Zewnętrzna kamera WiFi Hama z czujnikiem ruchu i panelem słonecznym
Marka oferuje kamerę do zamontowania na elewacji domu lub ogrodzeniu do ochrony przed włamaniem i wandalizmem. Może też służyć do nadzorowania dzieci bawiących się w ogrodzie, zwierząt domowych lub np. stajni z końmi. Kamera nagrywa w rozdzielczości Full HD, może być sterowana aplikacją lub poleceniami głosowymi, dysponuje też akumulatorem, noktowizorem i czujnikiem ruchu. Potrafi ładować się samoczynnie za pomocą dołączonego modułu solarnego.
Najnowszy produkt w ofercie niemieckiego producenta to propozycja dla wszystkich, którzy chcą chronić swoją posesję i móc zawsze monitorować, co się na niej dzieje - od domu, dziedzińca, stajni czy pomieszczenia gospodarczego aż po wiejską oborę. Kamera WiFi ma niewielkie rozmiary (10 cm wysokości, 5,7 cm szerokości, 6 cm głębokości) i jest lekka. Bez problemu zainstalujemy ją na elewacji budynku lub ogrodzeniu wraz z dołączonym do niej nieco większym panelem solarnym.
Kamera monitorująca z logo Hama działa bez bramy (koncentratora), czyli tworzy bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem. Możemy sterować więc nią zdalnie z łóżka czy kanapy, wystarczy zainstalować na urządzeniu mobilnym specjalistyczną aplikację Hama Smart Home. Tak oto w każdym miejscu i w dowolnym czasie dowiemy się, co się dzieje w naszej posiadłości.
Jednym z największych atutów urządzenia jest bardzo dobra ostrość wyświetlanego obrazu. Kamera jest w stanie nagrywać z rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 pikseli), dzięki czemu nie umknie żaden istotny szczegół. Co warte odnotowania, obsługuje też asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant. Można nią więc sterować za pomocą wypowiadania odpowiednich komend.
Kamera monitorująca dzięki wbudowanemu czujnikowi reaguje na ruch. Jeśli tylko go wykryje, może się automatycznie włączyć i rozpocząć nagrywanie lub wysłać powiadomienie push na smartfona (możliwe jest też połączenie z oświetleniem zewnętrznym lub syreną alarmową). Dysponuje też noktowizorem, który pozwala na monitorowanie sytuacji światłem podczerwonym nawet nocą.Kolejnym atutem sprzętu jest dźwięk dwukierunkowy. Wbudowane mikrofon i głośnik umożliwiają komunikację za pośrednictwem kamery, np. przez telefon komórkowy z aplikacją, nawet jeśli użytkownik jest poza domem.
Do kamery dołączany jest w zestawie niewielki panel solarny. Dlatego, pobierając energię słoneczną, jest ona prawie samowystarczalna. W dodatku okazuje się szczególnie użyteczna w miejscach w pobliżu których nie zawsze ktokolwiek jest obecny, np. w garażu, stajni, szopie czy stodole.
A co z uciążliwymi kablami zasilania? Zapomnijmy o tej niedogodności, gdyż dzięki akumulatorowi działającemu przez cztery miesiące w zasięgu użytkownika jest obserwowanie niedostępnych lub rzadko odwiedzanych miejsc.
Nagranie da się zgrać na kartę micro SD o pojemności do 128 GB lub zapisać w chmurze (opcja płatna).
Dodajmy, że aby naładować baterię kamery, trzeba wyjąć ją z uchwytu magnetycznego i podłączyć za pomocą kabla ładującego do portu USB w ładowarce lub komputerze.
Rzecz jasna, kamerę przystosowano do użytkowania zewnętrznego zgodnie z klasą wodoszczelności IP 65. Jest ona zabezpieczona przed strumieniem wody, stąd deszcz jej nie zaszkodzi.
Kamera zewnętrzna WiFi Hama z panelem słonecznym i noktowizorem dostępna jest w sugerowanej cenie detalicznej około 759 zł. Producent oferuje dwa lata gwarancji.
Wszelkie szczegóły na temat tej nowości produktowej znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.