Zalasewo Park z ostatnimi apartamentami
Inwestycja Zalasewo Park to kameralny projekt mieszkaniowy na terenie podpoznańskiego Zalasewa. Wśród oferowanych lokali znajdują się m.in. dwupoziomowe apartamenty z antresolą, co z pewnością wyróżnia tę propozycję z szeregu innych inwestycji w tym rejonie.
Inwestycja Zalasewo Park to kameralny projekt mieszkaniowy składający się z trzech budynków wielorodzinnych. Każdy z nich obejmuje 36 lokali ulokowanych na trzech kondygnacjach. Na parterze znajdują się mieszkania z ogródkami, a na piętrze pierwszym mieszkania z balkonami (45 - 73 mkw.). Na piętrze drugim z kolei, dwupoziomowe apartamenty 3-, 4- i 5-pokojowe z balkonami o powierzchni od 77 do 131 mkw. - Nasze apartamenty zapewniają komfort użytkowania, dzięki m.in. przestronnemu i dobrze oświetlonemu wnętrzu. Klienci cenią sobie przede wszystkim dodatkową przestrzeń w formie antresoli, która poszerza możliwości aranżacyjne oraz nadaje charakteru takim lokalom. - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W sprzedaży dostępne są jeszcze ostatnie apartamenty gotowego już budynku nr 2, a także połowa w realizowanym aktualnie budynku nr 3. Cena za metr kwadratowy mieści się w granicach 4 660 - 5 100 zł brutto. - Obecnie zakończyliśmy realizację elewacji, a także zamontowaliśmy szklaną fasadę budynku. Wewnątrz wykonaliśmy posadzki oraz tynki na pierwszych kondygnacjach. W trakcie prac jest tynkowanie apartamentów, a także podziemnej hali garażowej. - dodaje Maciej Bartczak. Zakończenie budowy III budynku planowane jest na IV kwartał 2021 roku.
Wśród wielu udogodnień warto wspomnieć o windzie czy wideo domofonach Przyszli mieszkańcy będą mogli zaparkować auto w podziemnej hali garażowej, jak również wykorzystać naziemne miejsca postojowe. Tuż przy nich znajduje się szeroki podjazd dla wózków oraz osób z niepełnosprawnościami. Inwestycję wzbogaca niepowtarzalny mural widoczny od ulicy Kórnickiej a także kolejne rysunki w częściach wspólnych zrealizowanych już budynków. W przyszłości pojawi się również zieleń i mały skwer. Osiedle jest utrzymane w konwencji otwartej z całodobowym monitoringiem.
Lokalizacja Zalasewo Park pozwala na szybki dojazd do Poznania. Łatwość w poruszaniu się zapewnia m.in. komunikacja miejska, a także podmiejska, dzięki której można przemieszczać się po Zalasewie oraz po sąsiadującym Swarzędzu. W najbliższej okolicy znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, jak i również placówki oświatowe. Okolica bogata jest w tereny zielone ze ścieżkami pieszo-rowerowymi, zachęcającymi do rekreacji na świeżym powietrzu.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.