Aplikacja na smartfony od Fujifilm: INSTAX UP!
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl
RATINGEN, Niemcy, 2 marca 2023 r. – FUJIFILM Europe GmbH, Imaging Division, informuje o wprowadzeniu bezpłatnej aplikacji na smartfony INSTAX UP! (zwanej dalej „INSTAX UP!”), skierowanej do miłośników fotografii natychmiastowej INSTAX. Użytkownicy aparatów INSTAX będą mogli cyfrowo skanować, przechowywać i udostępniać swoje zdjęcia w jednym miejscu.
Dzięki aplikacji INSTAX UP! użytkownicy mogą:
- Skanować swoje odbitki INSTAX i przechowywać je w postaci cyfrowej w jednym miejscu
- Sortować swoje zdjęcia według widoków kategorii/listy, co umożliwia ich łatwiejsze odnalezienie
- Bezproblemowo dzielić się przechowywanymi zdjęciami i kolekcjami w mediach społecznościowych i za pomocą wiadomości SMS
- Importować do INSTAX UP! zdjęcia z innych aplikacji INSTAX (INSTAX mini LINK, INSTAX Link WIDE, itp.)
- Być na bieżąco informowani o nowościach, aktualizacjach, poradach, aktualizacjach i innych treściach kreatywnych dotyczących INSTAX
Aplikacja INSTAX UP! została opracowana z uwzględnieniem opinii i uwag konsumentów, którzy dotychczas po prostu fotografowali za pomocą aparatu w smartfonie, gdy chcieli wykonywać cyfrowe reprodukcje swoich odbitek INSTAX, by móc je zachować i udostępniać. Taka technika reprodukcji może jednak powodować niepożądane odbicia od błyszczącej powierzchni odbitek INSTAX lub inne zniekształcenia obrazu, takie jak utrata faktury zdjęć na krawędziach. INSTAX UP! upraszcza i usprawnia proces cyfrowego zapisu odbitek INSTAX oraz umożliwia dzielenie się nimi w sieci.
- INSTAX UP! to nasza najnowsza propozycja rozwiązująca problem wygodnej digitalizacji i udostępniania wysokiej jakości odbitek INSTAX. - powiedział Shin Udono, Senior Vice President w dziale Imaging Solutions, FUJIFILM Europe – INSTAX UP! stwarza miłośnikom fotografii natychmiastowej możliwość cyfrowego porządkowania i archiwizacji swoich kolekcji fotograficznych oraz pozwala na wygodne dzielenie się ze światem wykonanymi zdjęciami. INSTAX UP! nie tylko pomaga zachowywać wyjątkowe wspomnienia, ale i twórczo inspiruje.
Aplikację INSTAX UP! można od dzisiaj pobierać z Apple Store / Google Play.
Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5
Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II
Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.