Komunikaty PR

4 trendy, które zdominują rynek drzwi w najbliższym czasie

2022-07-28  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Rzecznik prasowy
Offteam

Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl

Koszty produkcji windują w górę, a branża wykończeniowa stara się mimo wszystko dopasować do klientów, m.in. oferując nowe rozwiązania znacznie podnoszące poziom bezpieczeństwa.

 

Zgodnie z wynikami badania wykonanego w lipcu 2021 r. przez Centrum Badań i Analiz Rynku, prawie 75% konsumentów twierdzi, że podczas zakupów przede wszystkim zwraca uwagę na jakość usługi czy produktu, a dopiero potem na cenę. Co do samego bezpieczeństwa: wg. raportu rankomat.pl z 2021 r. około połowa respondentów deklaruje, że zabezpiecza się polisą kradzieżową, ale już tylko 30% posiada drzwi antywłamaniowe. Spośród odpowiadających natomiast 56% w domu lub mieszkaniu ma zamek wielozastawkowy.

 

– Te dane dają producentom zabezpieczeń i drzwi spore pole do popisu i przestrzeń na zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań, które z biegiem czasu powinny stać się must have każdego domu. Polacy wydają spore pieniądze na ubezpieczenia, ale nie inwestują wystarczająco w same zabezpieczenia. Dlatego naszym zadaniem jest dać im produkt, dzięki któremu zabezpieczą swoje domy na długie lata – komentuje Jarosław Pabisz, Product Development Manager ASSA ABLOY Region Polska.

 

Drzwi do bezpieczeństwa

Obecnie wyjątkowo trudne jest znalezienie balansu między bezpieczeństwem, wygodą, ale i wyglądem drzwi, a właśnie tego oczekują klienci – all in one. Rekomendując im właściwe i nowoczesne rozwiązanie, pokazujemy, podążamy za trendami, szukamy rozwiązań, które będą nietypowe, ale dadzą odbiorcy to, czego właśnie potrzebuje. Warto zatem postawić na producentów, którzy dbając o estetykę, nie zapominają właśnie o designie, ale i ergonomii. Co zatem rekomendować klientom i jakich rozwiązań szukać, aby faktycznie zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo?

 

  1. Odpowiedni system wymiany i montażu paneli okładzinowych w dowolnym momencie użytkowania, np. przy zmianach aranżacji, w przypadku uszkodzeń mechanicznych.

    Wszyscy znamy historie o tym, że część producentów planuje żywotność produktu na określony czas – co doprowadza do konieczności serwisowania albo wymiany sprzętu na nowy. To jedna z najgorszych historii, o której nie śniło się osobom, które kupowały sprzęty w latach 80/90 i użytkują je do dzisiaj. Właśnie tego chcą unikać klienci, ale i pośrednicy usług – planowania, że coś na 100% się zużyje w krótkim czasie. Wolą za to mieć poczucie, że nawet jeżeli coś się stanie, w łatwy sposób będą mogli zmodernizować zakupiony sprzęt/system bez ogromnych kosztów, a co więcej – skomplikowanych procedur. Chyba nikt z nas nie chciałby mierzyć się z problemem zepsutego zamka czy uszkodzonej podłogi 5 minut przed wyjściem z domu. Ważne, żeby dać klientowi poczucie, że sam poradzi sobie z ewentualnym problemem i łatwo otrzyma części zamienne.
     
  2. Inteligentne rozwiązania mechaniczne.
    Technologia rozwija się na tyle szybko, że wymusza na nas szybkie dopasowywanie się do niej. Takim dostosowaniem się jest myślenie o przyszłych modernizacjach oferowanych produktów. Producenci starają się wybiegać w przyszłość, np. produkując drzwi, które mają zaplanowane miejsce na takie nowości technologiczne, np. System Master Key od ASSA ABLOY, czyli w drzwi w swoim standardzie wyposażone zostają w system wkładek ze wstępnie zaplanowanym systemem klucza. Co pozostaje w gestii klienta takiego produktu? Dokupienie systemu dla części wspólnych, a w przyszłości klient nie musi martwić się o wymianę drzwi, chcąc wprowadzić technologiczne udogodnienia.

     

3.     Technologia wbudowana w system.
Obecnie must have każdego z nas jest telefon/smartfon. Dzięki nim sprawdzamy lokalizację samochodu, kamery na budowie setki kilometrów dalej, odpalamy światła w domu czy wyłączamy kuchenkę. Kolejnym etapem jest zadbanie także systemy zabezpieczeń i dostępu do domu. Dla przeciętnego odbiorcy takie rozwiązania z góry wydają się bardzo drogie. Trzeba wymienić wszystkie drzwi, zamki etc. Naszym zadaniem jest zadbanie o nowoczesną kontrolę dostępu, czyli drzwi z fabryczne przygotowaną stolarką do montażu systemów obsługi przez smartfon. Oszczędza to czas klienta, który nie musi wchodzić w dodatkowe koszty i przez to wybierze rozwiązanie z takimi opcjami, niż drzwi, które w przyszłości muszą zostać wymienione.
 

4.     Ognioodporne zabudowy szachtowe wykończone w standardzie drzwi mieszkaniowych.
Wspomniana wcześniej estetyka i jakość produktu jest niezwykle ważna dla klienta końcowego. Gdy klientem jest spółdzielnia mieszkaniowa lub deweloper, ważne jest też bezpieczeństwo mieszkańców i przestrzeganie przepisów BHP. Warto dlatego postawić na jakościowe zabudowy szachtowe, które nie niszczą designu projektu i nieruchomości, a jednocześnie są zaprojektowane w standardach drzwiowych, chroniąc mieszkańców przed ewentualnym pożarem czy awariami.

 

Najlepsze marki tworzą swoją przewagę konkurencyjną dzięki zrozumieniu potrzeb klienta, zapewnieniu mu komfortu, poznania się jako producenta/dostawcy najlepszej jakości, ale także oferując gwarancję swoich usług i produktów. Zadowolony klient zawsze wróci – zwłaszcza jeżeli marka pokaże, że śledzi trendy, kreuje je sama i odpowiada na to, jak szybko zmienia się rynek.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Offteam
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1 Biuro prasowe
2024-12-18 | 10:00

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Firma Axis, jako pierwsza w branży, ogłasza wsparcie dla sprawdzonego standardu kodowania wideo AV1, wprowadzając na rynek 9. generację systemów na chipie (SoC) serii ARTPEC. Format AV1
Bezpeczeństwo Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
2024-12-05 | 09:00

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

• W 2023 r. odnotowano prawie 2985 pożarów budynków produkcyjnych i magazynowych*.  • Znacząca liczba takich zdarzeń pokazuje jak istotne jest odpowiednie
Bezpeczeństwo DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
2024-10-28 | 14:40

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?

Rozporządzenie o cyfrowej odporności operacyjnej (DORA) dotyczy instytucji finansowych, zarówno tych tradycyjnych, jak również fintechów, które oferują usługi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.