Z korzyścią dla wszystkich.
Wilczak 20 i Nowe Żegrze - to pierwsze osiedla zrealizowane przez dewelopera w Poznaniu, których mieszkańcy korzystają już z zalet paneli fotowoltaicznych. Inwestor, spółka Agrobex zapowiada kolejne projekty, gdzie rozwiązania proekologiczne będą odgrywać bardzo ważną rolę.
Fotowoltaika to nie tylko trend, ale też znak czasów, w których żyjemy. To troska o środowisko, naszą planetę i przyszłe pokolenia. Po kilku latach, kiedy beneficjentem były głównie domy jednorodzinne, spółka Agrobex rozszerzyła te korzyści na mieszkańców budynków wielorodzinnych i jako pierwszy deweloper w Poznaniu zrealizowała projekt wspierany energetycznie przez fotowoltaikę. Na dachach budynków, w ramach osiedla Nowe Żegrze, zamontowano 274 panele fotowoltaiczne (166 paneli PV monokrystalicznych 300W oraz 108 paneli Ecolik 3P M320). - Wprowadzając na rynek ten projekt, czyli już w 2017 roku, zdecydowaliśmy się na instalowanie paneli fotowoltaicznych. Teraz, kiedy już inwestycja została zrealizowana, lokatorzy chwalą sobie takie rozwiązanie, które zaspokaja zapotrzebowanie na prąd, na przykład w hali garażowej, klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Z kolei pod koniec minionego roku deweloper zakończył realizacje osiedla Wilczak 20. Powstało 6 budynków wielorodzinnych z 545 lokalami łącznie. - To dla nas bardzo ważny projekt. Poza komfortem i bezpieczeństwem zapewniliśmy mieszkańcom również nowoczesne, w tym proekologiczne rozwiązania. Zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne, a także zaaranżowaliśmy przestrzeń pełną zieleni, które tworzą wyjątkowy klimat na terenie osiedla - dodaje Lucyna Jarczyńska.
Wspomniane osiedla to początek mariażu Agrobexu z fotowoltaiką. Deweloper wykorzysta energie płynącą ze słońca również w kolejnych projektach. Z zalet takiego rozwiązania skorzystają przyszli mieszkańcy realizowanego w powiecie poznańskim osiedla Kleszczewo Park oraz Osiedla Silesia, które powstaje na terenie Zielonej Góry. - W kontekście Kleszczewo Park nasz dział techniczny jest na etapie wyboru takiego produktu, takiego rozwiązania, aby efektywność i korzyści płynące z fotowoltaiki były jak największe. Natomiast w przypadku projektu w Zielonej Górze zamontujemy 126 modułów. Nie ukrywam, że ta technologia będzie wykorzystywana przy większości naszych planowanych projektach mieszkaniowych - podsumowuje Paweł Michalski, Dyrektor Działu Realizacji Inwestycji.
Branża deweloperska jest świadoma konieczności rozwiązań proekologicznych. Zrozumiała, że należy dbać o środowisko bardziej niż do tej pory. Z ramienia Polskiego Związku Firm Deweloperskich powstał specjalny Ekoprzewodnik czyli lista gotowych rozwiązań na osiedlach deweloperów, ale także lekcja i kopalnia wiedzy dla każdego z nas. Spółka Agrobex jest z pewnością prekursorem takich działań, a pozostali uczestnicy rynku powinni brać z niej przykład. Oczekuje tego nasza planeta, oczekują tego klienci.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.