Zaawansowane prace budowlane II etapu inwestycji Osiedle Przy Jeziorach
Budowa drugiego etapu Osiedla Przy Jeziorach jest kontynuowana. W dwóch domach inwestycji dewelopera More Place, została zamontowana stolarka okienna i trwa montaż pokrycia dachowego. Następnym zadaniem będzie przygotowanie elewacji budynków. Wylane zostały fundamenty pod dwa kolejne budynki dwulokalowe. Pierwsze domy II etapu będą gotowe na początku 2021 roku, a klucze deweloper będzie przekazywać na przełomie marca i kwietnia. - Aktualnie w drugim etapie wolnych pozostało jedynie 6 z 16 bliźniaczych lokali, natomiast z pierwszego etapu już niemal wszystkie znalazły nabywców, którzy odebrali swoje klucze. W sprzedaży pozostał dosłownie ostatni lokal. Zainteresowanie naszą inwestycją oraz wybór wymarzonego domu z pewnym wyprzedzeniem to sygnał, iż nasze oferty są godne uwagi, a nabywcy nie mają wątpliwości, że Osiedle Przy Jeziorach to miejsce, gdzie warto zostać na stałe – informuje Tomasz Pietrzyński, reprezentant dewelopera More Place.
Budowa trwa, ale już teraz można zobaczyć, jakie będą jej finalne skutki. Deweloper przygotował dom pokazowy, dla wszystkich, którzy są ciekawi wyglądu wnętrz, domów drugiego etapu. Tomasz Pietrzyński dodaje: - Cały czas można odwiedzać dom pokazowy. Wykończone zostały dwa piętra, wśród których jest strefa dzienna, biuro, garderoba i prywatne pokoje. Wszystko, aby jak najdokładniej zaprezentować projekt, w który jest wkładanych tak wiele wysiłków.
Lokalizacją inwestycji Osiedle Przy Jeziorach jest północno-zachodnia część Poznania, u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej. Ta spokojna, cicha i zielona część miasta to miejsce na rodzinne wycieczki, spędzanie wolnego czasu oraz odpoczynek w otoczeniu przyrody czy aktywność sportową. - Położona w obrębie administracyjnym Kiekrza, wśród trzech pobliskich jezior: Kierskim; Małym Kierskich oraz Strzeszyńskim. Ponadto jest miejscem dla osób chcących zamieszkać w obrębie miasta i jego infrastruktury, z jednoczesną możliwością do odpoczynku od miejskiego zgiełku - podsumowuje Tomasz Pietrzyński.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.