Komunikaty PR

Wymiana opon jest idealnym pretekstem do kontroli

2023-10-11  |  18:00
Biuro prasowe

Wrzesień jest czasem końca wakacji i powrotów do codziennej rutyny Jesienne ABC dla układu hamulcowego pomoże ci przemieszczać się bezpiecznie w trudnym dla kierowców okresie jesienno-zimowym.

Najwięcej wypadków na drogach zdarza się przy bardzo dobrej pogodzie, gdzie kierowcy czują się zbyt pewnie za kierownicą. Przyzwyczajenia do stabilnego poziomu przyczepności jezdni przenosimy w czas jesieni. Gdzie poranki potrafią być mroźne, a na asfalcie może pojawiać się błoto i bardzo śliskie liście. W tych nowych warunkach na drodze warto mieć sprawne hamulce.

Skutki wakacyjnych podróży

Większość kierowców porusza się autem w obszarze miasta. Relatywnie niskie prędkości usypiają czujność w kontekście nieprawidłowości układu hamulcowego. Dłuższy wakacyjny wyjazd, gdzie samochód jest mocniej obciążony i musi częściej hamować z większych prędkości, może mieć swoje konsekwencje.

Podczas rutynowej wizyty w serwisie dobrze jest zainteresować się kondycją układu hamulcowego. Być może ostatnie wakacje mocno zużyły warstwę cierną klocków hamulcowych i dla bezpieczeństwa na drodze rozsądnie jest wymienić klocki. W motoryzacji podobnie, jak w życiu bardzo często taniej i lepiej jest zapobiegać, niż usuwać skutki awarii.

Skorzystaj z okazji!

Innym bardzo dobrym momentem na dokładną inspekcję układu hamulcowego, jest zmiana opon z letnich na zimowe lub okresowa rotacja wielosezonowego ogumienia. Wtedy dobrze jest umieścić auto na podnośniku i spojrzeć nie tylko na poziom zużycia tarcz i klocków, ale także innych elementów układu hamulcowego.

Przyjmuje się, że klocek hamulcowy w okolicy 2 mm grubości kwalifikuje się już do wymiany. Dodatkowo, jeśli podczas jazdy do uszu kierowcy dobiegają piski, odgłosy tarcia metal o metal, to znak, że należy jak najszybciej udać się do serwisu. Rzeczą istotną są również drgania w trakcie hamowania.

Jesienne ABC - pamiętaj też o tym!

W przygotowaniach auta do sezonu jesienno-zimowego trzeba spojrzeć na układ hamulcowy w szerszej perspektywie. Błoto, z czasem sól drogowa, zwiększona wilgotność powietrza działają negatywnie na przewody hamulcowe i przepracowany płyn hamulcowy.

W związku z tym, jeśli przewody hamulcowe są skorodowane, widać zewnętrzne uszkodzenia, powinno się je wymienić. Również płyn hamulcowy ma tendencję do gromadzenia wody. W ten sposób jego parametry spadają, co wydłuża drogę hamowania. Możliwość szybkiego zatrzymania się w sytuacji awaryjnej jesienią, jest bardzo ważna.

W kwestii układu hamulcowego wszelkie kompromisy są obniżeniem poziomu bezpieczeństwa. Grubość tarcz i klocków hamulcowych w granicach zalecanych przez producentów norm, a także okresowa diagnostyka układu hamulcowego przed wymagającym sezonem jesienno-zimowym. Tak postępują odpowiedzialni mechanicy i kierowcy, dla których bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Steinhof dysponuje wieloma modelami klocków hamulcowych, które są dostępne od ręki. Odkładanie wymiany klocków w czasie jest dużym błędem. Dzięki przystępnej cenie i rozbudowanej dystrybucji każdy ma okazję wejść w czas jesieni ze 100% sprawnym układem hamulcowym” 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków Biuro prasowe
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z
Motoryzacja Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III
2024-12-23 | 18:00

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Dacia Duster III od momentu swojej premiery zyskała opinię jednego z najciekawszych SUV-ów segmentu. Teraz miłośnicy tego modelu otrzymują kolejną, niezwykle wartościową propozycję
Motoryzacja Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.