Eco-Plon Volcanic Minerals – polski wynalazek do mineralizacji i odnowy gleby
Spółka AINEG-POL jest jedynym w Europie producentem mineralnego, naturalnego, w pełni ekologicznego preparatu do mineralizacji i odnowy właściwej struktury gleby o nazwie Eco-Plon Volcanic Minerals. Produkt dostępny jest na polskim rynku. Dlaczego warto postawić na preparat, który powstał z kompozycji skał wulkanicznych?
Alternatywą dla wszechobecnej w uprawach rolniczych, sadowniczych i warzywnych chemii, są produkty mineralne pochodzące z zastygłej przed milionami lat lawy wulkanicznej. Z uwagi na położenie geograficzne Europy, jej grunty i rośliny na niej uprawiane nigdy nie miały kontaktu z minerałami, które przed milionami lat wydobywając się z wnętrza ziemi w postaci lawy wulkanicznej zastygły. W krajach, w których są czynne wulkany, po ich erupcji na powierzchnie ziemi opadają pyły wulkaniczne, przez co roślinność na tych terenach jest bardzo bogata w składniki odżywcze. Plony wzrastają kilkukrotnie, a poziom makro i mikroelementów w żywności produkowanej w oparciu o uprawy z tych terenów jest wręcz spektakularnie wyższa.
Dla wszechobecnej chemii w rolnictwie alternatywą była idea stworzenia produktu ekologicznego, mineralnego, który pochodzi bezpośrednio z natury. Masowe stosowanie chemii bardzo degraduje i wyjaławia glebę, przez jej zakwaszanie, zmniejszanie ilości próchnicy glebowej. Minerały sztuczne są tylko w części przyswajalne przez rośliny, pozostałe są wypłukiwane do wód gruntowych i cieków wodnych. Stosowane pestycydy, a za ich przyczyną zawartość metali ciężkich w glebie przyczyniają się znacznie do degradacji środowiska glebowego. Dają wymierne obniżenie jakości i ilości plonów.
Dlatego właśnie powstał Eco-Plon Volcanic Minerals, który jest naturalnym produktem wspomagającym rozwój roślin poprzez polepszenie właściwości fizyko-chemicznych gleby oraz dostarczenie niezbędnych makro i mikroskładników oraz pierwiastków śladowych. Wynalazek obejmuje kompozycję minerałów pochodzenia wulkanicznego. Masowe stosowanie nawozów chemicznych degraduje ziemię uprawną, a Eco-Plon Volcanic zawiera łatwo przyswajalne przez rośliny makroskładniki, mikroskładniki i pierwiastki śladowe, które są niezbędne do żywienia roślin i remineralizacji gleby. Minerały te przedostają się do żywności, która odzyskuje w ten sposób utracone przez lata masowej, komercyjnej produkcji składniki odżywcze, smak, wigor i właściwe wybarwienie - mówi Genowefa Laskowska, wynalazca Eco-Plon Volcanic Minerals. Oferowany przez nas produkt jest innowacyjnym rozwiązaniem na skalę światową. To kompozycja minerałów ze skał wulkanicznych i osadowych na bazie wynalazku – Nawóz Mineralny - procesowanego w systemie PCT w Genewie jako międzynarodowy patent, obecnie w fazach krajowych i zagranicznych przez Spółkę AINEG – POL z siedzibą w Tychach – dodaje.
Eco-Plon Volcanic Minerals jest wynikiem wieloletnich prac i badań przeprowadzonych m.in. w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach – Instytut Sadownictwa, Instytut Warzywnictwa, Instytut Kwiaciarstwa i Terenów Zielonych, Instytucie Nowych Syntez Chemicznych w Puławach, Instytucie Uprawy i Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Certyfikat do stosowania w rolnictwie ekologicznym IUNG nr. 370/17 oraz Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Chemicznym Zakładu Technologii i Procesów Chemicznych. Został dopuszczony decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr G-667/17 do obrotu jako mineralny środek poprawiający właściwości gleby pod nazwą ECO-PLON VOLCANIC MINERALS.
Kolejnym innowacyjnym działaniem właściwie dobranej kompozycji minerałów jest proces remediacji wód. Minerały wyrównują pH wody oraz odżywiają środowisko wodne w stawach i jeziorach. Dzięki posiadaniu ładunków ujemnych neutralizują wirusy, negatywne bakterie oraz metale ciężkie. Po zastosowaniu właściwej kompozycji obserwujemy częściową neutralizację azotynów i azotanów (w przypadku, gdy do zbiorników wodnych spływają z wodami deszczowymi z okolicznych pól pozostałości nawozów sztucznych z zawartością pestycydów) – podsumowuje Genowefa Laskowska.
Spółka AINEG – POL z siedzibą w Tychach wprowadza na rynek polski i rynki zagraniczne Eco–Plon Volcanic Minerals w postaci pylistej i granulatu. Sukcesywnie będzie wprowadzała nowe kompozycje mineralne, ekologicznych nawozów, rozszerzając asortyment i dostępność produktów. Możliwe jest zakupienie produktu między innymi na stronie internetowej producenta: https://eco-plon.shop/.

4 mld euro wzrostu gospodarczego: potencjał mięsa hodowanego komórkowo w Polsce

Skuteczne i ekologiczne. Szybszy wzrost i rozwój roślin z foliQ

Skuteczne zaprawianie zbóż ozimych Poznaj foliQ Fessional od Agrii Polska
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu
W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.