Komunikaty PR

Błyskawiczne testy w pracy. Nowy sposób kontrolowania wirusa

2020-08-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Już jest nowa usługa dla pracodawców, którzy chcą zapewniać bezpieczeństwo pracownikom i firmie w czasie zagrożenia epidemią. Jej najważniejszą częścią są testy wykrywające przeciwciała pojawiające się we krwi po kontakcie z wirusem.

W odpowiedzi na obecne zagrożenie związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 spółka Sanpro Synergy z Grupy Impel wprowadziła unikalną usługę COVID-19, z której może skorzystać każdy zakład pracy. – Nowy pakiet, opracowany przez nas z udziałem wirusologów i epidemiologów, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i komfortu pracowników – wyjaśnia Zofia Skrzypkowska, dyrektor operacyjny ds. rekrutacji personelu medycznego w Sanpro Synergy.

Test, pomiar i wywiad

W skład pakietu wchodzą: szybki test do wykrywania przeciwciał przeciwko COVID-19, bezdotykowy pomiar temperatury oraz wywiad epidemiologiczny. Najważniejszym elementem usługi jest precyzyjny test – szybki i bezbolesny. Materiałem do badania jest kropla krwi z palca. Dodatni wynik informuje, że badana osoba mogła przebyć już infekcję lub jest w jej trakcie. – Ogromną zaletą takiego testu jest szybkość uzyskania wyniku i brak konieczności używania do tego celu profesjonalnych analizatorów. Oznacza to oszczędność czasu, a przede wszystkim kosztów. Test na przeciwciała wykrywa, czy dana osoba miała kontakt z wirusem i czy jej organizm wytworzył przeciwciała. Wiarygodność tego testu jest bliska 100% wykrycia przeciwciał. Ze względu na koszty i szybkość uzyskania wyniku metoda sprawdza się więc idealnie jako badanie przesiewowe dużych grup pracowników, a także pozwala kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa – tłumaczy Zofia Skrzypkowska.

Testy są przeprowadzane z zachowaniem najwyższych standardów przez profesjonalny personel medyczny wyposażony w odpowiednie środki ochrony osobistej. Liczba osób do przebadania nie ma znaczenia. Nawet w przypadku licznych grup każdy jest obsługiwany indywidualnie. Na wynik czeka się ok. 10 minut. W tym czasie przeprowadzane są wywiady epidemiologiczne i pomiary temperatury. – Takie kompleksowe działania pozwalają nam wyłapać osoby z grup ryzyka, które chociaż uzyskują negatywne wyniki testu i mogą bezpiecznie pracować, to powinny mieć zwiększoną czujność i obserwować ewentualne objawy. Jak zapewnia producent, wykorzystywany przez nas test, także w porównaniu z wiodącymi testami bazującymi na próbkach klinicznych, posiada wysoką czułość i specyficzność, co potwierdza jego bardzo wysoką wykrywalność przeciwciał. Dla całkowitej transparentności usługi klient otrzymuje pełną informację na temat producenta i nazwy testu, jaki będzie wykorzystany  – argumentuje Zofia Skrzypkowska.

Badanie na miejscu

Innowacyjność usługi polega na tym, że to test przychodzi do człowieka, a nie odwrotnie. Większość badań jest wykonywana w laboratoriach i placówkach medycznych. W przypadku usługi opracowanej przez Sanpro Synergy jest inaczej. – Wykonywanie testów bezpośrednio w zakładach pracy daje nam możliwość analizy wielu osób w krótkim czasie, a fakt, że żaden z pracowników nie musi zgłaszać się do placówki medycznej, eliminuje ryzyko niepotrzebnych kontaktów ze służbą zdrowia oraz jest znaczącą oszczędnością czasu – podkreśla Zofia Skrzypkowska.

Przeprowadzenie testów, pomiarów i wywiadów jest korzystne szczególnie teraz, gdy wiele branż wchodzi w najwyższy sezon produkcyjny i musi minimalizować rotację pracowników. – Firmy przyjmują dziesiątki, a nawet setki nowych osób, aby realizować zwiększone plany produkcyjne – zauważa Małgorzata Walat, dyrektor rynków zagranicznych w Sanpro Synergy. – Duża rotacja pracowników powoduje trudną do zarządzania sytuację, w kontekście trwającej nadal epidemii. Wykrycie w miejscu pracy jednego zachorowania może skutkować objęciem kwarantanną wszystkich pracowników i na dłuższy czas sparaliżować funkcjonowanie firmy – dodaje.

Choć usługa niedawno pojawiła się na rynku, na przeprowadzanie testów przed przystąpieniem personelu do pracy decyduje się wielu pracodawców, dla których bezpieczeństwo miejsca pracy i zdrowie pracowników są priorytetowe. – Liczymy, że zastosowanie naszej usługi w obecnej sytuacji umożliwi uniknięcie utrudnień w funkcjonowaniu dużych i mniejszych firm produkcyjnych, logistycznych, transportowych itp. – wymienia Małgorzata Walat.

Prace nad nowym pakietem rozpoczęły się w momencie, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna w kraju stała się ryzykiem dla stabilności załóg i utrzymania ciągłości pracy. Od samego początku nadrzędnym celem była wysoka jakość, profesjonalizm i wiarygodność. Już w pierwszym miesiącu wdrożenia usługi na rynek spółka Sanpro Synergy przeprowadziła ponad tysiąc testów. Pracownicy poddawani są badaniu tylko pod warunkiem wyrażenia na nie zgody. – Nasze doświadczenie pokazuje, że pracownikom zależy na pracy w bezpiecznym otoczeniu, dlatego też chętnie poddają się takim badaniom – dodała Małgorzata Walat.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.