Komunikaty PR

Zarządzanie cyberbezpieczeństwem – rusza druga edycja innowacyjnych studiów

2021-02-19  |  12:00
Kontakt
Karol
Witowski

Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl

Na studiach w całości poświęconych tematom związanym z cyberbezpieczeństwem, studenci zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną jak i umiejętności praktyczne. Kierunek ten powstał przy współpracy ALK z firmami: Huawei (Partner główny),  Commvault (Partner wspierający) oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne, kancelaria Maruta Wachta i Veracomp Exclusive Networks.

 

Program studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem powstał w odpowiedzi na oczekiwania otoczenia biznesowego. Pandemia koronawirusa spowodowała znaczne przyspieszenie procesów w firmach, wymuszając zmiany z dnia na dzień. Część firm i organizacji było na nie przygotowanych, a część z nich zmuszona była przenieść działania do świata online nie mając w tym żadnego doświadczenia. Nasz program to rzetelna dawka wiedzy, która wskaże jak uniknąć kosztownych błędów i podkreśli kluczową rolę cyberbezpieczeństwa – mówi Sylwia Hałas-Dej, Dyrektor Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów.

 

W sprawdzonym już programie znajdują się zagadnienia związane z krajowymi i europejskimi systemami cyberbezpieczeństwa,  oraz zasady tworzenia i wdrażania strategii i architektury cyberbezpieczeństwa w organizacji. Słuchacze zapoznają się z wybranymi technicznymi aspektami cyberbezpieczeństwa, takimi jak: narzędzia używane do ochrony przed cyberwłamywaczami czy techniki i sposoby wykrywania włamań do systemów informatycznych. Wykładowcy prowadzący zajęcia to wybitne postaci świata nauki, a także praktycy, na co dzień związani z biznesem i technologią. Program studiów tworzy jednolitą całość, a poszczególne zajęcia doskonale się uzupełniają.

 

Obecnie ze względu na panującą w kraju pandemię wszystkie zajęcia prowadzone są w trybie zdalnym przy wykorzystaniu Microsoft Teams. Studia zakończone są pracą końcową. Więcej szczegółów znajduje się na stronie:  https://www.kozminski.edu.pl/cyberbezpieczenstwo.  

 

Duża część studentów kierunku zarządzanie cyberbezpieczeństwem posiada wykształcenie techniczne (45%) lub prawnicze (20%), część z nich to absolwenci szkół biznesowych (15%). W zdecydowanej większości są to osoby posiadające duże doświadczenie zawodowe, więcej niż 2/3 ma za sobą ponad 10 lat pracy zawodowej, a mniej niż 6% to osoby z doświadczeniem krótszym niż 5 lat. Ponad 60% to ludzie zajmujący się na co dzień szeroko pojętą informatyką, znający doskonale zagadnienia związane z tym tematem. Kompetencje zawodowe w zakresie prawa posiada ponad 80% studentów.

 

Studenci kierunku zarządzanie cyberbezpieczeństwem to w zdecydowanej większości osoby z dużym doświadczeniem zawodowym. Chcą oni usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę i dowiedzieć się konkretnych rzeczy. Praca z tak konkretnymi ludźmi bardzo mi odpowiada, a liczne dyskusje dają mi dużo satysfakcji - powiedział jeden z wykładowców, Przemysław Mazurkiewicz, EMEA CEE Presales Director w firmie Commvault.

 

Grupa, którą mamy teraz na kierunku cyberbezpieczeństwo jest bardzo aktywna, pomimo zajęć prowadzonych zdalnie, często zadawane są pytania i toczy się ciekawa dyskusja. Doskonale też układa się współpraca między wykładowcami, część z nich uczestniczy w wykładach swoich kolegów, żeby poszerzyć swoją wiedzę. Z tak znakomitą współpracą wykładowców i z tak interaktywnym kontaktem ze studentami nie spotykam się na co dzień. Uważam, że największym skarbem tych studiów są ludzie, którzy je tworzą - powiedział współtwórca programu studiów mec. Roman Bieda, Kancelaria Maruta Wachta. Stworzenie i uruchomienie tego kierunku to duży sukces. Przygotowując program razem z Rafałem Jaczyńskim i Robertem Pająkiem liczyliśmy na to, że tak będzie, ale nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania ze strony rynku – dodał mec. Bieda.

 

Dla Huawei cyberbezpieczeństwo jest sprawą fundamentalną. Myślimy o nim już na etapie prac badawczo-rozwojowych nad naszymi technologiami i stawiamy w centrum uwagi na każdym z kolejnych stadiów tworzenia produktów. Czujemy się również w obowiązku wspierać strategię cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019-2024 - a jednym z jej filarów jest budowanie świadomości i kompetencji społecznych w tej dziedzinie. Stąd nasze zaangażowanie w studia podyplomowe, organizowane przez jedną z najlepszych uczelni w Polsce - powiedział Rafał Jaczyński, Regionalny Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa w Huawei i jeden z wykładowców studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem w Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Witowski
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.