Komunikaty PR

Błyskawiczne testy w pracy. Nowy sposób kontrolowania wirusa

2020-08-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Już jest nowa usługa dla pracodawców, którzy chcą zapewniać bezpieczeństwo pracownikom i firmie w czasie zagrożenia epidemią. Jej najważniejszą częścią są testy wykrywające przeciwciała pojawiające się we krwi po kontakcie z wirusem.

W odpowiedzi na obecne zagrożenie związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 spółka Sanpro Synergy z Grupy Impel wprowadziła unikalną usługę COVID-19, z której może skorzystać każdy zakład pracy. – Nowy pakiet, opracowany przez nas z udziałem wirusologów i epidemiologów, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i komfortu pracowników – wyjaśnia Zofia Skrzypkowska, dyrektor operacyjny ds. rekrutacji personelu medycznego w Sanpro Synergy.

Test, pomiar i wywiad

W skład pakietu wchodzą: szybki test do wykrywania przeciwciał przeciwko COVID-19, bezdotykowy pomiar temperatury oraz wywiad epidemiologiczny. Najważniejszym elementem usługi jest precyzyjny test – szybki i bezbolesny. Materiałem do badania jest kropla krwi z palca. Dodatni wynik informuje, że badana osoba mogła przebyć już infekcję lub jest w jej trakcie. – Ogromną zaletą takiego testu jest szybkość uzyskania wyniku i brak konieczności używania do tego celu profesjonalnych analizatorów. Oznacza to oszczędność czasu, a przede wszystkim kosztów. Test na przeciwciała wykrywa, czy dana osoba miała kontakt z wirusem i czy jej organizm wytworzył przeciwciała. Wiarygodność tego testu jest bliska 100% wykrycia przeciwciał. Ze względu na koszty i szybkość uzyskania wyniku metoda sprawdza się więc idealnie jako badanie przesiewowe dużych grup pracowników, a także pozwala kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa – tłumaczy Zofia Skrzypkowska.

Testy są przeprowadzane z zachowaniem najwyższych standardów przez profesjonalny personel medyczny wyposażony w odpowiednie środki ochrony osobistej. Liczba osób do przebadania nie ma znaczenia. Nawet w przypadku licznych grup każdy jest obsługiwany indywidualnie. Na wynik czeka się ok. 10 minut. W tym czasie przeprowadzane są wywiady epidemiologiczne i pomiary temperatury. – Takie kompleksowe działania pozwalają nam wyłapać osoby z grup ryzyka, które chociaż uzyskują negatywne wyniki testu i mogą bezpiecznie pracować, to powinny mieć zwiększoną czujność i obserwować ewentualne objawy. Jak zapewnia producent, wykorzystywany przez nas test, także w porównaniu z wiodącymi testami bazującymi na próbkach klinicznych, posiada wysoką czułość i specyficzność, co potwierdza jego bardzo wysoką wykrywalność przeciwciał. Dla całkowitej transparentności usługi klient otrzymuje pełną informację na temat producenta i nazwy testu, jaki będzie wykorzystany  – argumentuje Zofia Skrzypkowska.

Badanie na miejscu

Innowacyjność usługi polega na tym, że to test przychodzi do człowieka, a nie odwrotnie. Większość badań jest wykonywana w laboratoriach i placówkach medycznych. W przypadku usługi opracowanej przez Sanpro Synergy jest inaczej. – Wykonywanie testów bezpośrednio w zakładach pracy daje nam możliwość analizy wielu osób w krótkim czasie, a fakt, że żaden z pracowników nie musi zgłaszać się do placówki medycznej, eliminuje ryzyko niepotrzebnych kontaktów ze służbą zdrowia oraz jest znaczącą oszczędnością czasu – podkreśla Zofia Skrzypkowska.

Przeprowadzenie testów, pomiarów i wywiadów jest korzystne szczególnie teraz, gdy wiele branż wchodzi w najwyższy sezon produkcyjny i musi minimalizować rotację pracowników. – Firmy przyjmują dziesiątki, a nawet setki nowych osób, aby realizować zwiększone plany produkcyjne – zauważa Małgorzata Walat, dyrektor rynków zagranicznych w Sanpro Synergy. – Duża rotacja pracowników powoduje trudną do zarządzania sytuację, w kontekście trwającej nadal epidemii. Wykrycie w miejscu pracy jednego zachorowania może skutkować objęciem kwarantanną wszystkich pracowników i na dłuższy czas sparaliżować funkcjonowanie firmy – dodaje.

Choć usługa niedawno pojawiła się na rynku, na przeprowadzanie testów przed przystąpieniem personelu do pracy decyduje się wielu pracodawców, dla których bezpieczeństwo miejsca pracy i zdrowie pracowników są priorytetowe. – Liczymy, że zastosowanie naszej usługi w obecnej sytuacji umożliwi uniknięcie utrudnień w funkcjonowaniu dużych i mniejszych firm produkcyjnych, logistycznych, transportowych itp. – wymienia Małgorzata Walat.

Prace nad nowym pakietem rozpoczęły się w momencie, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna w kraju stała się ryzykiem dla stabilności załóg i utrzymania ciągłości pracy. Od samego początku nadrzędnym celem była wysoka jakość, profesjonalizm i wiarygodność. Już w pierwszym miesiącu wdrożenia usługi na rynek spółka Sanpro Synergy przeprowadziła ponad tysiąc testów. Pracownicy poddawani są badaniu tylko pod warunkiem wyrażenia na nie zgody. – Nasze doświadczenie pokazuje, że pracownikom zależy na pracy w bezpiecznym otoczeniu, dlatego też chętnie poddają się takim badaniom – dodała Małgorzata Walat.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.