Komunikaty PR

Eco-Plon Volcanic Minerals – polski wynalazek do mineralizacji i odnowy gleby

2021-04-06  |  15:40
Biuro prasowe

Spółka AINEG-POL jest jedynym w Europie producentem mineralnego, naturalnego, w pełni ekologicznego preparatu do mineralizacji i odnowy właściwej struktury gleby o nazwie Eco-Plon Volcanic Minerals. Produkt dostępny jest na polskim rynku. Dlaczego warto postawić na preparat, który powstał z kompozycji skał wulkanicznych?

 

Alternatywą dla wszechobecnej w uprawach rolniczych, sadowniczych i warzywnych chemii, są produkty mineralne pochodzące z zastygłej przed milionami lat lawy wulkanicznej. Z uwagi na położenie geograficzne Europy, jej grunty i rośliny na niej uprawiane nigdy nie miały kontaktu z minerałami, które przed milionami lat wydobywając się z wnętrza ziemi w postaci lawy wulkanicznej zastygły. W krajach, w których są czynne wulkany, po ich erupcji na powierzchnie ziemi opadają pyły wulkaniczne, przez co roślinność na tych terenach jest bardzo bogata w składniki odżywcze. Plony wzrastają kilkukrotnie, a poziom makro i mikroelementów w żywności produkowanej w oparciu o uprawy z tych terenów jest wręcz spektakularnie wyższa.

Dla wszechobecnej chemii w rolnictwie alternatywą była idea stworzenia produktu ekologicznego, mineralnego, który pochodzi bezpośrednio z natury. Masowe stosowanie chemii bardzo degraduje i wyjaławia glebę, przez jej zakwaszanie, zmniejszanie ilości próchnicy glebowej. Minerały sztuczne są tylko w części przyswajalne przez rośliny, pozostałe są wypłukiwane do wód gruntowych i cieków wodnych. Stosowane pestycydy, a za ich przyczyną zawartość metali ciężkich w glebie przyczyniają się znacznie do degradacji środowiska glebowego. Dają wymierne obniżenie jakości i ilości plonów.

Dlatego właśnie powstał Eco-Plon Volcanic Minerals, który jest naturalnym produktem wspomagającym rozwój roślin poprzez polepszenie właściwości fizyko-chemicznych gleby oraz dostarczenie niezbędnych makro i mikroskładników oraz pierwiastków śladowych. Wynalazek obejmuje kompozycję minerałów pochodzenia wulkanicznego. Masowe stosowanie nawozów chemicznych degraduje ziemię uprawną, a Eco-Plon Volcanic zawiera łatwo przyswajalne przez rośliny makroskładniki, mikroskładniki i pierwiastki śladowe, które są niezbędne do żywienia roślin i remineralizacji gleby. Minerały te przedostają się do żywności, która odzyskuje w ten sposób utracone przez lata masowej, komercyjnej produkcji składniki odżywcze, smak, wigor i właściwe wybarwienie - mówi Genowefa Laskowska, wynalazca Eco-Plon Volcanic Minerals. Oferowany przez nas produkt jest innowacyjnym rozwiązaniem na skalę światową. To kompozycja minerałów ze skał wulkanicznych i osadowych na bazie wynalazku – Nawóz Mineralny - procesowanego w systemie PCT w Genewie jako międzynarodowy patent, obecnie w fazach krajowych i zagranicznych przez Spółkę AINEG – POL z siedzibą w Tychach – dodaje.

Eco-Plon Volcanic Minerals jest wynikiem wieloletnich prac i badań przeprowadzonych m.in. w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach – Instytut Sadownictwa, Instytut Warzywnictwa, Instytut Kwiaciarstwa i Terenów Zielonych, Instytucie Nowych Syntez Chemicznych w Puławach, Instytucie Uprawy i Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Certyfikat do stosowania w rolnictwie ekologicznym IUNG nr. 370/17 oraz Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Chemicznym Zakładu Technologii i Procesów Chemicznych. Został dopuszczony decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr G-667/17 do obrotu jako mineralny środek poprawiający właściwości gleby pod nazwą ECO-PLON VOLCANIC MINERALS.

