Za mało złącz, za dużo zadań? Ułatw sobie życie z hubem USB Hama z 7 portami
Oferta marki rozszerzyła się właśnie o praktyczny hub do komputera z 7 złączami USB-A 3.2 Gen1, umożliwiającymi transmisję danych z prędkością do 5 Gbit/s. Pozwala on na podłączenie 7 dodatkowych urządzeń do komputera, McBooka czy tabletu, np. myszki, klawiatury, drukarki lub pendrive’a.
Niemiecki producent wychodzi z następną sprzętową propozycją uporządkowania sobie miejsca pracy lub relaksu przed komputerem. Jest to także rozwiązanie często spotykanych problemów braku miejsca na biurku i niewystarczającej liczby gniazd w laptopie czy komputerze stacjonarnym, do których musimy podpiąć przecież sporo urządzeń peryferyjnych. Omawiana nowość przybiera postać aluminiowego multiportu podłączanego do komputera poprzez kabel USB-A lub C (po zastosowaniu dołączonego adaptera). W dodatku może on pełnić funkcję ładowarki do smartfona lub tabletu.
Najnowszy hub w portfolio marki Hama wyróżnia się prostokątnym kształtem i kompaktowym rozmiarem (głębokość korpusu to 3,2 cm, szerokość 15,6 cm, wysokość 1,2 cm, zaś długość kabla wynosi metr). Odznacza się też antracytowym, stalowoszarym kolorem.
Opisywany Hub dysponuje łącznie 7 złączami UBS typu A w specyfikacji USB 3.2 Gen1, co gwarantuje niezwykle wysoką szybkość transferu danych, sięgającą do 5 Gbit/s. Multiport umożliwia podłączenie 7 dodatkowych urządzeń do komputera, McBooka czy tabletu, np. klawiatury myszki, pada, drukarki albo pamięci zewnętrznej. Jest też w stanie zamienić się w dodatkowy zasilacz w celu zapewnienia stabilnego, niezależnego od urządzenia zasilania elektrycznego podłączonych urządzeń USB. Z następnych atutów trzeba wymienić kompatybilność z technologią Thunderbolt 3/4.
Warto wspomnieć, że obudowa została wykonana w całości z aluminium, co pozytywnie wpływa na solidność urządzenia. Co więcej, kabel USB-A do podłączenia do sprzętu docelowego, takiego jak laptop, wykonano z elastycznego materiału, chroniącego przed złamaniem. Ale w zestawie znajdziemy też adapter USB-C, co nadaje multiportowi wszechstronnego charakteru. Natomiast dzięki sporemu rozstawowi gniazd bez problemu podłączymy nawet szerokie wtyczki.
Hub Hama z 7 gniazdami USB-A dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 199 zł. Więcej informacji o nim zamieszczono na oficjalnej stronie producenta www.hamamobile.pl.
Jeden przycisk robi różnicę! Zestaw bezprzewodowy Hama WKM-750 z klawiszem AI
Spryt i komfort na topie. Zestaw bezprzewodowy z myszą i klawiaturą Hama WKM-550
WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.