomorrow
2024-11-29 | 13:00

‎35 zespołów w półfinale IV edycji Solve for Tomorrow

Program dla młodzieży Solve for Tomorrow z każdym rokiem zyskuje na popularności. ‎Do IV edycji wpłynęło aż 413 zgłoszeń z całej Polski! Spośród nich 35 zespołów
Edukacja OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL
2024-11-24 | 21:00

OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL

OSHEE, lider na rynku napojów funkcjonalnych, od lat angażuje się w działania, które mają poprawić dobrostan psychiczny, szczególnie dzieci i młodzieży. Teraz marka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.