Wszechstronny adapter Hama z wtyczką i gniazdem USB-C oraz złączem Jack
Do szerokiego porfolio produktów niemieckiego producenta dołączył adapter w formie karty dźwiękowej na USB. Pozwala na podłączenie słuchawek, zestawu słuchawkowego lub głośnika do komputera z gniazdem USB typu C. Dzięki standardowi Power Delivery umożliwia też ładowanie urządzenia.
Adapter ma bardzo niewielki rozmiar, dzięki czemu jest poręczny i sprawdza się podczas podróży. Wąska wtyczka wyjątkowo przyda się w przypadku urządzeń płaskich i przenośnych albo w miejscach o ograniczonej przestrzeni.
Adapter służy do podłączenia komputera stacjonarnego, laptopa, MacBooka, tabletu czy telefonu komórkowego z obustronnym złączem typu USB C do słuchawek, zestawu słuchawkowego lub głośnika oraz do jednoczesnego zasilania i ładowania.
Ta mobilna karta dźwiękowa w postaci USB zapewnia doskonałą jakość dźwięku stereo hi-fi o wysokiej rozdzielczości. Trzeba podkreślić, że gniazdo USB-C obsługuje standard USB Power Delivery (USD PD), zaś gniazdo 3,5 mm obsługuje transmisję dźwięku w jakości stereo.
Wyjątkowa jakość dźwięku to zasługa solidnego przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). Adapter jest odpowiedni dla urządzeń z trzy- i czterobiegunowymi gniazdami 3,5 mm Jack. Z kolei złącze USB-C obsługuje zasilanie o mocy do 100 W.
W urządzeniu pamiętano o zastosowaniu elastycznych materiałów, co minimalizuje ryzyko złamania przewodu. Dobrej jakości materiały i wykonanie gwarantują uzyskanie optymalnej jakości transmisji.
Gwarancja na tę nowość produktową wynosi 10 lat.
Niewiążąca cena detaliczna adaptera Hama z wtyczką i gniazdem USB-C oraz złączem Jack wynosi 99 zł.
Wszystkie szczegóły znajdziemy na oficjalnej stronie dystrybutora https://pl.hama.com.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.