Zamieszkać przy jeziorach
Bliskość jezior i terenów rekreacyjnych to zwłaszcza latem atuty mieszkania w takiej okolicy. Dostępność przyrody, plaż nad jeziorami, czy licznych ścieżek spacerowych i rowerowych pozwala w pełni korzystać z uroków ciepłych miesięcy.
Mieszkać w spokojnej i cichej okolicy to oczekiwania wielu osób szukających dogodnego miejsca do życia. Zwłaszcza latem dostrzegamy i doceniamy zalety posiadania własnego lokum w takiej lokalizacji, gdzie zamiast betonu, tramwajów, czy szumu samochodów mamy do dyspozycji towarzystwo przyrody z jej wszelkimi zaletami. Poznański rynek mieszkaniowy ma takie propozycje i cieszą się one sporym zainteresowaniem. W północno-zachodniej części Poznania, przy ulicy Golęczewskiej trwa rozbudowa inwestycji Osiedle Przy Jeziorach, gdzie deweloper More Place proponuje domy w zabudowie bliźniaczej. Obecnie realizowany III etap osiedla obejmuje docelowo budowę 14 budynków, czyli 28 lokali o powierzchni ponad 100 mkw. Na parterze każdego z nich znajduje się strefa dzienna, czyli: salon, kuchnia, komunikacja wraz ze schodami, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od układu. Na piętrze dostępne będą również po 2 przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. Ponadto to każdego lokalu przypisana jest spora działka o powierzchni od 451 do 507 mkw. – Położenie to nie jedyny atut naszej inwestycji. Przestronne lokale, duże działki, dostępne rozwiązania eko, takie jak np. fotowoltaika zostały docenione już przez wielu klientów – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. W ramach III etapu dostępne lokale są w cenie od 6060 zł brutto za mkw. Budowa osiedla zakończy się w 2023 roku.
Unikalność Osiedla Przy Jeziorach polega na tym, że jest to jedyna inwestycja mieszkaniowa w tej okolicy. Okolicy, gdzie przyroda jest na wyciągnięcie ręki. Nazwa osiedla nie jest przypadkowa, ponieważ znajduje się ono zaledwie 1 km od Jeziora Kierskiego oraz 3 km od Jeziora Kierskiego Małego. Do w pełni zagospodarowanej plaży przy Jeziorze Strzeszyńskim jest zaledwie 2 km. Taka lokalizacja to idealne miejsce na rodzinne wycieczki, spędzanie wolnego czasu oraz odpoczynek w otoczeniu przyrody, czy aktywność sportową. Ponadto, w odległości około 5 km od inwestycji znajduje się zjazd do trasy S11, którą z łatwością można dojechać do autostrady A2, a dalej w każdy zakątek kraju. Co istotne, do 3 km od osiedla funkcjonują także placówki oświatowe – szkoła podstawowa, przedszkole i żłobek. W pobliżu są również obiekty handlowo – usługowe, a do najbliższego przystanku miejskiej komunikacji autobusowej można dojść w kilka minut.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.