Antybakteryjne tapety Muraspec
Antybakteryjne tapety to dobry standard w obiektach takich jak biura, hotele czy restauracje. Biobójcze powłoki chronią użytkowników przed grzybami, pleśnią oraz bakteriami. Klienci Muraspec mają do dyspozycji tapety z najwyższej jakości ochroną antybakteryjną BIOMASTER.
Najważniejszą rolą tapet we wnętrzach komercyjnych jest ochrona ścian przed brudzeniem się. Rzeczywistość pokazała ostatnio, że równie ważna powinna być też higiena. I nie chodzi tylko o łatwość mycia i czyszczenia ścian, ale o aktywną ochronę przed takimi zagrożeniami jak pleśń, grzyby czy bakterie.
- Wraz ze wzrostem świadomości w zakresie potrzeby podnoszenia poziomu higieny, będzie rosło też zapotrzebowanie rynku na produkty antybakteryjne – prognozuje Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec. - W ofercie Muraspec od lat obecne są tapety z powłokami biobójczymi. BIOMASTER, renomowanej firmy Addmadster, to skuteczna ochrona przed bakteriami. Rekomendujemy je zwłaszcza inwestorom hotelowym, biurowym oraz ośrodkom medycznym jako dobry standard.
Jak to działa? BIOMASTER renomowanej marki Addmaster to powłoka oparta na jonach srebra znanego zw swoich właściwości bakteriobójczych. Srebro stosowane w powłoce BIOMASTER jest nieorganiczne i nie wypłukuje się, co oznacza, że w przeciwieństwie do organicznych środków/technologii antybakteryjnych pozostaje w produkcie, do którego jest dodawane. Kontrolowane uwalnianie składnika aktywnego zapewnia maksymalną ochronę antybakteryjną przez 24 godziny na dobę i przez cały okres użytkowania produktu. Jony srebra hamują rozrost lub namnażanie się bakterii, w efekcie czego bakterie giną.
Z użytkowego punktu widzenia ważne jest to, że powłoka BIOMASTER naniesiona na powierzchnię tapety trwale w nią wnika i jest aktywna przez cały okres użytkowania okładziny. Wykazuje aktywność w stosunku do wielu chorobotwórczych bakterii, w tym: campylobacter, MRSA, e.coli, legionella, listeria i salmonella i wielu in. BIOMASTER może być stosowany na każdym typie tapet: od winylowych typu 2, 20oz. po tkane i nietkane. Standardowo powłoka proponowana jest w kolekcji Elan, w innych seriach dostępna jest jako opcja.
- Niewykluczone, że dzięki zastosowaniu preparatu biobójczego BIOMASTER tapety Muraspec mogą przyczynić się do skuteczniejszego zapobiegania zakażeniom w placówkach służby zdrowia, obiektach edukacyjnych i użyteczności publicznej – dodaje Barbara Łukasiak.
Więcej informacji: www.muraspec.pl
DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Bolt, Feminoteka i warszawskie bary łączą siły na rzecz bezpieczeństwa
IT Solution Factor pierwszym partnerem Cohesity w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.