Komunikaty PR

Centrum Nauki Kopernik odwiedziło już 12 milionów osób

2023-04-06  |  17:00
Biuro prasowe

Centrum Nauki Kopernik to niezwykłe miejsce na warszawskim Powiślu, które od początku istnienia, czyli od ponad 12 lat, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Przestrzeń z roku na rok ewoluuje, zaskakując gości coraz to bardziej innowacyjnymi atrakcjami i ciekawostkami naukowymi. Dzisiaj próg Kopernika przekroczył 12-milionowy gość! Gdyby wraz z poprzednikami ustawił się w szeregu i wszyscy zachowaliby półmetrową odległość od siebie, to kolejka ciągnęłaby się od Lizbony w Portugalii aż po stolicę Gruzji – Tbilisi.

Nieszablonowe podejście do nauki, świata technologii i eksperymentowania – tym wyróżnia się Centrum Nauki Kopernik. „Idzie z duchem czasu”, oferując nietuzinkowe atrakcje, które zachęcają do stawiania pytań na temat bliskiej przyszłości czy zastanowienia się nad miejscem technologii w naszym życiu. Chociażby w ramach wystawy „Przyszłość jest dziś” goście Kopernika mogą na własne oczy zobaczyć koniec XXI wieku. I to nie jest wcale początek filmu science fiction.

Ze względu na szeroki wybór innowacyjnych wystaw czy programów edukacyjnych, miejsce przyciąga tłumy zwiedzających – zarówno z Polski, jak i zagranicy. 5 kwietnia 2023 roku miało miejsce niecodziennie wydarzenie. W Centrum Nauki Kopernik pojawili się 12-milionowi goście! Była to rodzina z Wielkiej Brytanii. Z tej okazji otrzymali specjalną nagrodę – projektor Samsung The Freestyle – z rąk prezesa Samsung Electronics Polska.

– W imieniu firmy Samsung chciałbym serdecznie pogratulować 12-milionowym gościom. Wspieramy Centrum Nauki Kopernik od początku jego istnienia i cieszymy się obserwując, jak to miejsce się rozwija, oferując coraz bardziej zaawansowane technologicznie atrakcje. To dla nas niezwykle ważna współpraca, gdyż nauka jest nie tylko istotnym elementem naszej misji, lecz także kluczem do rozwoju i zrozumienia naszej przyszłości. Dlatego mamy nadzieję, że projektor The Freestyle, który przekazaliśmy w ramach nagrody, będzie służył zarówno do rozrywki, jak i do poszerzania wiedzy i odkrywania otaczającego nas świata – skomentował Conor Pierce, Prezes Samsung Electronics Polska.

Po oficjalnym wręczeniu nagrody, dyrektor Centrum Nauki Kopernik zaprosił 12-milionowych gości na pogawędkę z wyposażonym w sztuczną inteligencję robotem, który wygląda jak sam Mikołaj Kopernik. Dzięki modelowi językowemu GPT3, potrafi rozmawiać niemal o wszystkim i świetnie radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zagadnieniami, wzbudzając podziw u odwiedzających. To wyjątkowa okazja, aby „spotkać się” z naukowcem, który niegdyś doprowadził do całkowitego przewrotu w myśleniu o świecie.

Następnie goście udali się do stanowiska warsztatowego, gdzie w slow motion pokazywane były różne ciekawe zjawiska fizyczne, z wykorzystaniem projektora The Freestyle. To mobilne urządzenie o wszechstronnych zastosowaniach, które z jednej strony może pełnić rolę domowego centrum rozrywki, a z drugiej sprawdzi się także w naukowych zastosowaniach.

Wieloletnia współpraca

Firma Samsung jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik od 2010 roku. W tym czasie wspólnie udało się zrealizować szereg działań wspierających najmłodszych w nauce poprzez doświadczanie. Tworzone były nowe programy edukacyjne, odświeżane wystawy oraz zapewniane dodatkowe atrakcje dla zwiedzających w czasie  imprez i wydarzeń. Ponadto od 2019 roku  firma wspiera działanie Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, ośrodka badawczo-rozwojowego poświęconego innowacjom w edukacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25 Biuro prasowe
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację
Edukacja Acer i Google wspierają współczesną edukację
2024-12-04 | 11:30

Acer i Google wspierają współczesną edukację

Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zdrowie

Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem

Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.