Komunikaty PR

Zima w branży deweloperskiej. Co przyniosła?

2022-03-03  |  16:00
Biuro prasowe

Przed nami cały marzec, który wita nas pierwszymi promieniami słońca. Raczej łagodna, choć bardzo wietrzna i deszczowa zima pozwoliła prowadzić deweloperom z sukcesami inwestycje zarówno w Poznaniu, jak i okolicach. Zaglądamy na place budów, by sprawdzić postępy prac. O szczegółach informują wielkopolscy deweloperzy.

 

Pierwsze tygodnie 2022 roku są pełne wyzwań dla branży deweloperskiej, ale też klientów poszukujących swojego nowego mieszkania. Pandemia koronawirusa, rosnące ceny materiałów budowlanych i wykonawstwa, drastycznie malejąca ilość dostępnych gruntów, czy wysokie, coraz wyższe stopy procentowe to czynniki mające wpływ na rynek, także lokalnie, w Wielkopolsce.

Podpoznańskie miejscowości to projekty mieszkaniowe realizowane m.in. przez spółkę Agrobex. W północnej części Swarzędza trwa budowa I etapu osiedla Cybińska, czyli dwóch budynków ze 107 mieszkaniami o powierzchni od 31,31 do 65,87 mkw. Planowane zakończenie to koniec I kwartału 2023 roku. Wcześniej, w II kwartale bieżącego roku zakończy się kolejny etap prac w Kleszczewie, gdzie w ramach projektu Kleszczewo Park powstają dwa budynki wielorodzinne - łącznie 99 mieszkań. Również w tym roku będzie finiszować IV etap osiedla Radosna w Zalasewie. Jako pierwszy, w II kwartale powstanie budynek nr 3, a w kwartale kolejnym – budynek nr 4. Razem to 128 mieszkań. – Prowadzimy szereg inwestycji na terenie powiatu poznańskiego, a jeszcze w tym roku zaprezentujemy kolejne. Zadebiutuje m.in nowa inwestycja w Szamotułach. Na początek do sprzedaży trafi 50 mieszkań z garażami i komórkami lokatorskimi – zdradza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex.

 

Budowy od Strzeszyna i Podolan po Ogrody

Warto podkreślić, że na poznańskim rynku mieszkaniowym bardzo modna jest zachodnia część miasta, w tym Podolany, Strzeszyn, Ogrody. Ceny nieruchomości w tych trzech lokalizacjach bywają zróżnicowane, natomiast mieszkanie bądź dom po tej stronie Poznania pozwalają na korzystanie z uroków Jeziora Strzeszyńskiego, czy Rusałki. Blisko tych miejsc powstaje cenione osiedle Nowe Ogrody, zlokalizowane przy ulicy Meissnera. Już niedługo, z wyprzedzeniem zostanie oddany w ręce nabywców ukończony etap VI, z 62 mieszkaniami. Trwa realizacja etapu VII, na etapie projektowania jest ostatnia, ósma część osiedla. Ponadto trwają prace na placu budowy Słowackiego 7, inwestycji znajdującej się także na Jeżycach, ale zdecydowanie bliżej centrum miasta. W segmencie C zakończono wykonywanie stropu 2. piętra, a jednocześnie trwają prace ciesielskie, zbrojarskie i murarskie na kondygnacji trzeciej. W segmencie oznaczonym literą B taki sam zakres prac został wykonany również na trzeciej kondygnacji, a ponadto wykonano strop 1. piętra. Natomiast w segmencie A wykonano strop nad parterem. Rozpoczęto izolację termiczną stropu nad garażem.

W niedalekiej odległości, na Osiedlu Rodzinne Podolany przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu deweloper Sky Investments realizuje inwestycję składającą się z mieszkań 2-poziomowych i domów z ogrodami. Całe osiedle składać będzie się z 9 szeregów lokali mieszkalnych. Aktualnie trwa budowa etapu IV, z szeregami H i I. Znajdzie się w nich łącznie 28 mieszkań dwupoziomowych. – Osiągnięto stan surowy otwarty tej części inwestycji, a dodatkowo w szeregu H wstawiono stolarkę okienną i rozpoczęto docieplanie budynku. IV etap inwestycji będzie gotowy w I kwartale 2023 – informuje Katarzyna Wyszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi inwestycji w firmie Sky Investments. Deweloper realizuje też projekt Nowy Gruszczyn w gminie Swarzędz.

