Zyxel wprowadza alternatywę dla UniFi - nową serię punktów dostępowych
Nowa seria punktów dostępowych Zyxel oferuje małym i średnim firmom oraz organizacjom najprostszy sposób przejścia na najnowszy standard Wi-Fi.
Zyxel wprowadził nową serię punktów dostępowych zgodnych z najnowszym standardem Wi-Fi 6 (802.11ax), zaprojektowanych z myślą o małych i średnich firmach oraz organizacjach. Nowe urządzenia sieciowe, oferują wszystkie cechy i funkcje niezbędne do zabezpieczenia sieci biznesowej, w tym możliwość scentralizowanego, lokalnego i zdalnego konfigurowania oraz zarządzania, w atrakcyjnej cenie.
Nowe punkty dostępowe Zyxel Wi-Fi 6, przeznaczone są przede wszystkim dla małych i domowych biur, hoteli, kawiarni oraz sklepów. Mogą być instalowane, konfigurowane i zarządzane zarówno lokalnie, jak i zdalnie z wykorzystaniem chmurowej platformy Nebula. Urządzenia obsługują nawet osiem sieci Wi-Fi, umożliwiając rozdzielenie dostępu pracowników, klientów, gości oraz innych grup użytkowników.
Trzy nowe punkty dostępowe na każdy scenariusz
Nowa seria punktów dostępowych Zyxel Wi-Fi 6 obejmuje modele wewnętrzne NWA50AX i NWA90AX z elastycznymi opcjami montażu na ścianie i suficie oraz model zewnętrzny NWA55AXE o klasie ochrony IP-55. Ten ostatni zapewnia również bezprzewodową łączność między budynkami z wykorzystaniem technologii Zyxel Smart Mesh, która pozwala na efektywne zarządzanie łączem bezprzewodowym.
Kluczowe cechy nowych punktów dostępowych Zyxel:
- Dwa radia do obsługi standardu WiFi 6 (IEEE802.11ax/ac/n/g/b/a)
- Przepustowość do 575 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 1200 Mb/s w paśmie 5 GHz
- Obsługa 8 oddzielnych sieci WiFi z różnymi identyfikatorami SSID
- Najnowszy standard bezpieczeństwa WiFi z szyfrowaniem WPA3
- Zarządzanie lokalne i zdalne z wykorzystaniem platformy Nebula
- Łatwa instalacja, konfiguracja i scentralizowane zarządzanie
- Power over Ethernet (PoE)
Chmurowa platforma Nebula ułatwia konfigurację i zarządzanie punktami dostępowymi od momentu ich instalacji i podłączenia do Internetu. Administrator musi jedynie dodać nowy punkt dostępowy do struktury zarządzania w chmurze. Wstępnie zdefiniowana konfiguracja, przypisana jednostce organizacyjnej w chmurowym systemie zarządzania, jest automatycznie kopiowana do punktu dostępowego. Po zakończeniu operacji Nebula umożliwia efektywne, zdalne zarządzanie za pośrednictwem chmury oraz przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej. Platforma oferuje szereg możliwości: pozwala na centralne zarządzanie wszystkimi punktami dostępowymi firmy Zyxel, a także innymi urządzeniami sieciowymi (przełącznikami i bramami), konfigurowanie zabezpieczeń, kontrolowanie dostępu użytkowników do sieci, aktualizowanie oprogramowania układowego oraz rozwiązywanie problemów konfiguracyjnych.
„Nowe punkty dostępowe pozwalają przejść na najnowszy standard Wi-Fi 6 szybko, łatwo i za przystępną cenę. Oprócz wyższej przepustowości sieci bezprzewodowej, kluczowe zalety standardu WiFi 6 to większy zasięg oraz obsługa równoległej wymiany danych z dużą liczbą podłączonych urządzeń” - mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel.
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nowych punktach dostępowych Zyxel, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszym przedstawicielem.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.