Bezoperacyjny lifting nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej 2021

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Scarlet S – urządzenie do zabiegów medycyny estetycznej dystrybuowane w Polsce przez firmę IntoBeauty, otrzymało Perłę Dermatologii Estetycznej 2021 w kategorii: zabiegi liftingujące. Lekarze, którzy zagłosowali w 17. edycji konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologii Estetycznej, docenili pionierskie połączenie działania fal radiowych i techniki mikronakłuwania. Dzięki innowacyjnej technologii możliwe jest między innymi przeprowadzanie bezoperacyjnego liftingu twarzy, a także bezpieczne usuwanie blizn potrądzikowych.
Idea, która przyświeca głosującym, to zwrócenie uwagi innych specjalistów na sprzęty medyczne i technologie, które pozwalają wykonywać zabiegi medycyny estetycznej na najwyższym, światowym poziomie. Przyznanie Perły jest więc równoznaczne z wystawieniem pozytywnej opinii nagrodzonemu urządzeniu przez środowisko lekarskie.
Ta szczególna nagroda cieszy nas podwójnie. Raz, że jest to uznanie efektywności urządzenia, które stosowane jest już w wielu gabinetach medycyny estetycznej w Polsce. Dwa, że nagroda została przyznana przez profesjonalistów z branży, którzy korzystają ze Scarlet S na co dzień. To ich pacjenci są najlepszym dowodem na skuteczność naszego innowacyjnego urządzenia – komentuje otrzymanie tytułu Radosław Stawarz, Prezes Zarządu firmy IntoBeauty – wyłącznego dystrybutora Scarlet S w Polsce.
Scarlet S – królowa radiofrekwencji mikroigłowej
Urządzenie Scarlet S otrzymało najwięcej głosów spośród wszystkich urządzeń, zgłaszanych w różnych kategoriach. O tym sukcesie zdecydował między innymi fakt, że umożliwia ono wykonywanie niechirurgicznego liftingu. Ponadto zastosowana w Scarlet S technologia frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej przynosi doskonałe efekty w zabiegach poprawiających wolumetrię twarzy i redukujących wiotkość skóry na szyi i na dekolcie. To skuteczna metoda usuwania zmarszczek w okolicach oczu i ust, blizn potrądzikowych i pooparzeniowych oraz sposób na przywrócenie jędrności skórze.
W odróżnieniu od urządzeń z tradycyjną radiofrekwencją Scarlet S nie powoduje oparzeń naskórka. Urządzenie ma głowicę wyposażoną w 24 mikroigły pozwalające na precyzyjne dotarcie fal radiowych do naskórka i skóry właściwej oraz jednoczesne podgrzewanie wszystkich warstw skóry na całej głębokości wkłucia. Jest to innowacyjne rozwiązanie. Dotychczas, aby podgrzać głębsze warstwy skóry, trzeba było silnie przegrzać jej powierzchnię, trudno było też uzyskać jednolite podgrzanie wszystkich warstw skóry.
Dzięki Scarlet S osoba wykonująca zabieg wie, jak głęboko i z jaką temperaturą działa na całą skórę. A to przekłada się na bezpieczeństwo i skuteczność. Rezultaty po zastosowaniu radiofrekwencji mikroigłowej widoczne są od razu i są trwałe – także dlatego, że jeszcze po kilku tygodniach od zabiegu następuje stymulacja powstawania nowego kolagenu w skórze, przez co jest ona dłużej elastyczna i jędrna.
Mamy nadzieję, że otrzymane właśnie wyróżnienie zachęci kolejne gabinety medycyny estetycznej do korzystania ze Scarlet S i zaoferowania swoim pacjentom liftingu – bezoperacyjnego, bezpiecznego, bez długiej rekonwalescencji – podsumowuje Radosław Stawarz.
O konkursie i organizatorze
Konkurs Perły Dermatologii Estetycznej na najlepsze produkty stosowane w estetyce lekarskiej ma już swoją historię. Tegoroczne ogłoszenie wyników, które odbyło się 11 lutego 2022 roku w Warszawie, to zarazem finał 17. edycji głosowania, wyróżniającego się tym, że biorą w nim udział wyłącznie lekarze. Ponadto produkty i zabiegi zgłaszane do konkursu przechodzą szczegółową weryfikację komisji złożonej z doświadczonych dermatologów, która dba o to, aby nominowane urządzenia i technologie posiadały odpowiednie certyfikaty i rejestracje wymagane dla wyrobów medycznych.
Rekomendacyjny charakter plebiscytu koresponduje z opiniotwórczą rolą organizatora konkursu – Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, które od lat prowadzi działania na rzecz konsolidacji środowiska polskich dermatologów estetycznych, powszechnej promocji oraz edukacji dermatologii estetycznej i medycyny estetycznej.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież
Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.