Natomiast na Osiedlu Przy Jeziorach trwają prace w II etapie, gdzie kolejne domy mają już gotową elewacje lub prace nad tym elementem są bardzo zaawansowane. We wszystkich lokalach zamontowano pokrycie i stolarkę okienną. Część domów z III etapu też już ma wykonany taki zakres prac, zgodnie z harmonogramem.

KDM Deweloper sukcesywnie rozwija swoją pierwszą poznańską inwestycję, Osiedle Poznań Malarska. - Realizujemy jednocześnie dwa etapy budowy, w których powstaną łącznie 74 domy i mieszkania – mówi Marcin Ostojski z firmy KDM Deweloper.

 

Centrum i wschód Poznania

- Quadro Development rozpoczyna realizację nowej inwestycji, Rynek Wschodni w Poznaniu. U zbiegu ulic Smolna i Główna powstanie kameralny pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny. Proponujemy 47 mieszkań o powierzchni od 29 do 89 m kw. Przyszli klienci mają do wyboru kompaktowe kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe. Ofertę uzupełnia apartament o powierzchni 73 mkw. z 36-metrowym tarasem. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach do dyspozycji są balkony lub tarasy na 4 piętrze - informuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.

Kolejne poznańskie inwestycje rozwija Grupa Inwest. Budynek Wilda Corner na poznańskiej Wildzie osiągnął docelową wysokość, kończą się prace tynkarskie, elewacyjne, w tym docieplanie budynku. Wykonano instalacje elektryczne i teletechniczne kondygnacji od -1 do 2. Przed budowlańcami kolejne zadania związane z elewacją, roboty posadzkarskie i instalacje sanitarne. Horyzont Naramowice ma stan surowy otwarty, instalowane jest pokrycie dachowe. Jesienią deweloper rozpoczął realizację Nova Łacina Niemena 6, czyli II etapu inwestycji Nova Łacina. – Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami – mówi Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest.

Poznańska Wilda w ostatnich miesiącach zyskuje na popularności wśród deweloperów, a doceniają to także ich klienci, w tym tacy, którzy inwestują w nieruchomości. Ta część Poznania ma swój historyczny, utrwalony tradycją klimat. Kawiarnie, restauracje, bliskość przyrody dzięki rzece Warta i Parkowi Jana Pawła II, ale też sąsiedztwo centrum przyciągają inwestorów. W tej atrakcyjnej lokalizacji powstają Apartamenty Bergera, od EBF Development. W ramach projektu zostaną wybudowane 134 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 33 do 131 mkw. Najbardziej interesujące architektonicznie będą mieć tarasy (aż do 126 mkw.) i ogródki. – Pracownicy wykonują ściany dwupoziomowej podziemnej hali garażowej pod budynkiem 1A. W następnych tygodniach będzie kontynuowany wykop tuż obok, przy drugim budynku mieszkalnym – informuje Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży EBF Development.

 

Zaglądamy na budowy na obrzeżach Poznania

Poznaniacy, poszukując nowego mieszkania bądź domu, chętnie zaglądają na przedmieścia, ponieważ oferta ze strony deweloperów jest tutaj równie bogata i zdecydowanie łatwiej o pożądany dziś zielony ogród lub taras.

Takim przykładem jest inwestycja Rodzinny Zakątek w Błażejewie k. Kórnika, gdzie deweloper KM Building stopniowo rozbudowuje osiedle o kolejne etapy domów w zabudowie szeregowej. Aktualnie w trakcie prac budowlanych są szeregowce, których budowa zakończy się w II i III kw. tego roku. – W szeregowcach zaplanowanych na czerwiec, trwają prace związane z elewacją, rozprowadzaniem instalacji i wykonaniem posadzek. Natomiast w szeregowcach zaplanowanych na wrzesień, wykonywane są prace dekarskie związane z montażem pokrycia dachowego – powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.