Komunikaty PR

Wysyłanie dokumentów drogą mailową. Niezbędne środki ostrożności

2024-04-02  |  17:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.04 MB )

Z raportu przygotowanego przez ClickMeeting wynika, że zaledwie 20% z nas nie obawia się utraty swoich danych. 41% pytanych potwierdziło, że czuje się bezpiecznie w sieci. W czasach, gdy technologia wywiera olbrzymi wpływ na ludzkie życie, a Internet jest niezbędnym narzędziem do pracy i rozrywki, wysyłanie dokumentów mailem stało się naturalnym procesem. To szybkie, wygodne i efektywne narzędzie, które umożliwia udostępnianie informacji zaledwie kilkoma kliknięciami. Niemniej jednak za tym ułatwieniem kryją się pewnie istotne aspekty dotyczące bezpieczeństwa, które nie powinny być bagatelizowane.

W badaniu zrealizowanym przez ClickMeeting prawie 1/3 respondentów wskazała, że nie czuje, aby dane online były bezpieczne. 52% ankietowanych przyznało, że zna i orientuje się w narzędziach poprawiających bezpieczeństwo w sieci. Niestety, 28% z nas nie zna takich rozwiązań. Co ciekawe, 20% osób uznało, że nigdy nie interesowało się szukaniem informacji na ten temat. Jednocześnie tylko 36% zadeklarowało skrupulatne dbanie o prywatność w Internecie. 56% stara się to robić, jednak nie przykuwa do tego większej wagi. 

Wysyłanie dokumentów drogą mailową do niewłaściwego adresata lub przypadkowe ujawnienie poufnych danych może wynikać z błędów ludzkich, które mogą mieć poważne konsekwencje. Ponadto, osoby trzecie mogą wykorzystać oszukańcze metody, takie jak phishing, aby zdobyć poufne dane, jak hasła dostępu do dokumentów lub konta mailowego. Wysyłając dokumenty, istnieje ryzyko, że odbiorca może zostać oszukany lub zaatakowany. Niezabezpieczony e-mail może stać się również łatwym celem dla cyberprzestępców, którzy mogą przechwycić wiadomość i uzyskać dostęp do zawartości dokumentów. To może z kolei prowadzić do naruszenia prywatności oraz wycieku poufnych informacji.

Wysyłanie dokumentów mailem może być bezpieczne, jeśli stosujemy odpowiednie środki ostrożności. Dwuetapowa weryfikacja, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, silne hasła, a także szyfrowanie to tylko niektóre z kluczowych elementów, które warto wziąć pod uwagę. Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo informacji jest wspólnym wysiłkiem nadawców i odbiorców. W związku z tym warto zastanowić się, czy zastosowane środki ochrony są wystarczające, aby zapewnić poufność i integralność naszych danych – mówi Marta Fila, członek zarządu AIQLabs, właściciela marek SuperGrosz i „Kupuj Teraz – zapłać później”.

Istnieje kilka sposobów, które warto znać, chcąc wysyłać ważne pisma mailem. Jednym z nich jest włączenie dwuetapowej weryfikacji dla konta, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez dodatkową warstwę ochrony przy logowaniu. Warto również upewnić się, czy komputer jest chroniony aktualnym oprogramowaniem antywirusowym, aby minimalizować ryzyko przechwycenia danych przez złośliwe oprogramowanie. Odbiorca zawsze powinien być świadomy potencjalnych zagrożeń i ostrożnie otwierać załączniki lub linki.

Zarówno nadawca, jak i odbiorca dokumentów powinni korzystać z silnych, unikalnych haseł do swoich kont mailowych. Zmniejsza to ryzyko nieautoryzowanego dostępu. Dla ochrony dokumentów kluczowe jest wykorzystywanie szyfrowania end-to-end. Pozwala ono zakodować treści wiadomości w taki sposób, że tylko zamierzony odbiorca będzie w stanie ją odczytać. Prowadząc korespondencję, warto także unikać korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, które mogą być narażone na przechwycenie danych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse SWIFF zmniejszy straty w branży faktoringowej Biuro prasowe
2024-11-20 | 08:30

SWIFF zmniejszy straty w branży faktoringowej

Jednym z wyzwań, z jakim mierzą się firmy faktoringowe, są przypadki oszustw związanych z dublowaniem obsługi tych samych faktur przez różne podmioty. Nowa platforma SWIFF (System
Finanse „Milioner z Afryki”, „Żołnierz z USA” – popularne oszustwa internetowe
2024-11-04 | 17:30

„Milioner z Afryki”, „Żołnierz z USA” – popularne oszustwa internetowe

Internet to nieskończona przestrzeń możliwości i wygody, ale również potencjalne pole pułapek. Z roku na rok rośnie liczba zagrożeń związanych z aktywnością online, od oszustw
Finanse Kredytowanie transakcji pomiędzy kontrahentami
2024-10-22 | 16:00

Kredytowanie transakcji pomiędzy kontrahentami

W obliczu wymagającej sytuacji gospodarczej, zarządzanie płynnością finansową firm staje się coraz większym wyzwaniem. Zmienne warunki makroekonomiczne, wyższe koszty prowadzenia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.