Komunikaty PR

Zyxel łączy siły z Lumens, aby oferować rozwiązania AV over IP

2023-03-14  |  01:00
Biuro prasowe

Firma Zyxel Networks, lider w dziedzinie dostarczania bezpiecznych, opartych na chmurze rozwiązań sieciowych, poinformowała dziś, że jej przełączniki zostały w pełni certyfikowane do wdrożeń z innowacyjnymi kamerami IP, nadajnikami i procesorami mediów firmy Lumens Digital Optics Inc.

Integracja przyniesie korzyści firmom typu VAR, integratorom systemów i dystrybutorom z branży audio-wideo, poprzez zapewnienie prostszej obsługi, większego bezpieczeństwa, skalowalności i odporności zarządzanych systemów.

Partnerstwo z Lumens następuje po tym, jak Zyxel w 2020 r. wprowadził tryb sieciowego audio-wideo (Networked AV), aby ułatwić partnerom oferowanie systemów AV do szerokiej gamy instalacji bez kompromisów pod względem wydajności streamingu.

Tryb Networked AV do zoptymalizowanego zarządzania

Instalatorzy bez doświadczenia sieciowego często mają problemy podczas przechodzenia z technologii opartej na HDMI na sieciowe audio-wideo z powodu dziesiątek protokołów używanych w przełącznikach sieciowych. Z pomocą przychodzi im tryb Networked AV firmy Zyxel: jego uproszony kreator instalacji pozwala skonfigurować całą sieć AV over IP w ciągu kilku minut.

Aby uprościć instalację przełącznika sieciowego na potrzeby AV over IP, wyspecjalizowany tryb Networked AV integruje wszystkie najczęściej używane funkcje wymagane w takich środowiskach. Oprócz intuicyjnego kreatora instalacji dostępna jest specjalna konsola, która pokazuje w postaci graficznej informacje o systemie i portach, wykorzystaniu pasma oraz zużyciu energii, ułatwiając administratorom sieci zarządzanie przełącznikiem.

„Zależy nam na tym żeby przejście na sieci IP było tak proste i wydajne, jak to możliwe — powiedział Kell Lin, starszy wiceprezes działu łączności sieciowej w Zyxel Networks. — Nasz tryb Networked AV zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o maksymalnym uproszczeniu skomplikowanej konfiguracji AV over IP. Partnerstwo z technologicznymi liderami branży sieciowego audio-wideo, takimi jak Lumens, pomoże klientom zoptymalizować wdrożenia, żeby mogli skupić się na dostarczaniu najlepszych usług audio i wideo”.

Długoterminowy trend rynkowy

Steven Liang, wiceprezes ds. rozwoju produktów w firmie Lumens, powiedział, że partnerstwo z firmą Zyxel odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie rynku na rozwiązania AV over IP.

„Jako globalny lider branży profesjonalnego audio-wideo, Lumens chce zaoferować użytkownikom niezawodne rozwiązania AV over IP — powiedział Liang. — Przesyłanie sygnałów AV przez infrastrukturę IP jest już rzeczywistością i oczekujemy, że zdominuje rynek w nadchodzących latach. Cieszymy się, że we współpracy z Zyxel Networks będziemy mogli zaoferować rozwiązania IP, które są bezpieczne, przyjazne dla użytkownika i łatwe w zarządzaniu”.

Tryb Zyxel Networked AV jest dostępny w przełącznikach XS3800, GS2220 i XGS2210 od wersji oprogramowania układowego v4.70.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.zyxel.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Komputery Za mało złącz, za dużo zadań? Ułatw sobie życie z hubem USB Hama z 7 portami Biuro prasowe
2023-03-16 | 12:46

Za mało złącz, za dużo zadań? Ułatw sobie życie z hubem USB Hama z 7 portami

Oferta marki rozszerzyła się właśnie o praktyczny hub do komputera z 7 złączami USB-A 3.2 Gen1, umożliwiającymi transmisję danych z prędkością do 5 Gbit/s. Pozwala on na podłączenie
Komputery Osiem slotów na dyski - koncept produktu ICY DOCK CP121
2023-02-28 | 13:20

Osiem slotów na dyski - koncept produktu ICY DOCK CP121

W katalogu ICY DOCK znaleźć można również koncepty produktów, czyli przedstawiające ich zarys, nim ruszą one do produkcji. Jednym z nich jest wyjmowana obudowa na osiem
Komputery Oto stacja dokująca Hama z 12 złączami do pracy na laptopie
2023-02-09 | 13:42

Oto stacja dokująca Hama z 12 złączami do pracy na laptopie

Pracujesz ciężko na notebooku przy 8 zadaniach naraz, ale brakuje w nim odpowiednich gniazd? Miejsca na biurku nie starcza już na wpinanie piątej przejściówki i 10 kabla na kolejny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Transport

Przed polskimi dostawcami części motoryzacyjnych trudny zwrot w kierunku zeroemisyjności. Dostępność i koszt zielonej energii będą decydujące dla ich przyszłości

Producenci samochodów będą w najbliższym czasie decydowali o tym, gdzie będą lokowane produkcje nowych generacji zeroemisyjnych pojazdów. Część marek motoryzacyjnych przestawi się na nie jeszcze przed 2035 rokiem, czyli graniczną datą wyznaczoną przez UE. Jeśli produkcja nowych pojazdów elektrycznych i wodorowych będzie lokowana w Polsce, to oznacza wyzwania dla krajowych dostawców części i podzespołów, z których połowa dziś produkuje na potrzeby napędów spalinowych. Kolejnym dużym wyzwaniem może się okazać dostępność zielonej energii i jej koszt, ponieważ branża motoryzacyjna przestawia się nie tylko na zeroemisyjne pojazdy, ale i zeroemisyjny proces ich produkcji.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Ochrona środowiska

Szara strefa w branży odpadowej może sięgać nawet 30–40 proc. Eksperci postulują większą informatyzację systemu

Szara strefa może stanowić między 30 a 40 proc. wartości całej gospodarki odpadami i być warta nawet 6 mld zł rocznie – wynika z danych Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ. Jej funkcjonowanie nie tylko zaburza konkurencję, ale ma też negatywne konsekwencje środowiskowe i finansowe. Może się też przyczynić do niewypełnienia przez Polskę unijnych wymogów dotyczących poziomów recyklingu odpadów. Jak wskazuje w swoim raporcie UN Global Compact Network Poland, mimo postępów w ostatnich latach polski system kontroli nad uczestnikami obrotu odpadów wciąż jest nieszczelny, a problemem jest niewielka wykrywalność przestępstw popełnianych na tym rynku. Dlatego eksperci postulują m.in. jego informatyzację i lepszą koordynację działań po stronie organów administracji.

Farmacja

Rekordowa liczba zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu. Przez brak mrozów i śniegu kleszcze żerują praktycznie przez cały rok

Coraz łagodniejsze zimy i brak mrozów powodują, że wydłużył się okres aktywności kleszczy. Obecnie te pajęczaki żerują już przez cały rok i występują na terenie całej Polski, dlatego każda osoba jest potencjalnie narażona na ukłucie kleszczy i przenoszone przez nie choroby. Jedną z najgroźniejszych jest kleszczowe zapalenie mózgu. Według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ubiegły rok okazał się rekordowy pod względem liczby zakażeń wirusem KZM w krajach europejskich. Dlatego lekarze i eksperci przypominają o szczepieniach, które są jedyną formą profilaktyki tej choroby. 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.