Zalasewo Park - czas na odbiory
Finiszują prace związane z realizacją 2 budynku w ramach inwestycji Zalasewo Park w podpoznańskim Zalasewie. Tym samym już niedługo KM Building rozpocznie przekazywanie kluczy nowym mieszkańcom.
Zalasewo Park to projekt dewelopera KM Building, który docelowo będzie się składać z 3 budynków wielorodzinnych. Pierwszy z nich jest już zamieszkały. Natomiast już niedługo nowym lokatorom zostaną przekazane mieszkania z budynku nr 2 - Szybko i sprawnie poszła realizacja budynku nr 2. Obecnie trwają tam ostatnie prace wykończeniowe, zarówno w mieszkaniach jak i częściach wspólnych. Kończymy również budowę drogi wewnętrznej oraz miejsc postojowych z kostki brukowej - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W budowie pozostaje jeszcze ostatni budynek, nr 3. Na początku grudnia bieżącego roku zakończą się wszystkie prace konstrukcyjne, a następnie rozpocznie się montaż więźby dachowej.
Zalasewo Park to zarówno lokale mniejsze jak i dwupoziomowe apartamenty. Na parterze i I piętrze powstają mieszkania (2-, 3- i 4- pokojowe) o powierzchni od 45 do 73 m.kw. Z kolei na piętrze drugim do dyspozycji mieszkańców są przestronne apartamenty 3-, 4- i 5- pokojowe o powierzchni od 77 do 131 m.kw. Dodatkowo lokale na parterze posiadają ogródki o powierzchni od 30 do 155 m.kw., a pozostałe - przestronne balkony. Dużą zaletą jest również hala garażowa oraz windy. Ponadto do dyspozycji mieszkańców są dodatkowe miejsca postojowe przed budynkiem. Deweloper zadba również o skwery i tereny zielone wokół budynków, chodniki, ogródki z trawą i ogrodzeniem dla mieszkań na parterze, a także mały park z ławeczkami od strony ulicy Kórnickiej. Należy dodać, że wszystkie lokale oddawane są w podwyższonym standardzie lub wykończone pod klucz. Cena metra kwadratowego rozpoczyna się od 4300 złotych brutto.
Zalasewo położone jest na terenie gminy Swarzędz. To bardzo popularna miejscowość wśród osób poszukujących miejsca do zamieszkania. To także bliskość szkół i przedszkoli, dobre zaplecze usługowo-handlowe oraz dogodna komunikacja ze stolicą Wielkopolski. Zalasewo to także doskonałe miejsce zarówno dla osób aktywnych, jak i uciekających od zgiełku zatłoczonego miasta. Ulica Kórnicka graniczy z terenami rekreacyjnymi oraz ścieżkami rowerowymi, tak istotnymi dla miłośników sportu.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież
Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.