Zyxel rozszerza popularną serię przełączników dla małych firm
Dostępne w atrakcyjnej cenie przełączniki GS1915 radzą sobie ze wszystkimi zadaniami sieciowymi, łącznie z zasilaniem punktów dostępowych Wi-Fi i kamer bezpieczeństwa.
Konwencjonalne przełączniki pozostają podstawowym elementem biznesowej infrastruktury sieciowej nawet w erze sieci bezprzewodowych. Przełączniki Zyxel GS1915 oferują bogaty zbiór funkcji, w tym zasilanie Power of Ethernet (PoE) oraz zarządzanie za pośrednictwem chmury Nebula. W dodatku są dostępne w bardzo przystępnych cenach oraz w atrakcyjnych zestawach z najnowocześniejszymi punktami dostępowymi.
Dzięki swojej niezawodności przełączniki Zyxel GS1915 oferują wiele lat bezproblemowego działania w biznesowej infrastrukturze sieciowej. Aby zmaksymalizować efektywność wdrażania i zarządzania przełącznikami, firma Zyxel zaprojektowała serię GS1915 z naciskiem na kluczowe cechy i funkcje, których mniejsze firmy szukają w urządzeniach sieciowych, tzn. na łatwe zarządzanie i adekwatną prędkość.
Wszystkie przełączniki z serii GS1915 obsługują zdalne zarządzanie z wykorzystaniem chmurowej platformy Nebula, do której można uzyskać dostęp z poziomu dowolnej nowoczesnej przeglądarki albo aplikacji Nebula Mobile dla urządzeń Android i iOS (iPadOS). Nebula oferuje wszystkie najważniejsze funkcje zarządzania siecią w przejrzystym środowisku, eliminując dodatkowe koszty specjalnego oprogramowania lub sprzętu. Oczywiście, przełącznikami można również zarządzać lokalnie w konwencjonalny sposób.
Wszystkie przełączniki z serii GS1915 są wyposażone wyłącznie w porty Gigabit Ethernet, ponieważ mniejsze firmy zwykle nie korzystają z portów światłowodowych. Pozwoliło to zmniejszyć rozmiary i cenę przełączników GS1915, żeby klienci nie płacili za funkcję, których w rzeczywistości nie potrzebują.
Oprócz łączenia komputerów, serwerów i innych urządzeń sieciowych przełączniki Zyxel GS1915 odgrywają ważną rolę w biznesowej architekturze IT. Modele z obsługą PoE (Power over Ethernet) mogą zasilać bezprzewodowe punkty dostępowe, kamery bezpieczeństwa, telefony VoIP i inne urządzenia, które zwykle wymagałaby zewnętrznego źródła zasilania. Funkcję tę oferują zarówno 8-, jak i 24-portowe modele przełączników GS1915.
Seria Zyxel GS1915, zbudowana z myślą o potrzebach biur i mniejszych firm, obejmuje cztery modele dostosowane do różnych wymagań wdrożeniowych:
- Zyxel GS1915-8 to podstawowy model w serii GS1915, który oferuje 8 portów gigabitowych, łączną przepustowość 16 Gb/s oraz zarządzanie w chmurze Nebula. Zyxel GS1915-8 cechuje się też bardzo niskim zużyciem energii wynoszącym niespełna 4,7 wata.
- Zyxel GS1915-8-EP rozszerza możliwości podstawowego modelu 8-portowego o zasilanie PoE z łącznym budżetem 60 watów.
- Zyxel GS1915-24E oferuje 24 porty gigabitowe i łączną przepustowość 48 Gb/s. Jego zużycie energii nie przekracza 15,5 wata.
- Zyxel GS1915-24EP to flagowy model serii GS1915, zapewniający zasilanie PoE w 12 spośród 24 portów. Łączny budżet mocy PoE dla podłączonych urządzeń wynosi 130 watów.
Przełączniki z serii GS1915 można swobodnie łączyć z innymi urządzeniami sieciowymi firmy Zyxel. Jeśli urządzenia te również obsługują chmurę Nebula, można monitorować całą infrastrukturę sieciową i zarządzać nią w jednym miejscu.
Zyxel Nebula Starter Kit: zestaw w atrakcyjnej cenie
Zyxel oferuje również zestaw złożony z przełącznika GS1915-8EP i dwóch bezprzewodowych punktów dostępowych NWA90AX. Zestaw ten zapewnia firmom efektywne i łatwe w zarządzaniu rozwiązanie zarówno do sieci ethernetowych, jak i bezprzewodowych, umożliwiając zarządzanie całą infrastrukturą sieciową za pośrednictwem chmurowej platformy Nebula.
Zyxel NWA90AX to zaawansowany dwuzakresowy punkt dostępowy Wi-Fi 6, który oferuje następujące funkcje:
- Przepustowość do 575 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 1200 Mb/s w paśmie 5 GHz
- Obsługa 8 oddzielnych sieci Wi-Fi z różnymi identyfikatorami SSID
- Najnowszy standard szyfrowania WPA3-PSK
- Zarządzanie lokalne lub zdalne za pośrednictwem platformy Nebula
- Łatwa integracja i konfiguracja
- Zasilanie Power over Ethernet (PoE)
Zestaw Zyxel Nebula Starter Kit jest o 15 proc. tańszy, niż urządzenia kupowane oddzielnie.
Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI
Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Oszczędź budżet i miejsce na biurku. Bezprzewodowa klawiatura Hama WK-500
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.