Najnowsze

Wszystkie newsy

Materiały do pobrania z kongresu branży mobilnej w Barcelonie

Polecane

Przegląd mediów

Biuro prasowe

2019-04-23Zalman X3 - minimalizm i elegancja
Zalman X3 - minimalizm i elegancja
Obudowy Zalmana z rodziny Z to popularne rozwiązania skierowane do użytkowników o zróżnicowanych potrzebach. Wraz z nowym rokiem firma postanowiła jednak nieco odświeżyć i rozszerzyć swoją ofertę.
2019-04-19Przyszłość motoryzacji - z tych rozwiązań wkrótce wszyscy będziemy korzystać
Przyszłość motoryzacji - z tych rozwiązań wkrótce wszyscy będziemy korzystać
Samochody bez kierownicy, z kołami-śmigłami czy modułowym nadwoziem - być może kiedyś tak będzie wyglądała motoryzacja.
2019-04-18Czemu branża eCommerce powinna zwrócić uwagę na zarządzanie ruchem sieciowym
Czemu branża eCommerce powinna zwrócić uwagę na zarządzanie ruchem sieciowym
Większość polskich firm całkowicie zaniedbuje kwestię zarządzania ruchem sieciowym lub zajmuje się nim samodzielnie w minimalnym zakresie.
2019-04-18Bridgestone przygotowuje opony do łazików umożliwiających mobilność na księżycu
Bridgestone przygotowuje opony do łazików umożliwiających mobilność na księżycu
Bridgestone weźmie udział w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu z agencją JAXA i firmą Toyota. Firma wspiera badania nad oponami do załogowego ciśnieniowego łazika umożliwiającego przemieszczanie się po powierzchni księżyca.
2019-04-18W finale programu AkzoNobel „Paint the Future” spotka się 21 start-upów
W finale programu AkzoNobel „Paint the Future” spotka się 21 start-upów
21 start-upów z całego świata zakwalifikowało się do ostatniego etapu projektu „Paint the Future” AkzoNobel. Ich innowacyjne rozwiązania dla przemysłu farb i powłok zapewniły im udział w finale, który odbędzie się w dniach 14-16 maja w Amsterdamie.

Kalendarium

Gadgety

Smartfony z grafenu mają trafić na rynek w 2023 roku. Będą się charakteryzować pełną elastycznością, błyskawicznym przesyłaniem danych oraz pełnym naładowaniem baterii w 10 sekund

Inżynierowie i naukowcy zaczynają wdrażać rozwiązania grafenowe do branży mobilnej. Ten dwuwymiarowy materiał złożony z płaskich atomów węgla umożliwia zaprojektowanie urządzeń, które nie mogłyby powstać przy wykorzystaniu technologii krzemowej. Grafen pozwoli zaprojektować w pełni elastyczne smartfony, superszybkie układy łączności bezprzewodowej czy baterie o wydajności dalece wykraczającej poza możliwości klasycznych ogniw litowo-jonowych. Według prognoz przeprowadzonych przez analityków Graphene Flagship pierwsze grafenowe technologie mobilne mogą zadebiutować na rynku konsumenckim w 2023 roku.

Infrastruktura

Polski „silnik na wodę” może zrewolucjonizować elektromobilność. Rozwiązanie pozwoli wydłużyć zasięg auta i żywotność baterii

Elektromobilność jest coraz powszechniejsza, jednak wciąż na rynku istnieją pewne bariery, takie jak zbyt małe zasięgi pojazdów elektrycznych, czy żywotność baterii. Twórcy innowacyjnego modułu napędowego wykorzystującego silnik elektryczny i pompę wysokociśnieniową. Urządzenie w uproszczeniu nazywane „silnikiem na wodę” generuje obecnie moc 860 W. Stojący za projektem Polacy mają jednak nadzieję, że technologia trafi wkrótce do samochodów osobowych.

MWC19

Handel

Obozy dla uchodźców naszpikowane nowymi technologiami. Blockchain i systemy biometryczne wyeliminują problem z wyłudzeniami przez nich pieniędzy

Nowe technologie, jak blockchain czy biometria, są wykorzystywane nie tylko w najbardziej rozwiniętych krajach. Mogą też pomóc uchodźcom. Dzięki specjalnym skanerom, po zeskanowaniu tęczówki oka, system automatycznie łączy się z bazą i po potwierdzeniu tożsamości pieniądze są pobierane z konta klienta – bez karty płatniczej, czy bonów. System EyePay jest już używany w kilku obozach dla uchodźców i przetwarza transakcje, pomagając blisko 200 tys. uchodźców. Jednocześnie eliminuje też przypadki wyłudzenia pieniędzy.