Komunikaty PR

Eco-Plon Volcanic Minerals – polski wynalazek do mineralizacji i odnowy gleby

2021-04-06  |  15:40
Biuro prasowe

Spółka AINEG-POL jest jedynym w Europie producentem mineralnego, naturalnego, w pełni ekologicznego preparatu do mineralizacji i odnowy właściwej struktury gleby o nazwie Eco-Plon Volcanic Minerals. Produkt dostępny jest na polskim rynku. Dlaczego warto postawić na preparat, który powstał z kompozycji skał wulkanicznych?

 

Alternatywą dla wszechobecnej w uprawach rolniczych, sadowniczych i warzywnych chemii, są produkty mineralne pochodzące z zastygłej przed milionami lat lawy wulkanicznej. Z uwagi na położenie geograficzne Europy, jej grunty i rośliny na niej uprawiane nigdy nie miały kontaktu z minerałami, które przed milionami lat wydobywając się z wnętrza ziemi w postaci lawy wulkanicznej zastygły. W krajach, w których są czynne wulkany, po ich erupcji na powierzchnie ziemi opadają pyły wulkaniczne, przez co roślinność na tych terenach jest bardzo bogata w składniki odżywcze. Plony wzrastają kilkukrotnie, a poziom makro i mikroelementów w żywności produkowanej w oparciu o uprawy z tych terenów jest wręcz spektakularnie wyższa.

Dla wszechobecnej chemii w rolnictwie alternatywą była idea stworzenia produktu ekologicznego, mineralnego, który pochodzi bezpośrednio z natury. Masowe stosowanie chemii bardzo degraduje i wyjaławia glebę, przez jej zakwaszanie, zmniejszanie ilości próchnicy glebowej. Minerały sztuczne są tylko w części przyswajalne przez rośliny, pozostałe są wypłukiwane do wód gruntowych i cieków wodnych. Stosowane pestycydy, a za ich przyczyną zawartość metali ciężkich w glebie przyczyniają się znacznie do degradacji środowiska glebowego. Dają wymierne obniżenie jakości i ilości plonów.

Dlatego właśnie powstał Eco-Plon Volcanic Minerals, który jest naturalnym produktem wspomagającym rozwój roślin poprzez polepszenie właściwości fizyko-chemicznych gleby oraz dostarczenie niezbędnych makro i mikroskładników oraz pierwiastków śladowych. Wynalazek obejmuje kompozycję minerałów pochodzenia wulkanicznego. Masowe stosowanie nawozów chemicznych degraduje ziemię uprawną, a Eco-Plon Volcanic zawiera łatwo przyswajalne przez rośliny makroskładniki, mikroskładniki i pierwiastki śladowe, które są niezbędne do żywienia roślin i remineralizacji gleby. Minerały te przedostają się do żywności, która odzyskuje w ten sposób utracone przez lata masowej, komercyjnej produkcji składniki odżywcze, smak, wigor i właściwe wybarwienie - mówi Genowefa Laskowska, wynalazca Eco-Plon Volcanic Minerals. Oferowany przez nas produkt jest innowacyjnym rozwiązaniem na skalę światową. To kompozycja minerałów ze skał wulkanicznych i osadowych na bazie wynalazku – Nawóz Mineralny - procesowanego w systemie PCT w Genewie jako międzynarodowy patent, obecnie w fazach krajowych i zagranicznych przez Spółkę AINEG – POL z siedzibą w Tychach – dodaje.

Eco-Plon Volcanic Minerals jest wynikiem wieloletnich prac i badań przeprowadzonych m.in. w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach – Instytut Sadownictwa, Instytut Warzywnictwa, Instytut Kwiaciarstwa i Terenów Zielonych, Instytucie Nowych Syntez Chemicznych w Puławach, Instytucie Uprawy i Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Certyfikat do stosowania w rolnictwie ekologicznym IUNG nr. 370/17 oraz Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Chemicznym Zakładu Technologii i Procesów Chemicznych. Został dopuszczony decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr G-667/17 do obrotu jako mineralny środek poprawiający właściwości gleby pod nazwą ECO-PLON VOLCANIC MINERALS.

Kolejnym innowacyjnym działaniem właściwie dobranej kompozycji minerałów jest proces remediacji wód. Minerały wyrównują pH wody oraz odżywiają środowisko wodne w stawach i jeziorach. Dzięki posiadaniu ładunków ujemnych neutralizują wirusy, negatywne bakterie oraz metale ciężkie. Po zastosowaniu właściwej kompozycji obserwujemy częściową neutralizację azotynów i azotanów (w przypadku, gdy do zbiorników wodnych spływają z wodami deszczowymi z okolicznych pól pozostałości nawozów sztucznych z zawartością pestycydów) – podsumowuje Genowefa Laskowska.    

Spółka AINEG – POL z siedzibą w Tychach wprowadza na rynek polski i rynki zagraniczne Eco–Plon Volcanic Minerals w postaci pylistej i granulatu. Sukcesywnie będzie wprowadzała nowe kompozycje mineralne, ekologicznych nawozów, rozszerzając asortyment i dostępność produktów. Możliwe jest zakupienie produktu między innymi na stronie internetowej producenta: https://eco-plon.shop/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Agro 4 mld euro wzrostu gospodarczego: potencjał mięsa hodowanego komórkowo w Polsce Biuro prasowe
2024-10-22 | 11:17

4 mld euro wzrostu gospodarczego: potencjał mięsa hodowanego komórkowo w Polsce

Według raportu firmy Systemiq, do 2050 r. mięso hodowlane może wnieść do polskiej gospodarki od 1 do 4 mld euro rocznie. Ponieważ inne regiony świata szybko rozwijają tę technologię,
Agro Skuteczne i ekologiczne. Szybszy wzrost i rozwój roślin z foliQ
2024-10-04 | 10:00

Skuteczne i ekologiczne. Szybszy wzrost i rozwój roślin z foliQ

Polskie rolnictwo stoi dziś przed dużym wyzwaniem, jakim jest zrównoważony rozwój. Rosnąca świadomość ekologiczna i unijne prawodawstwo powodują, że coraz częściej
Agro Skuteczne zaprawianie zbóż ozimych Poznaj foliQ Fessional od Agrii Polska
2024-08-26 | 11:00

Skuteczne zaprawianie zbóż ozimych Poznaj foliQ Fessional od Agrii Polska

Rozpoczyna się sezon jesienny, a wraz z nim rolnicy w Polsce stają przed wyzwaniem zmieniających się warunków pogodowych. Niskie temperatury, przymrozki oraz nieprzewidywalne opady

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.

Lotnictwo

Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.

Ochrona środowiska

Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.