Kolejnym innowacyjnym działaniem właściwie dobranej kompozycji minerałów jest proces remediacji wód. Minerały wyrównują pH wody oraz odżywiają środowisko wodne w stawach i jeziorach. Dzięki posiadaniu ładunków ujemnych neutralizują wirusy, negatywne bakterie oraz metale ciężkie. Po zastosowaniu właściwej kompozycji obserwujemy częściową neutralizację azotynów i azotanów (w przypadku, gdy do zbiorników wodnych spływają z wodami deszczowymi z okolicznych pól pozostałości nawozów sztucznych z zawartością pestycydów) – podsumowuje Genowefa Laskowska.    

Spółka AINEG – POL z siedzibą w Tychach wprowadza na rynek polski i rynki zagraniczne Eco–Plon Volcanic Minerals w postaci pylistej i granulatu. Sukcesywnie będzie wprowadzała nowe kompozycje mineralne, ekologicznych nawozów, rozszerzając asortyment i dostępność produktów. Możliwe jest zakupienie produktu między innymi na stronie internetowej producenta: https://eco-plon.shop/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Agro Bayer na rzecz rolnictwa zrównoważonego Biuro prasowe
2020-10-02 | 13:10

Bayer na rzecz rolnictwa zrównoważonego

Warszawa, 1 października 2020 r. – Bayer prezentuje koncepcję rolnictwa zrównoważonego oraz informuje o pierwszym gospodarstwie w Polsce, które dołącza
Agro JESIENNE NAWOŻENIE ROŚLIN – O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?
2020-09-23 | 15:00

JESIENNE NAWOŻENIE ROŚLIN – O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

Każdy gospodarz rolny chce, aby jego rośliny dobrze przetrwały zimę i wiosną wydały urodzajne plony. Dlatego już jesienią należy dostarczyć im odpowiedni pokarm, aby mogły prawidłowo
Agro JAK ZYSKAĆ WIĘKSZE PLONY?
2020-09-23 | 14:05

JAK ZYSKAĆ WIĘKSZE PLONY?

System uprawy pasowej w technologii MZURI PRO-TIL zapewnia optymalne środowisko dla równomiernego wzrostu roślin i ich wysokich plonów. Jest to niedościgniony system w zakresie

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biotechnologia

Koronawirusy atakowały już 25 tys. lat temu. Za sprawą postępujących zmian klimatycznych pradawne wirusy mogą znów zagrażać ludzkości

Pradawne wirusy mogą zagrażać ludzkości. Naukowcy są w stanie ożywić drobnoustroje sprzed dziesiątków tysięcy lat. Topienie się wiecznej zmarzliny w wyniku postępujących zmian klimatycznych może uwalniać długo ukryte choroby i wirusy do środowiska, zagrażając zdrowiu zarówno ludzi, jak i zwierząt. Naukowcy byli w stanie ożywić drobnoustroje sprzed dziesiątków tysięcy lat. Najnowsze badania DNA potwierdzają, że starożytny koronawirus lub blisko spokrewniony patogen wywołał epidemię na terenie Azji około 25 tys. lat temu.

Kosmos i lotnictwo

Przełom w obserwacji czarnych dziur. Dane z 19 obserwatoriów mogą pomóc testować ogólną teorię względności Einsteina [DEPESZA]

Kilka z najpotężniejszych teleskopów na świecie jednocześnie obserwowało supermasywną czarną dziurę w galaktyce M87. To pierwsza czarna dziura, która została bezpośrednio sfotografowana przed dwoma laty. Teraz naukowcy ujawnili dane z 19 obserwatoriów – zarówno na Ziemi, jak również tych w kosmosie, które pozwalają  na głębszy wgląd w czarną dziurę. Nowe obserwacje mogą m.in. pomóc ulepszyć testy ogólnej teorii względności Einsteina.