Antybakteryjne tapety Muraspec
Antybakteryjne tapety to dobry standard w obiektach takich jak biura, hotele czy restauracje. Biobójcze powłoki chronią użytkowników przed grzybami, pleśnią oraz bakteriami. Klienci Muraspec mają do dyspozycji tapety z najwyższej jakości ochroną antybakteryjną BIOMASTER.
Najważniejszą rolą tapet we wnętrzach komercyjnych jest ochrona ścian przed brudzeniem się. Rzeczywistość pokazała ostatnio, że równie ważna powinna być też higiena. I nie chodzi tylko o łatwość mycia i czyszczenia ścian, ale o aktywną ochronę przed takimi zagrożeniami jak pleśń, grzyby czy bakterie.
- Wraz ze wzrostem świadomości w zakresie potrzeby podnoszenia poziomu higieny, będzie rosło też zapotrzebowanie rynku na produkty antybakteryjne – prognozuje Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec. - W ofercie Muraspec od lat obecne są tapety z powłokami biobójczymi. BIOMASTER, renomowanej firmy Addmadster, to skuteczna ochrona przed bakteriami. Rekomendujemy je zwłaszcza inwestorom hotelowym, biurowym oraz ośrodkom medycznym jako dobry standard.
Jak to działa? BIOMASTER renomowanej marki Addmaster to powłoka oparta na jonach srebra znanego zw swoich właściwości bakteriobójczych. Srebro stosowane w powłoce BIOMASTER jest nieorganiczne i nie wypłukuje się, co oznacza, że w przeciwieństwie do organicznych środków/technologii antybakteryjnych pozostaje w produkcie, do którego jest dodawane. Kontrolowane uwalnianie składnika aktywnego zapewnia maksymalną ochronę antybakteryjną przez 24 godziny na dobę i przez cały okres użytkowania produktu. Jony srebra hamują rozrost lub namnażanie się bakterii, w efekcie czego bakterie giną.
Z użytkowego punktu widzenia ważne jest to, że powłoka BIOMASTER naniesiona na powierzchnię tapety trwale w nią wnika i jest aktywna przez cały okres użytkowania okładziny. Wykazuje aktywność w stosunku do wielu chorobotwórczych bakterii, w tym: campylobacter, MRSA, e.coli, legionella, listeria i salmonella i wielu in. BIOMASTER może być stosowany na każdym typie tapet: od winylowych typu 2, 20oz. po tkane i nietkane. Standardowo powłoka proponowana jest w kolekcji Elan, w innych seriach dostępna jest jako opcja.
- Niewykluczone, że dzięki zastosowaniu preparatu biobójczego BIOMASTER tapety Muraspec mogą przyczynić się do skuteczniejszego zapobiegania zakażeniom w placówkach służby zdrowia, obiektach edukacyjnych i użyteczności publicznej – dodaje Barbara Łukasiak.
Więcej informacji: www.muraspec.pl

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.