Za co klienci cenią deweloperów? Odpowiadają przedstawiciele biur sprzedaży.
Sytuacja na rynku nieruchomości ostatnio jest bardzo dynamiczna. Od rekordowych wyników sprzedażowych, których nie zatrzymała w ubiegłym roku pandemia koronawirusa, po zupełnie nową rzeczywistość kreowaną – czy tego chcemy, czy nie – przez wojnę w Ukrainie. Nie zmienia się fakt, że podaż nowych mieszkań zapewniają deweloperzy. Z przedstawicielami biur rozmawiamy o tym, za co klienci cenią ich obsługę i w czym rynek pierwotny przewyższa wtórny. Warto podkreślić: mieszkania wciąż się sprzedają.
Przejrzysty proces zakupu
Zakup nowego mieszkania od firmy deweloperskiej wiąże się z różnymi formalnościami, natomiast od początku do końca cały proces jest przejrzysty, co nabywcy bardzo sobie cenią. Dzięki temu wiedzą, gdzie zacząć, do kogo skierować swoje kroki. Wystarczy odwiedzić biuro sprzedaży, a tam specjalista o wszystko zadba: doradzi, jakie mieszkanie będzie najlepsze, przedstawi standard wykonania, przygotuje listę potrzebnych dokumentów.
- Klienci wybierający dom z naszej oferty, kierują również wiele pytań dotyczących zakupu w oparciu o kredyt hipoteczny. To naturalne, ponieważ taka transakcja ma znaczenie, a sama decyzja powinna być odpowiedzialna. Do dyspozycji pozostaje nasz specjalista ds. kredytów, który zbada zdolność kredytową, obliczy przykładową ratę kredytu, skompletuje całą dokumentację do wniosku kredytowego, a przede wszystkim porówna oferty z różnych banków, na co przeciętnemu klientowi może brakować czasu i sił - tłumaczy Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o inwestycjach Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn.
- W przypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego, księga wieczysta zostaje założona wraz z umową przeniesienia własności. Banki oczywiście są przygotowane na taką ewentualność i nie stanowi to problemu w uzyskaniu kredytu hipotecznego - wskazuje z kolei Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.
Bardziej komfortowo i piękniej
Każdy, kto poszukiwał własnego M i zajrzał do oferty deweloperów, musi przyznać, że po prostu jest ona szeroka. Odwiedzając Targi Mieszkań i Domów, czy popularne portale ogłoszeniowe, mamy do dyspozycji pełne spektrum: od komfortowych kawalerek w centrum, mieszkań 2- i 3-pokojowych do przestronnych domów w granicach Poznania, czy na jego przedmieściach. – Aktualnie oferujemy niedaleko Śródki nowe lokale mieszkalne w ramach projektu Rynek Wschodni. To 5-cio kondygnacyjny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 47 mieszkań o powierzchni od 29 do 89 m kw. Oznacza to, że niemal każda grupa docelowa znajdzie propozycję mieszkaniową dedykowaną dla siebie – opisuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. - Ponadto warto dodać, że zakup mieszkania na wczesnym etapie realizacji to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jako nowi właściciele, możemy dokonać zmian lokatorskich, a w efekcie uczynić swoje nowe M wymarzonym i niepowtarzalnym już na tym etapie. Deweloperzy oddają lokale w bardzo dobrym standardzie, służą swoją radą i pomocą w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej – tłumaczy Marek Smogór.
Z kolei More Place oferuje domy na Osiedlu Przy Jeziorach w Poznaniu, przy ul. Golęczewskiej. Każdy lokal jest położony na dużej działce ponad 400 mkw., co pozwala na korzystanie z dużego, zielonego ogrodu oraz tarasu. – Dostrzegamy nadal duże zainteresowanie naszą propozycją lokali w zabudowie bliźniaczej – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Podsumowując – od kawalerek, aż do domów, jest z czego wybierać.
Mieszkania w nowym budownictwie to bezdyskusyjnie nowoczesność. – Zadbane, reprezentatywne części wspólne wewnątrz budynku to priorytet każdej naszej inwestycji. Przykładem może być tutaj chociażby projekt Słowackiego 7, czy Nowe Ogrody 6.0 w Poznaniu. Dla komfortu życia mieszkańców w każdym projekcie powstaną rowerownie, a na zewnątrz pojawi się z kolei przytulny skwer, zapewniający mieszkańcom relaks na świeżym powietrzu. Są to elementy, których nie znajdziemy w starszym budownictwie – zauważa Piotr Łopatka, Członek Zarządu Proxin Development.
- Klienci cenią sobie możliwość wykończenia nowego lokalu „pod klucz”, w stylistyce w pełni odpowiadającej ich oczekiwaniom estetycznym. Mamy do dyspozycji projektanta wnętrz, zaangażowanego we wsparcie naszych przyszłych mieszkańców w kwestii aranżacji mieszkań – mówi Marcin Ostojski z KDM Deweloper.
Budują specjaliści
Duża część klientów na poznańskim rynku poszukuje domu pod miastem. Wśród nich nie brakuje rzecz jasna rodzin z dziećmi, dla których spokój i poczucie swobody są bardzo ważnymi wartościami.
- Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś chce zbudować dom metodą gospodarczą, własnymi siłami. Zatem musi zakupić działkę, zadbać o niezbędne media, projekt domu, wystąpić o pozwolenie na budowę, następnie przypilnować wykonawcy od A do Z. W aktualnej sytuacji rynkowej, kiedy materiały budowlane raczej drożeją, podobnie jak wyceny ekip budowlanych, jest to spore przedsięwzięcie. Ponadto trzeba mieć niezbędną wiedzę, by skutecznie zadbać o realizację. Alternatywą jest zakup domu z naszej oferty, gdzie wiele formalności i budowę bierzemy na siebie. Dodatkowo dbamy o części wspólne i infrastrukturę, w tym drogi wewnętrzne, co stanowi swoistą wartość dodaną – argumentuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Firma do końca II kwartału 2022 zakończy budowę 20 lokali szeregowych, o powierzchniach 74 i 92 mkw. Dzięki temu droga do wymarzonego domu zdecydowanie się skraca.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.