Zamieszkać w przyjaznym otoczeniu
Tendencja wyprowadzki z miasta na rzecz spokojnych terenów znajdujących się wokół dużych metropolii nie zwalnia. Coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w domu z ogrodem i dostępem do atutów podmiejskiego otoczenia.
Z roku na rok coraz bardziej zmieniają się preferencje klientów rynku nieruchomości. Jeszcze jakiś czas temu to miasta były najbardziej pożądanym miejscem do zamieszkania. Teraz zaś w dużej mierze doceniane są gminy ościenne, w otoczenie których niejako wkomponowane są projekty deweloperskie, znajdujące się wokół terenów zielonych czy infrastruktury ułatwiającej codzienne funkcjonowanie. Przykładem takiej inwestycji jest osiedle domów w zabudowie szeregowej Rodzinny Zakątek. Projekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie łąk czy lasów ze ścieżkami pieszo-rowerowymi. Nieco dalej jest Kórnik z dostępem do chociażby licznych punktów handlowo-usługowych, placówek oświatowych czy Jeziora Kórnickiego. W okolicy znajduje się również sprawna komunikacja miejska, wojewódzkie drogi dojazdowe i ekspresowa S11. Można stąd dojechać w łatwy sposób w różny zakątek Polski, w tym w ok. 20 minut do Poznania. – Rodzinny Zakątek to miejsce dla każdego. Jego dogodne położenie pozwala na zarówno odpoczynek od miejskiego zgiełku, jak i na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jest swego rodzaju oazą spokoju, do której przekonało się już wielu klientów, w tym rodziny z dziećmi i zwierzętami domowymi – powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
Inwestycja jest rozbudowywana o kolejny V etap domów, który składać się będzie z sześciu szeregowców, łącznie 62 domów. Cztery z nich są gotowe, a w dwóch trwają prace budowlane. – W naszej ofercie dostępnych jest aktualnie 11 domów gotowych w podwyższonym standardzie deweloperskim. Do wszystkich można wejść oraz sprawdzić ich ustawność pomieszczeń. Na rynku ciężko o nieruchomości, które pozwalają na dokładne obejrzenie wnętrza jeszcze przed zakupem, dlatego w tym przypadku podjęcie decyzji o wyborze swojego miejsca zamieszkania staje się łatwiejsze i nie ma mowy o kupnie „kota w worku”. Warto dodać, że na życzenie klienta możemy przygotować wnętrze w standardzie pod klucz, dzięki czemu odbiór kluczy oznaczać będzie wprowadzkę na swoje – podsumował Maciej Bartczak. Deweloper proponuje dwa typy domów. Mniejsze o metrażu 74 mkw. i cenie 415 tys. zł brutto, a także większe o metrażu 92 mkw. w cenie – zależnej od wielkości działki – od 480 do 530 tys. zł brutto. Każdy z nich został podzielony na strefę dzienną oraz nocną. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka, jak również przynależący ogród z tarasem i pergolą, zaś na piętrze dwie sypialnie, łazienka i balkon. Ponadto, jest strych, który można zaadoptować na powierzchnię użytkową. Co istotne, zakupując większy metraż dostępne będzie także pomieszczenie gospodarcze i trzecia sypialnia wraz z garderobą. W cenie podwyższonego wykończenia przyszli mieszkańcy mają zagwarantowane trzyszybowe okna, drzwi wejściowe, kondensacyjny piec gazowy, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych. Jest też system indywidualnego sterowania ogrzewaniem (również podłogowym) w każdym pomieszczeniu osobno. Takie rozwiązanie to oszczędność oraz wygoda w użytkowaniu, gdyż pozwala zdalnie sterować temperaturą np. za pomocą smartfona i ogrzać wnętrze przed przyjazdem z pracy czy podróży. Każdy lokal został przygotowany także pod instalację systemu fotowoltaicznego. Przed posesjami są darmowe miejsca postojowe, a na terenie osiedla znajdują się udogodnienia w formie dwóch placów zabaw i sklepu spożywczego „Żabka”. Całość dopełnia droga wewnętrzna z kostki brukowej, a w planach jest budowa większej części handlowej i rekreacyjno-sportowej.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.