2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze już w najbliższy czwartek

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, zdaje sobie sprawę, że w proces przygotowania lotu zaangażowanych jest wiele osób. Wykonywane przez nie czynności są kluczowe, aby podróż przebiegła pomyślnie i komfortowo. Dzięki pracownikom portu możemy sprawnie i bezpiecznie zwiedzać cały świat. Ty też kochasz latanie i chciałbyś podjąć pracę w branży lotniczej, ale nie wiesz, jakie kwalifikacje musisz posiadać? Odwiedź 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze i dowiedz się, jak prezentują się ścieżki karier na poszczególne stanowiska. O tym, jakie kroki należy wykonać, aby rozpocząć swoją pracę na lotnisku, opowiedzą już 22 kwietnia pracownicy Kraków Airport.
Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to niepowtarzalna okazja, aby zajrzeć do tych części lotniska, do których zwykle nie mamy dostępu. Uczestnicy wydarzenia będą mogli od środka zobaczyć pracę kadry krakowskiego lotniska bez wychodzenia z domu. Przedstawiciele poszczególnych zawodów opowiedzą i pokażą jak wygląda ich codzienna praca, odpowiedzą również na zadawane przez internautów pytania. Swoją obecność potwierdziło ponad 30 przedstawicieli jednostek funkcjonujących w Kraków Airport, takich jak: Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna, Krajowa Administracja Skarbowa, Agenci handlingowi. Na wydarzeniu pojawią się m.in. osoby z działów: Służba Ochrony Lotniska, VIP & Business Services, Koordynacji i Planowania Operacyjnego, Utrzymania Sieci, Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych, a nawet przedstawiciele Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Targi zostały podzielone na 4 bloki tematyczne: obsługa pasażerska, służby operacyjne, bezpieczeństwo (Safety&Security) oraz obsługa administracyjna i techniczna.
Organizatorzy zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Co więcej, po zakończeniu wydarzenia udostępnione zostaną na stronie www.krakowairport.pl/targi wszystkie materiały dotyczące zawodów lotniskowych.
Transmisja online odbędzie się 22 kwietnia, w godz. 8.00-14.40, za pośrednictwem kanałów: www.facebook.pl/CELKRK oraz www.youtube.com/user/KRKAirport.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją targów objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Infrastruktury.
Centrum Edukacji Lotniczej
Centrum Edukacji Lotniczej - Kraków Airport to jedyne tego rodzaju miejsce na mapie Polski. Na co dzień szczegółowo przybliża ono zasady funkcjonowania lotniska zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Prowadzone tu warsztaty w przystępny sposób pokazują jak poprawnie odczytać kartę pokładową, które miejsce zająć w samolocie czy w jaki sposób się spakować, aby nie narażać się na stres podczas kontroli bezpieczeństwa. Takie oswojenie z lotniskiem wielu osobom z pewnością pozwoli na czerpanie większej przyjemności z podróży. Centrum realizuje także lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, spotkania zawodoznawcze, imprezy urodzinowe oraz ciekawe produkty dla osób indywidualnych.
Więcej szczegółów znajduje się na: facebook.pl/CELKRK oraz www.krakowairport.pl/targi.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.