Komunikaty PR

Wydajny, dobry dla alergików i tani. Oto oczyszczacz powietrza Hama Basic

2022-06-23  |  15:22

Do oferty producenta dołączył kolejny oczyszczacz powietrza, który wiosną i latem będzie prawdziwym wybawieniem dla alergików. W cenie poniżej 350 zł dostaniemy sprzęt z filtrami: wstępnym, EPA E11 i z węglem aktywnym z dodatkową warstwą zimnego katalizatora. Usunie z powietrza 99,2 proc. zanieczyszczeń. W dodatku można nim sterować pilotem, aplikacją i głosowo.

Wirusy, kurz, pyłki, roztocza, bakterie, dym tytoniowy czy sierść zwierząt – tym oddychamy w naszych domach na co dzień. Efektem w dłuższym okresie czasu mogą być alergie, astma i inne problemy zdrowotne. Wiosna czy początek lata przez bezustanne pylenie z kwitnących drzew czy kwiatów to też koszmar dla alergików. Ale najnowsza propozycja z portfolio niemieckiego producenta Hama - oczyszczacz powietrza Basic z multifiltrem  - rozprawi się z wszelkimi, nawet najmniejszymi cząsteczkami, zarazkami i nieprzyjemnymi zapachami.

Urządzenie zostało zamknięte w szaro-metalicznej podłużnej obudowie, pokrytej połyskującym lakierem, która bez problemu powinna wtopić się w otoczenie pozostałego sprzętu RTV. Ma 20 cm głębokości, 33 cm szerokości i 60 cm wysokości, przy zaledwie 5,8 kg wagi.

Ze względu na swój na rozmiar i specyfikację techniczną (nominalna moc 55 W) poradzi sobie z oczyszczaniem powietrza według normy NRCC-54013-2011 w pomieszczeniu o wielkości do 52 mkw., a zgodnie z normą ANSI/AHAM AC-1 2015 do 17 mkw. Cechuje się silnym poczwórnym systemem filtracji. Sprzęt wywiązuje się ze swojego zadania poprzez wielokrotne filtrowanie filtrem wstępnym, EPA E11 oraz filtrem z węglem aktywnym z dodatkową warstwą zimnego katalizatora.  Filtr wstępny służy do usuwania z powietrza kurzu i sierści, filtr EPA stosuje się do usuwania wirusów, bakterii, drobnego pyłu i pyłków, a rolą filtra z węglem aktywnym z warstwą zimnego katalizatora jest pozbywanie się zapachów i gazów odlotowych, np. formaldehydu. Koniec z męczeniem się z przykrymi zapachami, towarzyszącymi gotowaniu, smażeniu, pieczeniu czy z gryzącym w oczy dymem tytoniowym.

Zwiększona moc to wynik jonowego oczyszczania. Najdrobniejsze cząsteczki łączą się w duże grupy, które mogą być łatwiej filtrowane. Nie można zapomnieć o jego funkcji anionowej. Ten produkt generuje jony ujemne (aniony) i niewielkie ilości ozonu. Aniony wiążą się z dodatnio naładowanymi cząsteczkami brudu, pozbywając się ich.

To świetna wiadomość dla alergików i osób narażonych na emisje gazów, bo oczyszczacz jest w stanie usunąć z powietrza w pokoju 99,2 proc. wszystkich wirusów, pyłków i innych alergenów, takich jak sierść zwierząt, kurz domowy i zanieczyszczenia o wielkości do 0,3 µm. Hama Basic może się pochwalić wydajnością oczyszczania o wartości 250 m³/h w pomieszczeniach o powierzchni do 65 mkw. Warto zaznaczyć, że specjalny czujnik analizuje stan zanieczyszczenia powietrza w domu i automatycznie ustawia odpowiednią prędkość obrotową wentylatora do usuwania cząsteczek.  Da się go też oczywiście regulować samodzielnie.

Użytkownik może liczyć na wygodną zdalną obsługę.  Za pomocą aplikacji Hama Smart Home w jego zasięgu jest sterowanie oczyszczaczem powietrza smartfonem czy tabletem z każdego miejsca w swoich czterech kątach o każdej porze dnia lub nocy. Producent pomyślał również o obsłudze asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant, wystarczy tylko wypowiedzieć odpowiednią komendę. Do zestawu dostajemy też pilot zdalnego sterowania. Co więcej, kontroler tworzy bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem, co zapewnia możliwość łączenia z innymi inteligentnymi urządzeniami, np. systemem sterowania ogrzewaniem.

Kolejnym atutem prezentowanego oczyszczacza jest jego cicha praca. Głośność wynosi 50 dB w trybie standardowym i 40 dB w trybie snu, co zagwarantuje niezakłócony i przyjemny sen. W tym drugim wyświetlacz zostanie wyłączony, aby żadne źródło światła nie zakłócało odpoczynku.

