Komunikaty PR

DataArt Kiddo: Bezpłatna platforma do nauki Pythona dla dzieci

2020-11-26  |  15:20
Biuro prasowe

Programiści firmy DataArt, zajmującem się doradztwem technologicznym na skalę globalną, stworzyli platformę do nauki programowania dla dzieci. Młodzi adepci kodowania będą musieli poprowadzić szopa przez leśną ścieżkę pełną tajemnic.

Kiddo to platforma, na której dzieci uczą się pisać kod w Pythonie, rozwiązując problemy i uzyskując natychmiastowy feedback. Uczeń pisze prosty program, który jest niemal natychmiast wizualizowany. Obecnie dostępne są dwa tryby nauki: pierwszy to labirynt, w którym uczeń prowadzi małego szopa przez las, gdzie zbiera on ciasteczka i ucieka przed potworami. Drugi, trudniejszy, to typowa konsola, klasyczne środowisko do rozwiązywania problemów programistycznych.

- Kiddo nie jest z pewnością podręcznikiem. Każde dziecko, przed przystąpieniem do zabawy, powinno wiedzieć, czym jest programowanie. Nasza platforma może służyć jako uzupełnienie nauki, zapewniając zbiór praktycznych zadań. Wydaje mi się, że każdy gimnazjalista będzie w stanie rozwiązać problemy z Kiddo w ciągu kilku dni, a najprawdopodobniej nawet szybciej. Ponadto dajemy wiele wskazówek – powiedział Denis Tsyplakov, Solutions Architect w DataArt i twórca projektu.

Obecnie platforma udostępnia 20-30 zadań dla każdego z trybów nauki. Zaczynają się od najprostszych wyzwań, jak przesunięcie szopa po makiecie. Stopniowo zadania stają się coraz bardziej złożone. W grze pojawiają się ruchome potwory, z którymi można walczyć, zmieniają się też same ścieżki.

Aby osadzić Kiddo na swojej stronie, wystarczy skopiować kod - tak jak w przypadku odtwarzacza YouTube. Jest dostępna w wersji angielskiej, autorzy pracują nad kolejnymi wersjami językowymi. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: https://kiddo.academy/

- W DataArt uważamy, że z tej platformy można korzystać również na konferencjach czy np. podczas dni otwartych szkoły lub uczelni. Gra dla programistów z jednej strony stawia minimalną barierę wejścia, z drugiej strony wciąż nie jest to do końca banalne rozwiązanie. Oczywiście myślimy o współpracy ze szkołami programowania dla dzieci - dodał Denis Tsyplakov.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.