Z Mio MiVue E60 wiesz co czai się z tyłu!
Nagrania najwyższej jakości
Kamera Mio MiVue E60 jest wyposażona w sensor firmy Sony i technologię STARVIS CMOS, który oferuje doskonałą jasność obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki technologii HDR oraz rozdzielczości 1440p 2.5K przy 30 klatkach na sekundę, każde nagranie będzie pełne detali, a tablice rejestracyjne będą czytelne nawet przy niesprzyjających warunkach oświetleniowych.
Rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 145° oraz przysłona F1.8 zapewniają kompleksowy zasięg obserwacji. Dzięki zaawansowanej technologii Mio Night Vision Pro, kamera MiVue E60 gwarantuje płynny obraz w doskonałej jakości. Przysłona kamery wynosi F1.8, co umożliwia dużą ilość światła na matrycę, co z kolei przekłada się na lepszą jakość obrazu, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia.
Rozdzielczość nagrywania kamery wynosi 2.5K 1440p, co pozwala na rejestrację wysokiej jakości obrazu z rozdzielczością 1440p. Kamera może nagrywać z częstotliwością 30 klatek na sekundę, co gwarantuje płynny zapis nawet w dynamicznych scenach. Dodatkowo, kamera obsługuje technologię HDR, co oznacza, że jest w stanie uchwycić szeroki zakres tonalny i zapewnić lepszą jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
8 metrów bez zakłóceń
Dużą zaletą MiVue E60 jest jej przewód łączący o długości 8 metrów. Dzięki temu kamera jest odpowiednia nawet dla pojazdów z szerokim rozstawem osi, takich jak SUV-y czy kampery. Równie istotny jest też fakt, że przewód ten nie powoduje zakłóceń elektronicznych w nowszych modelach samochodów.
Kluczowe ostrzeżenia
Mio MiVue E60 jest wyposażona w system RCW (Rear Collision Warning), który ostrzega przed kolizją wsteczną. System ten monitoruje obszar z tyłu samochodu, analizując odległość i prędkość obiektów znajdujących się w strefie zagrożenia. Jeśli wykryje, że istnieje potencjalne ryzyko kolizji, generuje ostrzeżenie. Daje to kierowcy czas na zareagowanie i podjęcie odpowiednich działań, takich jak zatrzymanie się, zwolnienie lub zmiana toru jazdy w celu uniknięcia kolizji. Dzięki działaniu systemu RCW kierowcy mogą być świadomi potencjalnych zagrożeń z tyłu pojazdu i podejmować odpowiednie działania, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.
Kamera Mio MiVue E60 posiada możliwość wykrywania ruchu w trybie parkingowym. Dzięki temu urządzenie włączy się automatycznie i rozpocznie nagrywanie, gdy tylko za zaparkowanym samochodem dojdzie do nagłego zdarzenia.
Wideorejestrator MiVue E60, podobnie jak wszystkie inne kamery Mio, objęta aż 3-letnią gwarancją.
Kamera Mio MiVue E60 jest kompatybilna z modelami Mio MiVue 935W oraz Mio MiVue 955W. Jej cena to 349 zł.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.