Dlaczego nauczyciele wybierają monitory Newline?
W ubiegłym tygodniu odbyły się w Londynie targii BETT 2023. Było to wielkie święto edukacji, na którym pojawiły się nie tylko firmy oferujące pomoce dydaktyczne, ale także genialni nauczyciele z całego świata. To ponad 30 000 gości z 123 krajów i ponad 600 wystawców.
Newline Interactive zaprezentowało monitory interaktywne z najnowszej linii 2023.
Odwiedzający mogli przetestować monitory z najnowszej gamy produktowej przygotowanej na rok 2023: Newline Lyra w trzech rozmiarach – 75”, 86” i 98”, Newline Elara – 75”, oraz najwyższy model – Newline Vega – 86”. Dostępne były również nabiurkowe, 27-calowe monitory Newline Flex.
„Odwiedziło nas wielu bardzo świadomych użytkowników. Pojawiały się porównania do tabletów i smartfonów, które świetnie znamy i używamy na co dzień. Czym kierujemy się przy wyborze? Rozdzielczością, pamięcią, szybkością działania i oczywiście dobrą jakością obrazu. Monitory Newline mają bardzo dobre płyty główne, ośmiordzeniowe procesory – najszybsze jeśli chodzi o monitory interaktywne na rynku. Jakość obrazu jest świetna, a urządzenia są bardzo responsywne. Okazuje się, że użytkownicy to widzą.” – informuje Robert Pusz, Sales Manager Eastern Europe, Newline Interactive
Producent jako pierwszy zaproponował monitory interaktywne z systemem Android 11, który zauważalnie zwiększa wydajność i responsywność. Wszystkie urządzenia z najnowszej linii są wyposażone w złącze USB-C z Power Delivery czyli z możliwością ładowania z mocą od 65 do 100W. Wszystkie również oferują łączność bezprzewodową WiFi 6.0 i Bluetooth 5.2. Oprócz tego atutem jest też prawdziwa technologia Optical Bonding, skuteczna powłoka antybakteryjna oraz sprzętowy filtr niebieskiego światła.
W ramach oprogramowania dla edukacji Newline oferuje Newline Engage i pakiet Newline Classroom Tools z bogatą galerią narzędzi tematycznych ułatwiających pracę nauczycieli. Użytkownicy monitorów Newline mają do dyspozycji cały zestaw aplikacji tworzących swoisty ekosystem. Wśród nich jest m. in. WHITEBOARD czyli tablica, która nigdy się nie kończy z ogromnym zestawem narzędzi. CAST i BROADCAST do udostępniania treści czy LAUNCH CONTROL dający dostęp do własnego konta Office 365 za pomocą jednego kliknięcia.
„Dużym zainteresowaniem cieszył się obsługiwany dotykowo monitor na biurko - Newline Flex. Nauczyciele, mówią o możliwych zastosowaniach, wygodzie pisania i świetnym zestawie akcesoriów. To bardzo cenna wiedza, ponieważ Newline tworzy produkty w porozumieniu z użytkownikami, dbając o ich komfort i efektywność.” – dodaje Piotr Morko, Marketing Specialist, Eastern Europe, Newline Interactive
Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25
AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Acer i Google wspierają współczesną edukację
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.