Antybakteryjne tapety Muraspec
Antybakteryjne tapety to dobry standard w obiektach takich jak biura, hotele czy restauracje. Biobójcze powłoki chronią użytkowników przed grzybami, pleśnią oraz bakteriami. Klienci Muraspec mają do dyspozycji tapety z najwyższej jakości ochroną antybakteryjną BIOMASTER.
Najważniejszą rolą tapet we wnętrzach komercyjnych jest ochrona ścian przed brudzeniem się. Rzeczywistość pokazała ostatnio, że równie ważna powinna być też higiena. I nie chodzi tylko o łatwość mycia i czyszczenia ścian, ale o aktywną ochronę przed takimi zagrożeniami jak pleśń, grzyby czy bakterie.
- Wraz ze wzrostem świadomości w zakresie potrzeby podnoszenia poziomu higieny, będzie rosło też zapotrzebowanie rynku na produkty antybakteryjne – prognozuje Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec. - W ofercie Muraspec od lat obecne są tapety z powłokami biobójczymi. BIOMASTER, renomowanej firmy Addmadster, to skuteczna ochrona przed bakteriami. Rekomendujemy je zwłaszcza inwestorom hotelowym, biurowym oraz ośrodkom medycznym jako dobry standard.
Jak to działa? BIOMASTER renomowanej marki Addmaster to powłoka oparta na jonach srebra znanego zw swoich właściwości bakteriobójczych. Srebro stosowane w powłoce BIOMASTER jest nieorganiczne i nie wypłukuje się, co oznacza, że w przeciwieństwie do organicznych środków/technologii antybakteryjnych pozostaje w produkcie, do którego jest dodawane. Kontrolowane uwalnianie składnika aktywnego zapewnia maksymalną ochronę antybakteryjną przez 24 godziny na dobę i przez cały okres użytkowania produktu. Jony srebra hamują rozrost lub namnażanie się bakterii, w efekcie czego bakterie giną.
Z użytkowego punktu widzenia ważne jest to, że powłoka BIOMASTER naniesiona na powierzchnię tapety trwale w nią wnika i jest aktywna przez cały okres użytkowania okładziny. Wykazuje aktywność w stosunku do wielu chorobotwórczych bakterii, w tym: campylobacter, MRSA, e.coli, legionella, listeria i salmonella i wielu in. BIOMASTER może być stosowany na każdym typie tapet: od winylowych typu 2, 20oz. po tkane i nietkane. Standardowo powłoka proponowana jest w kolekcji Elan, w innych seriach dostępna jest jako opcja.
- Niewykluczone, że dzięki zastosowaniu preparatu biobójczego BIOMASTER tapety Muraspec mogą przyczynić się do skuteczniejszego zapobiegania zakażeniom w placówkach służby zdrowia, obiektach edukacyjnych i użyteczności publicznej – dodaje Barbara Łukasiak.
Więcej informacji: www.muraspec.pl
Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1
Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.