Komunikaty PR

JAK ZYSKAĆ WIĘKSZE PLONY?

2020-09-23  |  14:05
Biuro prasowe

System uprawy pasowej w technologii MZURI PRO-TIL zapewnia optymalne środowisko dla równomiernego wzrostu roślin i ich wysokich plonów. Jest to niedościgniony system w zakresie spulchniania i optymalnego zagęszczania pasa gleby oraz precyzji i dokładności wysiewu w nim nasion, co zostało udowodnione poprzez pobicie rekordu Polski na największy plon pszenicy ozimej z 1 ha w sierpniu br.

Każdemu rolnikowi zależy, by jego plony były jak największe i dobre jakościowo. Czasami same nawozy nie są już wystarczające i należy podjąć inne kroki, by uzyskać zadowalający efekt. Technologia Mzuri Pro-Til podczas stosowania uprawy pasowej daje właśnie takie możliwości i to jedynie dzięki jednemu przejazdowi. A to wszystko dzięki wykorzystaniu trzech stref, które pracują równocześnie – spulchniają, zagęszczają oraz sieją.

Ząbkowane talerze rozcinają słomę i inne resztki pożniwne na powierzchni gleby, jednocześnie odsuwając je na obie strony uprawianego pasa. Samopozycjonujące się zęby-łapy z wymiennymi elementami roboczymi uprawiają pas gleby. Ziemia w tym pasie jest dobrze spulchniona, wilgotna, bez resztek roślinnych na powierzchni. W przekroju uprawionego pasa gleby, niżej, niż będą wysiane nasiona, umieszczany jest nawóz. Pozwala to zmniejszyć jego dawkę, a jednocześnie zapewnia roślinom dostępność składników pokarmowych od początku wegetacji.

Unikalną właściwością konstrukcji Mzuri Pro-Til jest to, że cała masa maszyny naciska równomiernie na wszystkie uprawiane pasy. Pozwala to wtórnie zagęścić spulchnioną glebę, co likwiduje duże przestrzenie powietrzne, zwiększając kontakt wysianych nasion, a następnie korzeni roślin z wilgotną glebą – mówi Marek Różniak, właściciel Mzuri.

Redlice siewne każdej sekcji pracują całkowicie niezależnie od zębów-łap uprawowych. Doskonale kopiują nierówności pola, zachowują stałą głębokość siewu nasion i są łatwe do regulacji. Każda redlica za pomocą układu hydraulicznego wywiera nacisk na koło regulujące głębokość siewu. Zapewnia to jednakową jego głębokość oraz dociśnięcie nasion do wilgotnej gleby, tworząc warunki do szybkiego ich kiełkowania.

Niezawodność tej metody udowodniono niedawno poprzez pobicie rekordu Polski na największy plon pszenicy ozimej z  1 ha, który wynosi 12,567 t/ha. Rekordową odmianą okazała się pszenica ozima ARGUMENT z hodowli IGP Polska zasiana w technologii uprawy siewu pasowego MZURI PRO-TIL.

Nigdy nie wątpiliśmy w naszą metodę. Wiedzieliśmy, że jest najlepsza i że to dzięki niej osiągamy takie wyniki. Cieszę się, że udało nam się pobić rekord Polski i nasi klienci oraz Ci przyszli tym bardziej będą mogli nam zaufać, patrząc na nasze wspaniałe plony – dodaje Marek Różniak.

 

Mzuri-Agro to marka działająca w obszarze produkcji, dystrybucji nowych maszyn, części zamiennych i serwisu. Technologia i maszyny, które wprowadza na rynek Mzuri-Agro, to najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii. System uprawy pasowej w technologii Mzuri Pro-Til zapewnia optymalne środowisko dla równomiernego wzrostu roślin i ich wysokich plonów. Mzuri Pro-Til jest niedościgniony w zakresie spulchniania i optymalnego zagęszczania pasa gleby oraz precyzji i dokładności wysiewu w nim nasion.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Agro Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Agro Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Agro 4 mld euro wzrostu gospodarczego: potencjał mięsa hodowanego komórkowo w Polsce
2024-10-22 | 11:17

4 mld euro wzrostu gospodarczego: potencjał mięsa hodowanego komórkowo w Polsce

Według raportu firmy Systemiq, do 2050 r. mięso hodowlane może wnieść do polskiej gospodarki od 1 do 4 mld euro rocznie. Ponieważ inne regiony świata szybko rozwijają tę technologię,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.