Zyxel Networks zapewnia podwyższoną wydajność 2.5G małym firmom i prosumentom
Nowe przełączniki zarządzane w chmurze są wyposażone w opcje PoE++ i 10G o dużej mocy, które zapewniają płynną, szybką łączność i łatwe zarządzanie w pakiecie, który zajmuje niewiele miejsca.
Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań sieciowych w chmurze, wprowadził dziś na rynek serię XMG1915. To rodzina inteligentnych przełączników zarządzanych, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia małym firmom i profesjonalnym użytkownikom domowym (prosumentom) przepustowości i wszechstronności, która potrzebna jest do obsługi dzisiejszych aplikacji i usług o wysokiej przepustowości.
Wraz z rozwojem pracy hybrydowej i domowej, treściami wideo w wysokiej rozdzielczości oraz korzystaniem z usług w chmurze, małe przedsiębiorstwa (SB) i prosumenci potrzebują znacznie większej przepustowości w sieci. Ponadto zwiększone budżety Power over Ethernet (PoE) są wymagane do obsługi najnowszych technologii bezprzewodowych, kamer monitoringu IP i podłączonych urządzeń na brzegu sieci.
Seria XMG1915 została zaprojektowana, aby sprostać tym wymaganiom. Przełączniki dostępne w modelach 8- i 16-portowych, zapewniają obsługę 2,5 Multi-Gigabit Ethernet na wszystkich portach. Dostępne są również łącza uplink 10G do połączeń z rdzeniem sieci oraz opcje PoE++, które zapewnią nawet 60 W podłączonemu urządzeniu. Elastyczne zarządzanie w chmurze sprawia, że przełączniki są łatwe do wdrożenia i zarządzania.
Pan Kell Lin, starszy wiceprezes Zyxel Networking Strategic Business Unit, powiedział: "Dla małych firm, twórców treści i prosumentów, zmieniające się wzorce pracy, zwiększone zapotrzebowanie na przepustowość nowoczesnych aplikacji i usług oraz rosnąca liczba urządzeń wykorzystywanych na brzegu sieci stanowią poważne wyzwanie. Seria XMG1915 zapewnia im szybkie, wszechstronne i ekonomiczne rozwiązanie, z dodatkową korzyścią w postaci prostych opcji wdrażania i zarządzania za pośrednictwem naszej platformy zarządzania w chmurze Nebula".
Dzięki Nebula przełączniki mogą być wstępnie skonfigurowane i zainstalowane automatycznie. Seria XMG1915 może być również monitorowana i zarządzana zdalnie i łatwo za pomocą aplikacji Nebula.
Potężna wydajność w małej obudowie
Wszystkie porty downlink w XMG1915 działają z prędkością 2,5G, zapewniając płynną łączność dla szerokiej gamy podłączonych urządzeń, takich jak punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E/7, sieci wielogigabitowe, kamery IP i urządzenia NAS. Dwa porty uplink 10G zapewniają, że wystarczająca przepustowość jest zawsze dostępna, aby zapobiec wąskim gardłom i zapewnić, że urządzenia o wyższej prędkości mogą być w pełni wykorzystane.
Obsługa 60W PoE++[1] na ośmiu portach umożliwia podłączenie urządzeń o dużej mocy i upraszcza instalację. Całkowity budżet PoE, który wynosi 130W/180W zapewnia wystarczającą moc w konkurencyjnej cenie dla małych firm I eliminuje potrzebę inwestowania w nadmierny budżet PoE, który często jest marnowany. Użytkownicy mogą również wykorzystać istniejące kable Cat 5, eliminując potrzebę kosztownego ponownego okablowania.
XMG1915 charakteryzuje się również mniejszą konstrukcją, jest co najmniej o połowę mniejszy od większości przełączników 2.5G dostępnych na rynku, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w komputerach stacjonarnych lub w ograniczonych przestrzeniach roboczych.
Cicha i energooszczędna konstrukcja bez wentylatora
Zaprojektowana z myślą o optymalnej wydajności, seria XMG1915 oferuje konstrukcję bez wentylatora z solidnym sprzętowym rozpraszaniem ciepła, zapewniając cichą pracę przy jednoczesnym oszczędzaniu energii. Modele XMG1915-8E/8EP są całkowicie pozbawione wentylatorów, podczas gdy XMG1915-18EP jest wyposażony w cichy wentylator.
Elastyczne zarządzanie chmurą
Stworzona z myślą o zarządzaniu w chmurze za pośrednictwem platformy Zyxel Networks Nebula, seria XMG1915 umożliwia użytkownikom łatwe dołączanie urządzeń za pośrednictwem aplikacji Nebula, ze skanowaniem kodów QR w celu szybkiej konfiguracji sieci. Użytkownicy mogą płynnie zarządzać łącznością i bezpieczeństwem z dowolnego miejsca, za pośrednictwem jednego panelu i zyskać podgląd aktualnego stanu swojej sieci.
Funkcje zdalnego zarządzania umożliwiają użytkownikom nadzorowanie przełączników i ponowne uruchamianie podłączonych urządzeń z dowolnego miejsca, bez konieczności fizycznej obecności. Dostępna jest również funkcja zapobiegania pętlom, która dodatkowo wspomaga bezproblemową pracę, automatycznie wykrywając i rozwiązując problemy związane z konfiguracją. Samodzielne zarządzanie jest również dostępne dla tych, którzy potrzebują opcji zarządzania swoimi przełącznikami lokalnie.
Więcej informacji na temat serii XMG1915 można znaleźć kilkając w przycisk WIĘCEJ INFORMACJI
[1] Dostępne w modelach XMG1915-10EP i XMG1915-18EP
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń
Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Infrastruktura
Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.