Zróżnicowana oferta Scandic Park
Scandic Park to już kilkanaście lat na rynku. W aktualnej ofercie posiada zarówno domy w zabudowie bliźniaczej, jak i mieszkania w budynku wielorodzinnym. Projekty wyróżniają się przemyślanym i użytecznym rozkładem pomieszczeń oraz rozwiązaniami proekologicznymi. Atutem jest także lokalizacja na terenie gminy Dopiewo, gwarantująca bogatą infrastrukturę oraz sprawną komunikacje z Poznaniem. U zbiegu ulic Konarzewskiej i Łąkowej powstaje kameralny, trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny. Do dyspozycji przyszłych właścicieli będzie 20 mieszkań o powierzchni od 30 do 64 mkw., a wśród nich kawalerki jak i lokale dwupokojowe. Mieszkania na parterze uzupełniają ogrody o powierzchni do nawet 110 mkw., co umożliwia wiele aranżacji z np. miejscem zabaw dla dzieci, czy wypoczynku. Nove Dopiewo to także miejsca parkingowe. Dostępnych jest jeszcze 5 mieszkań, a ceny rozpoczynają się od 289.900 złotych brutto za lokal o powierzchni 40.84 mkw. Inwestycja będzie gotowa już w maju bieżącego roku. Prace są mocno zaawansowane, aktualnie jest kończona elewacja zewnętrzna.
Z kolei przy ulicy Andersena realizowany jest projekt Bajkowy Dopiewiec. Powstało 20 parterowych EcoVilli w zabudowie bliźniaczej o powierzchniach 77 oraz 89 mkw. Każdy dom to przestronny salon z aneksem kuchennym, 3 sypialnie, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze, a powierzchnia działki wynosi od 400 do 520 mkw. Do każdej nieruchomości przypisane są dwa miejsca postojowe. Domy z trzech stron otoczone są zielenią - mniejszy ogród zlokalizowany jest przy podjeździe, a większy o powierzchni nawet do 330 mkw. rozciąga się wzdłuż domu. Ogromnym udogodnieniem tego projektu są zaawansowane rozwiązania w zakresie energooszczędności. W cenie nieruchomości zawarta jest nowoczesna instalacja fotowoltaiczna, która zapewnia stałe i niskie koszty ogrzewania, prądu, a także ciepłą wodę. W sprzedaży zostały 4 ostatnie domy – 2 o powierzchni 77mkw. oraz także 2 o powierzchni 89 mkw. Mniejszy dom kosztuje 467.400, a większy – 478.000 złotych brutto. Domy są już gotowe do odbioru.
Dopiewo to popularna lokalizacja. Jest tutaj dużo terenów leśnych z licznymi ścieżkami pieszo - rowerowymi oraz jezior, które umożliwiają odpoczynek, regenerację i rekreację wśród przyrody. Nie brakuje też licznych udogodnień gwarantujących komfort zamieszkiwania. Funkcjonują szkoły, przedszkola, apteki, gabinety medyczne oraz liczne sklepy i punkty handlowo – usługowe. Działa także komunikacja podmiejska oraz kolej metropolitalna. Co istotne, w pobliżu znajduje się wjazd na autostradę A2 oraz drogi S5 i S11.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.