Sterować urządzeniem możemy też dotykowo na ekranie LED. Wyświetlacz pokazuje m.in. wybrany tryb działania, temperaturę w stopniach Celsjusza, aktualny stan czystości powietrza i potrzebę wymiany filtra, którego żywotność – w zależności od intensywności użytkowania  - wynosi od 6 do 12 miesięcy. Nie mogło tu też zabraknąć funkcji timera z możliwością zaprogramowania działania od 1 do 12 godzin.

Sugerowana cena detaliczna oczyszczacza Hama Basic wynosi 349 zł.  W cenie ok. 84,90 zł można dokupić osobny filtr (znajduje się on od razu w komplecie przy kupnie oczyszczacza).

Warto przypomnieć, że w ofercie marki dostępny jest też inny model oczyszczacza Hama Smart z filtrem HEPA H13 w cenie 549 zł, przeznaczony do większych pomieszczeń.  

Wszystkie szczegóły zawarto na oficjalnej stronie producenta https://pl.hama.com.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak stworzyć ogród smart? Biuro prasowe
2022-06-28 | 14:42

Jak stworzyć ogród smart?

Ogród Smart - od czego zacząć? Ogród smart to rozwiązanie technologiczne, które ma ułatwić z jednej strony - tobie zajmowanie się ogrodem poprzez automatyzację, a z
Dom Dom to miejsce docelowe. Jak wybrać dobrze?
2022-06-23 | 12:00

Dom to miejsce docelowe. Jak wybrać dobrze?

Wśród ofert na wielkopolskim rynku nieruchomości, można dostrzec sporo inwestycji, w ramach których deweloperzy budują domy z ogrodami – zarówno na obrzeżach
Dom Radosna IV – kolejny gotowy budynek
2022-06-22 | 13:00

Radosna IV – kolejny gotowy budynek

Po kilku latach realizacji projekt Radosna IV wchodzi na ostatnią prostą. Z czterech planowanych budynków trzy już są gotowe, a do zakończenie budowy ostatniego zostało kilka

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Tylko do 2035 roku będzie można kupić w UE samochód napędzany benzyną lub dieslem. Polski resort sprawiedliwości zapowiada sprzeciw

Od 2035 roku najprawdopodobniej nie będzie można kupić i zarejestrować na terenie UE nowego samochodu napędzanego benzyną lub dieslem. To efekt nowych przepisów, które na początku czerwca przyjął Parlament Europejski. Jak wskazuje prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś, producenci samochodów są już na nie przygotowani. Polska może mieć jednak problem, bo w tej chwili nasz kraj nie jest gotowy na nadchodzącą transformację transportu pod względem infrastrukturalnym. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało, że będzie namawiać rząd do sprzeciwienia się tej regulacji na forum UE.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Firma

Warszawski kampus innowacji w dwa lata zgromadził 150 firm i start-upów. W planach jest dalsza ekspansja

– Udało nam się zbudować centrum innowacji i biznesu w bardzo trudnym okresie pandemii – mówi Jerzy Brodzikowski, general manager CIC Warsaw. Po dwóch latach od uruchomienia na warszawskim Kampusie Innowacji działa już ponad 150 firm i start-upów. Skupiona wokół niego społeczność liczy około pół tysiąca osób, a w przestrzeni biznesowej CIC Warsaw każdego miesiąca odbywa się też około setki eventów, w tym m.in. Thursday Gathering, czyli coczwartkowe spotkania networkingowe dla społeczności innowatorów. W planach jest dalsza ekspansja i kolejne inicjatywy wspierające młode biznesy. – To będzie biuro turystyki innowacyjnej, którego celem będzie promowanie warszawskiego ekosystemu innowacji – zapowiada Aureliusz Górski, co-founder CIC Warsaw.

Farmacja

Pacjenci z SMA czekają na refundację terapii genowej. Jedno podanie leku wystarczy, żeby zahamować postęp choroby

W Polsce żyje ok. 1 tys. osób zmagających się z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni, a każdego roku rodzi się ok. 50 dzieci, u których rozwinie się ta rzadka, ciężka choroba genetyczna. Od trzech lat refundowana jest terapia, dzięki której SMA przestało być śmiertelnym zagrożeniem. Lekarze i organizacje pacjenckie apelują jednak o rozszerzenie możliwości leczenia o terapię genową. Ta metoda działa bezpośrednio na przyczynę choroby i wystarczy podać ją raz na całe życie, by nie doszło do rozwoju rdzeniowego zaniku mięśni, nie wymaga regularnych hospitalizacji i punkcji. Dziś rodzice samodzielnie zbierają środki na ten cel, bo terapia genowa nie jest refundowana w Polsce.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.